C3 HDi 70 FAP by 1587 VTS

1587 VTS

New member
Hvala svima! :) Sretno mu bilo iducih 150 tkm koliko ga namjeravam voziti za narednih 7 godina i da slusa bar upola kao Saxo i C2 (i ocev 2CV6, naravno) - ja zadovoljan! A uopce ne sumnjam u to :cool:

nekako sam uvjeren da je njegov c2 otišel u dobre ruke i da će se Stipe o njemu brinut u najmanju ruku kak i Darac ;)
Nema brige, otisao je u dobre ruke, Stipe je covjek na mjestu.
 

Stipe

New member
Cestitam na kupnji, nije ni malo los izbor za novi auto! :)


Iskreno?

Uzasno mi je zao sto je jedan c2 otisao negdje nekome tko ga nece ni znati voziti i cuvati kao on. C3 i jos k tome dizlo mi nije auto, to je traktor :D :grin:ali opet, ocito je potreba bila da se c2 zamjeni i to je tako u zivotu.
Nadam se da ce ga c3 sluziti dobro i da ce uzivati u tom autu. :)
Ne znam na osnovu cega ovo? Molio bih pojasnjenje, moze i na pm da se ne truje tema?
 

Ciki vts

New member
Uzasno mi je zao sto je jedan c2 otisao negdje nekome tko ga nece ni znati voziti i cuvati kao on.
Ne znam na osnovu cega ovo? Molio bih pojasnjenje, moze i na pm da se ne truje tema?
Moze ovdje, nije problem.

Rekao sam to zbog toga sto znam kako je darko pazio i mazio taj auto. Nadam se da ce ga i novi vlasnik jednako paziti i brinuti o njemu, kazem, nadam se. Jer znam koliko ga je ovaj lickao :D

A sto se voznje tice znam da je darko vozio i iskoristavao auto kako i treba, a novom vlasniku ce trebati vremena da sve pohvata na tom autu ;)
 

Stipe

New member
To sad zvuci puno drugacije, jer buduci da te ne poznajem kao ni ti mene, mislim da ti zakljucak nije bio na mjestu. Znam da jako dobro odrzavam auto, a za voznju, to mora dati komentar netko drugi, a ne ja, mada mislim da ne kaskam ni tu ;)

Darko, ako smo zasrali temu, nek se slobodno brise ovo, ja se nadam da cu se i ja za par godina opametiti i prebaciti se na neki moderni dizel. :)
 

jura

New member
Prvo da čestitam na novoj vozilici i da ti poželim puuuuno bezbrižnih kilometara provezenih u guštu i dobroj volji. Drugo, do sad nisam ni razmišljao o C3 kao obiteljskom autu, smatrao sam ga autom za mlade ljude, eventualno parove sa malom djecom ali sad gledam, ima tu mjesta prilično. Sve u svemu meni se čini da si odabrao savršenu kombinaciju kočije i motorizacije, čak i da se podatak o potrošnji udupla to je još uvijek prihvatljivo. Kako je sad sa garancijom?
 

1587 VTS

New member
Darko, ako smo zasrali temu, nek se slobodno brise ovo
Bez brige :)

Prvo da čestitam na novoj vozilici i da ti poželim puuuuno bezbrižnih kilometara provezenih u guštu i dobroj volji. Drugo, do sad nisam ni razmišljao o C3 kao obiteljskom autu, smatrao sam ga autom za mlade ljude, eventualno parove sa malom djecom ali sad gledam, ima tu mjesta prilično. Sve u svemu meni se čini da si odabrao savršenu kombinaciju kočije i motorizacije, čak i da se podatak o potrošnji udupla to je još uvijek prihvatljivo. Kako je sad sa garancijom?
Hvala Jura!
A prostora ima prilicno, kako kazes. I prtljaznik je ogroman za klasu, 300L, npr za usporedbu - stari C4 coupe ima 314L, a alfa 147 280L.
Sta se tice garancije, 2 godine, moglo se nadoplatit za produzenu, ali nisam htio. Iskreno, jedva cekam da i ovo prođe pa da servis prebacim kod svog mehanicara, imam vise povjerenja. A racunam, ako se i ima sta pokvariti, valjda ce kroz te 2 godine :whistling: :grin:
 

RI-C3

New member
aaaa krasan auto,to mi skoro pa najljepši općenito.
Iako te ne poznam ,ali ovako iz foruma mi djeluješ kao neki koji voli samo preko 150 kmh i c2 je bio idealan za tebe,pa mi sad nije jasno odkuda sada dizelaš i lagana vožnja??:shock:
što ti se to desilo da pređeš iz jurilice u obiteljski auto?:)
Kažeš potrošnja od 3-5 litara,ajme meni kako dobro,to mi je oduvijek bila želja:grin:

U svakom slučaju autić je predivan i želim ti mnogo sretnih kilometara sa njime.:palac-gore::palac-gore:
 

Zmix

New member
ali ovako iz foruma mi djeluješ kao neki koji voli samo preko 150 kmh i c2 je bio idealan za tebe,pa mi sad nije jasno odkuda sada dizelaš i lagana vožnja??:shock:
što ti se to desilo da pređeš iz jurilice u obiteljski auto?:)
Da nisu nekakvi svatovi u najavi? :D
 

Luca

Active member
Cestitm !!!
Ljep autic skroz, i istina je da je mnogo udobniji sa gumama 185/65/15
Sad kad sam stavio zimske u toj dimenziji se bas onako fino ko ladjica ljuljska.
Jer sam i ja dobio ljetne sa 16. Ali vise ne bude imao njih cim ih pojede dobija 15 :)
Puno uzivanja i bezbriznih kilometara zelim !
 

