C3 1.4 i by Jole

jole17

New member
Sto se tiče papira od servisa imamo nešto još dok je bio pod garancijom te par papira od servisa nakon garancije,dihtung glave je mijenjan već😄,isto tako zupčasti,vodena pumpa,(sve ovo vec na 55 000 km)prednje pločice su mjenjane na 78 000 mislim i diskovi,ja i stari smo sad dali zamjenit sve filtere,zadnje pakne,amortizere i ulje u motoru 😎,još se čekaju opruge 😒
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Super :D Još bolje da je neko prestrašio prošlog vlasnika, pa si ti na miru. Mehanički ti je onda auto praktički skoro ko nov :grin:
 

Franzg

New member
kod mene su opruge otišle pred nesto vise od god i pol, prednja desna je pukla, promjenjene prednje, a sad sam uzeo eibach opruge u gabreku, čekam bolje vrijeme da ih stavim(osim sto sam htio da je niži i da bolje izgleda, nisam se vise htio kockat sa oprugama koje stalno mogu puknut)
 

jole17

New member
Evo danas iskoristio sunčani dan i sredio makinu 😀

Prvo pranje šamponom i čarlijem(cilj je bio skinuti sav vosak i sve ostalo s boje kako bi boja bila "gola")

Nakon toga dekontaminacija s Iron x-om,(uklanjanje svih metalnih čestica koje se s vremenom "zapiknu u boju)






Nakon toga temeljito ispiranje i sušenje,te zatim nanošenje tvrdog voska Dodo Juice Blue Velvet


I krajnji rezultat:





Sva iduća pranja rade se posebnom microfiber rukavicom za pranje, koristi se šampon s voskom, a auto se šuši microfiber krpom s tim da se prije toga pošprica s onim " vosak sušilo-m" od alfacarea što nam pomaže pri sušenju a usput ostavlja i novi sloj voska
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ðole! Stvarno si majstor :cool::cool:
Ja moram na svom kroh i zadnju haubu malo preletet sa mašinom, jer mi je drugo sve na novo lakirano..
 

jole17

New member
Hvala hvala 😎😎
Ma ja se nisam zezao s poliranjem jer mi nije bitno da je auto bez tih swirlova(mikroogrebotina) neg da je boja koliko toliko zaštićena,a i srebrna je jako zahvalna boja pa se i te mikroogrebotine teško vide,naspram recimo crnog auta 😄
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Svaka čast, lipo da ima tako skockanih Citraća po forumu :D odmah mi dođe plakat kad se sjetim svog hehe
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Èekaj, nije li opasno s deterdžentom za suđe po lak? :thinking: Znam neke koji su završili kod limara nakon "odmašćivanja" onim Arfom za grill :D i sličnim preparatima. :)
 

jole17

New member
Hvala ivane😃Bjelivuk,opasno je ako se stalno pere s tim deterđentom jer on skine svu zastitu(vosak) s laka,ali pošto sam htio skroz očistiti boju da se vosak bolje uhvati za nju onda sam oprao s čarlijem,naravno svako iduce pranje se pere sa šamponom s voskom😎
 

jole17

New member
Došlo vrijeme da se promijene i štange stabilizatora,lijeva strana lupka kad se prelazi preko neravnina,ovome je kumovala iznimno loša cesta od dugog sela prema sesvetama,kupili u tokiću,s popustom 2 komada 184 kune,Febi bilstein
 

jole17

New member
Ma večeras vozimo auto majstoru pa nam je hitno trebalo,kad idući puta budemo nešto trebali svakako ćemo uzeti i gos.Anđelka u obzir 😀
 
Na vrh