C3 blica lampica akumulatora

Echo49teen

New member
Danas sam u par navrata primjetio da mi blica lampica akumulatora. Kada stavim ključ, dam kontakt do kraja prije paljenja počne blicati. Ugasim kontakt i izvadim ključ ono i dalje blica i čuje se otprilike tri do pet puta kao da u kontaktu preskoči kao da je ključ pa ga okreneš jednom naprijed pa nazad onaj klik. Auto je do sada radio normalno, bio u četvrtak na tehničkom akumulator je dobar. Mogući problemi? Bojao sam se da nije nešto od muzike problem da sam krivo spojio ali sve sam poskidao i dalje isto blica...
 

Echo49teen

New member
A zašto mi se kad ja auto ugašen, ključ van brave radio svako malo pali gasi...znači muzika svira i samo najednom se radio ugasi, pa opet svira...isti vrag kad upalim auto stalno mi se izbaciju je ono na početku setup kao da sam ga prvi puta upalio? Odspojio sam neki plavo bijelu žicu msm na kojoj piše nešto na kartici System ... to sam na svim renaultima odspajao da mi se radio ne pali ako ne dam kontakt nego da kad upalim auto a ovdje izgleda onda drukčije spojeno?

Kako taj eco mode riješiti? To je sigurno zbog toga što sam skinuo zadnji lonac i stavio cijev :D
 

vborovic

C5 modifikator
Eco mode ne možeš isključiti, a ako ti se često događa, vjerojatno ti je slab akumulator, i onda BSI ne dozvoljava potpuno trošenje struje, nego baca auto na minimum elektronike, do idućeg pokretanja motora
 

Franzg

New member
ovo sa radiom se meni slično događalo kad sam stavio pioneer, ugasio bi auto on bi još svirao i tek se kasnije ugasio, da bi na kraju otiso kod električara rješit to jer kod c3 ti kad ugasis auto i izades van primjetit ces da na kontrolnoj tabli jos svjetli dio table i gumbici za prozore isto, i kak sam ja spojio radio to je bilo povezano i on se gasio tek kad i to sve, dakle 15ak sec poslije, lik je to skuzio pa mi je rjesio

a sto se tiče eco mode-a i meni se zna paliti kad radim nes oko auta il ga perem il slično, jer npr stalno otvaram gepek vrata ili slično (auto ugašen ključ izvan auta) ali kad god otvoris vrata il gepek se pali opet na kontrolnoj dio osvjetljenja i onda nakon par puta on upali taj eco mode nista opasno meni akumuluator skroz nov i to se javlja
 

Echo49teen

New member
I mene zanima isto kako... jer sada kada sam spojio onu plavo bijeli žicu system power control može raditi konstantno ako ga ne ugasim na gumb...a to što kaže Franzg pali se da na kontrolnoj i onda mi upali radio i pita da postavi opet (upali se setup mode)

I kad se čuje onaj klik (valjda kad se upali eco mode) prestane svirat i opet za par sekundi dalje...
 

Franzg

New member
kako su to drugačije spojili, znaš možda?!
e neznam točno :/ znam samo da je dosta kopo između ostalog i onaj gore dio di je onaj ekran mali di piše temepratura i sve je isto čini mi se odmontiro nešto, ugl ja sam to radio u KBZ electronic pred jedno godinu i nešto, to je ispod onog mosta koji je prije bundeka (avenija vjeceslava holjevca), lik je odmah skuzio u čem je problem prokopo to i zamjenio...
 

Echo49teen

New member
Ja sam na Renaultu Alpine imao shemu za prespojit i palio se radio kada i auto, ali ako si dao samo kontakt morao si na gumb...ali ovo ne mogu nikako skužit...baš evo sinoć bili, svira svira i samo najednom eco mode i ugasi mi ga, za par sekundi nastavi i tako u krug svakih par minuta :whistling:
 

Dalibor

Dado Tornado
vjerojatno su ga u KBZ-u spojili na neki stalni izvor napon, ili barem na onaj koji je stalno pod naponom dok je autu dat kontakt, trebalo bi pogledati elektro sheme
 
Na vrh