1587 VTS

New member
Ljudi, hvala svima :prijatelj:

Iako te ne poznam ,ali ovako iz foruma mi djeluješ kao neki koji voli samo preko 150 kmh i c2 je bio idealan za tebe,pa mi sad nije jasno odkuda sada dizelaš i lagana vožnja??:shock:
što ti se to desilo da pređeš iz jurilice u obiteljski auto?:)
Sta se dogodilo? Hm, pa nista strasno, ostario sam, haha, treba mi malo udobnosti, opustenosti, ljuljuskanja i tisine :D Cisto potreba za autom za svaki dan, vece funkcionalnosti, za posao i za privatne potrebe, malo vise prostora da mogu koga povest i na duze relacije s prtljagom, da mi petkom stane vise gajbi karlovackog u portapak pa da ne moram ici u 2 ture, malo manje brige hocu li digod zapet, zakacit i upast u rupu, auto koji mogu dignut na kornizu (rinzol), kilometraza mi se udvostrucila (prelazit cu oko 20 tkm godisnje).. Dovoljno razloga za novi C3 :)
A, inace, nisam nikad bio neki fanatik suludih brzina i semaforskih odmjeravanja, to sam jos odavno prerastao (naravno, svakom je gust ponekad poklopit po gasu :D), poklonik sam voznje i igre po zavojima, ali sad mi je ovo gore napisano ipak prioritet :)

Da nisu nekakvi svatovi u najavi? :D
:D Hehehe, nisu, Zmix, jos nam se ne zuri, jos nekih 5 godina dok ne zakoracim s one strane 30-ih, hehe, al u svakom slucaju mozes racunat da ces mi uvelicat taj događaj :cool:

____________________________________________________________________________

Inace, evo vec sam skupio 1800 km, sve sam zadovoljniji i sve polako sjeda na svoje, nema nikakvih anomalija ni gresaka, sve radi ko svicarski sat. Motor je izvrstan. Jedina zamjerka (osim vec spomenute dimenzije guma) mi je malo bucniji zadnji ovjes. Zapravo, poprecne neravnine vise cujes nego sta osjetis :grin: Od prvog dana preko vecih izbocenja ima neki tupi zvuk, iako nista strasno (treba uzeti u obzir da sam ja perfekcionist kad je auto u pitanju :D) Citao sam nakon toga po nekim testovima da mu i novinari bas to navode kao zamjerku. Inace, nema nikakvih cvrcaka, sve je utegnuto, auto je cvrst i ostavlja dojam malog tenka.

i istina je da je mnogo udobniji sa gumama 185/65/15
Sad kad sam stavio zimske u toj dimenziji se bas onako fino ko ladjica ljuljska.
Mislim da cu i ja prec na tu dimenziju kad mi se ove gume potrose. Cemu forsirat "sportsku" dimenziju naustrb udobnosti kad je ovom autu primarno da bude udobna vozilica, a ta 16" je i puno skuplja. Nabavim tvornicke felge i ratkape 15" i vozi Misko :palac-gore:
 

RI-C3

New member
znači godine su u pitanju pa se uzelo c3:D
Ako nije tajna koliko je koštao auto ??Ako je tajna sve ok:)
Slažem se s tobom da na c3 više paše dizelski motor jer auto je i onak za laganiju vožnju a vjerujem da sa HDI motorom nema onakvih manevrisanja sa mjenjačem i povremenih cukanja kao sa benzincem.
Moj c3 je za klasu niži od tvog ,ali samo da spomenem da se i na mom dosta čuju a i osjete rupe na cesti pogotovo ozada.
 

1587 VTS

New member
znači godine su u pitanju pa se uzelo c3:D
Ako nije tajna koliko je koštao auto ??Ako je tajna sve ok:)
Slažem se s tobom da na c3 više paše dizelski motor jer auto je i onak za laganiju vožnju a vjerujem da sa HDI motorom nema onakvih manevrisanja sa mjenjačem i povremenih cukanja kao sa benzincem.
Moj c3 je za klasu niži od tvog ,ali samo da spomenem da se i na mom dosta čuju a i osjete rupe na cesti pogotovo ozada.
Nije tajna, nemam razloga da bude, nisam ga ni ukrao ni dosao do njega na kriminalan nacin, posteno je zarađen :) S nekim malim popustom ravno 96000 kn. To je paket opreme Lounge koji bi redovno kostao 117500 kn, ali je po akcijskoj cijeni dosao 94500 kn. Doplatio sam samo metalik boju.
 

superhrvoje

New member
Nije tajna, nemam razloga da bude, nisam ga ni ukrao ni dosao do njega na kriminalan nacin, posteno je zarađen :) S nekim malim popustom ravno 96000 kn. To je paket opreme Lounge koji bi redovno kostao 117500 kn, ali je po akcijskoj cijeni dosao 94500 kn. Doplatio sam samo metalik boju.
hm, iako se auti danas "ne prodaju", novi C3 je izgleda skuplji, ako se dobro sjećam oko te cijene mene je koštao moj 1.6HDi Exclusive prije 4 godine. i imam i ja 16" felge a zimske na 15" (i kapama od peugeota)
 

liberty

Well-known member
oldličan mi je u srebrnoj boji
izvještavaj nas i dalje o dojmovima:)
razmišljam o kupovini c3 medveščak za ženu
istina, uzeo bi 1,4 benz jer mi je dosta povoljniji a već imam berlinga
iako bi preferirao 1.4 hdi

Vts, ima kakvih novih iskustava, zamjerki na c3

thnx na odgovoru
 
Na vrh