C3 Aircross - dali je dobar buy

hondo

New member
Zdravo svima
zovu me hondo. i hteo bih da kupim polovni C3 Aircros 1.5 Bluehdi 100hp 2019/ 115 000 km predjeno.
E sad kad cujes od kolega i drugara i rodbinu kako Citroen nije dobra marka auta da se kvare da otpada karoserija, plastika puca u kabini i tako redom do ostavicete na putu jer ne ide kad se upali lampica check engine za obicni senzor u autu.
E koga pitati dali je Citroen pouzdan auto ili ne ako ne sami vlasnici auta.
Pa molio bih za pomoc ako bi me uputili da i ja postanem Citroenas. Auto mi je lep/ ne neobican vec lep vani malo bi bolje bilo da je i unutra ali prolazno je.
zasad vozim Opel Astru

Hnala na pomoci
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja bi išao na stariji 1.6hdi motor... kod njega je 'samo' AdBlue problem. A ovaj novi 1.5, pogotovo sa početka proizvodnje je ogromna lutrija, nisu se baš proslavili
 

hondo

New member
Ja bi išao na stariji 1.6hdi motor... kod njega je 'samo' AdBlue problem. A ovaj novi 1.5, pogotovo sa početka proizvodnje je ogromna lutrija, nisu se baš proslavili
imam priliku bas za ovaj motor 1.5. daju mi auto za 11800 eura na prvu. a moguce je namaliti bar jos 500 eura.. Mislim d aje dobra prilika. Ovo je auto


1b290e1f-4499-4913-9ae0-69a324bdd875.jpg
 

szahtila

Well-known member
Ja bi išao na stariji 1.6hdi motor... kod njega je 'samo' AdBlue problem. A ovaj novi 1.5, pogotovo sa početka proizvodnje je ogromna lutrija, nisu se baš proslavili
Ili 1.6 ili mlađi 1.5,nakon šta su riješili problem sa lancem bregaste. Mislim da je od 2021 riješen problem
Ili 1.6 ili mlađi 1.5,nakon šta su riješili problem sa lancem bregaste. Mislim da je od 2021 riješen problem
A sto se tiče kvarova, kvari se ko i sve ostale marke u tom rangu. Ne kvari se jedino Golf i Pasat iz razloga što je vlasnike sram reći s obzirom koliko su više platili auto u odnosu na drugu marku. Mom šogoru na Audiju 4 iz 2023 neki dan crknuo ekran u kokpitu,npr.
U nedostatku preciznog navođenja datuma kada su izmene počinjene, kako da znate da li je motor modernizovan ili nije? Ako kućište bregaste osovine ima izbočinu i ugravirana referenca je jednaka 98 305 804 80, to je slučaj. Suprotno tome, ako je referenca jednaka 98 126 472 80, a kućište ima ravan oblik, motor je opremljen lancem od 7 mm.
https://autorepublika.com/2022/11/08/problemi-s-15-litarskim-dizelom-peugeota-citroena-opela-i-ds-a/ Cijeli članak
 
Posljednje uređivanje:

hondo

New member
Ili 1.6 ili mlađi 1.5,nakon šta su riješili problem sa lancem bregaste. Mislim da je od 2021 riješen problem

A sto se tiče kvarova, kvari se ko i sve ostale marke u tom rangu. Ne kvari se jedino Golf i Pasat iz razloga što je vlasnike sram reći s obzirom koliko su više platili auto u odnosu na drugu marku. Mom šogoru na Audiju 4 iz 2023 neki dan crknuo ekran u kokpitu,npr.
U nedostatku preciznog navođenja datuma kada su izmene počinjene, kako da znate da li je motor modernizovan ili nije? Ako kućište bregaste osovine ima izbočinu i ugravirana referenca je jednaka 98 305 804 80, to je slučaj. Suprotno tome, ako je referenca jednaka 98 126 472 80, a kućište ima ravan oblik, motor je opremljen lancem od 7 mm.
https://autorepublika.com/2022/11/08/problemi-s-15-litarskim-dizelom-peugeota-citroena-opela-i-ds-a/ Cijeli članak

Auto je 4 mjesec 2019. I naravno pogledacu referencu. (majstor) Hvala. podrzavam tvoj stav.

"Sva vozila proizvedena od 31. decembra 2019. mogu biti pogođena ovim proizvodnim nedostatkom:"
 
Posljednje uređivanje:

nero81

Active member
Donator foruma
Meni su jedini c3 lijepi ovaj novi sa bumperima i onaj stari mislim da je c3 picasso malo je kao monovolumen. Taj auto bi se dao fino tunirati.
 

Jovan Avramovic

Well-known member
Citroen ili volis ili ne volis, izmedju nema.
Na primer mene zajebava i zajebavao me je redovno svaki Citroen koji sam imao, a imao sam ih solidan broj...medjutim ne mogu da zamislim zivot bez Citroena, koliko god zvucalo idiotski.
Probao i vozio razne druge brendove, tipa: VW, Audi, Mercedes, Chevrolet, Lancia, Toyota.
Nista od toga ne ostavi utisak kao Citroen.
Ko auto gleda samo i iskljucivo kao prevozno sredstvo sa sto manje poseta majstorima onda Citroen nije za preporuku.. Zapravo, vecina motora i menjaca su im odlicni, nepoderivi, ali sitnih boljki mnogo, struja najvise, barem kod nesto starijih modela, a verujem da je i kod novijih isti slucaj.
Kvalitet enterijera...pa ono...kako koji model, ali uglavnom nista specijalno, mada i kad sam seo u Audi A6 2014. takodje su rukohvati na vratima krckali...recimo... Samo su Nemci lepse upakovani, u malo sjajniju ambalazu.
Recimo kum ima C klasu 2017., auto je cist promasaj, u svakom pogledu, moj stari C5 manje krcka, vise mesta ima, robusnije jli cvrsce je izradjen, teza vrata, lepsi zvuk zatvaranja vrata itd.
Tako da, najbolje bi bilo da rentiras taj C3 na dan ili dva, pa vidis kako ti legne. Niko ne moze precizan odgovor da ti da koji bi tebi bio od pomoci...
Ukusi su razliciti, polovan auto je polovan auto itd itd
 

djuan

Active member
Kad već spominjete kvalitetu interijera - najgori dojam je na mene ostavila “premium” BMW serija 3 e90. Takav krš je teško naći. Plastika očajna, rukohvati škripe i krckaju. Bilo koji Citroen je miljama napredniji u kvaliteti interijera.
 
Na vrh