C3 1.4 HDI by renco

renco

New member
Je, trenutno doma nema citroena, al pitanje je dal bude to tak ostalo. A nasljednik mog citroena bude spomenuti leon, stavit cu slike kroz neko vrijeme da tema bude "zaokruzena" :)
 

Ax boy

Well-known member
A gle Cutac , treba ipak obzira sto je francuz francuz , odati postovanje i Seatu. Tko sta voli, slobodno neka vozi. Puno bezbriznih i velikih km , good luuck ;)
 

Cutac

Prèkaroš
Ne kazem nista lose, samo da ja ne bih Seata uzeo. :)
Pogotovo Leona tog godista, jer sam ga kratak period vozio ;)

Ja bih potrazio sto ima iz francuske i Japana, ali opet, ako je dobra ponuda :cool:
 

renco

New member
Imas neki poseban razlog ili jednostavno tvoji afiniteti?
Mislim da mi s citroenima mozemo biti svjedoci stereotipiziranja oko marki auta i zatucanog balkanskog misljenja "ako nije nijemac, nije auto" pa se razumljivo javlja suprotna odbojnost, kaj i vidim na ovom forumu (seat je u dusi vw, ne). Al mene to nist ne dira pol posto, vozil bi bilo koju marku auta ako mi se svida i zadovoljan sam, bil to nijemac, francuz, japanac ili spanjolac. A ovog leona znam od njegovog 1. km 2010. pa sve do sad.
 

Cutac

Prèkaroš
Meni je isto svejedno što vozim. Neke bih vozio rađe jer imam bolja iskustva, ali to je to.

A Leon nije bio loš, samo mi se nije dopao. Imao je opreme dosta, ali je bio dosadne unutrašnjosti i kontrole su bile malo nepraktične. Ali to je osobna preferenca.
Ono što mi se nije svidjelo je to da mu je na 10°C ambijenta trebalo 20 minuta da počne grijati, bio mi je glasan(dizel, 1.9) i ne baš udoban. Golf mi se više sviđa.

Ali kažem, kratak period sam ga imao, dva-tri tjedna, nisam ga vidio ni prije ni poslije.
Solidan auto, malčice grub. Taj je bio redizajn, ako što znači.


Inače meni Golf i rođaci ne sjedaju, u njima se ne osjećam kao doma.
Znaš, ono kad sjedneš u neki auto pa se nakon 10 km osjećaš kao da ga voziš godinama, a u nekome nakon 1000 km imaš osjećaj da još nikad nisi nikakav auto vozio :D
 

renco

New member
A dobro, velika je razlika što ja prelazim s C3 na Leona i tu nema nikakvog govora i usporedbe kad auti nisu iste klase i naravno da mi je leon avion prema c3. Jedino što mu zamjeram je da nema naslon za ruku na sredini, al to ću sigurno riješiti, samo ne znam gdje još.
C4 nisam nikad vozio niti sam imao prilike voziti se u njemu i bilo bi mi zanimljivo usporediti ih iz prve ruke :D
 

Cutac

Prèkaroš
Jedino što mu zamjeram je da nema naslon za ruku na sredini, al to ću sigurno riješiti, samo ne znam gdje još
To su oni blentavi nasloni uklopljeni u konzolu?
Ne sjećam se kakav je ovaj Leon imao, ali frend ima Alteu XL i naslon za ruku kao da nema. Kratak, nepomičan...
C4 nisam nikad vozio niti sam imao prilike voziti se u njemu i bilo bi mi zanimljivo usporediti ih iz prve ruke
Meni je c4 kao dnevna soba :grin:
Za sjesti i opusiti se, za ništa drugo :D

Još da je Exclusive, možda bi bio tiši :whistling:

Jedino c4 zadaje glavobolje. 3 mjeseca nikakvih problema i onda se nešto pojavi. Èesto nestane, ali svejedno. Kao da alfu imam :D
 

diegos

Well-known member

renco

New member
Probat ću potražiti.

Evo nasljednika :)









Samo ga trebam malo srediti - interijer (detaljno ga očistiti, uzeti originalne gumene tepihe, izbaciti presvlake), promijeniti gume i ispolirati ga jer ima dosta malih ogrebotina koje baš upadaju u oči na crnoj boji
 

renco

New member
Lijep auto, sretno

Èudno da ima auto klimu, a ne i naslon za ruke
I meni je čudno jer od dodatne opreme koja je tad bila u ponudi ima gotovo sve -
senzori kiše i svjetla, alu felge, radio s 8 zvučnika, aux i usb ulazom, komande na volanu, tempomat, automatsko sklapanje retrovizora, automatska 2-zonska klima, ...) Tak da ne znam jel uopće postoje tvornički ugrađen srednji naslon za ruku pa da ga nađem na otpadima...
 

Cutac

Prèkaroš
Možda ga je netko izvadio i prodao :D

Da probaš naći neki koji ide u naslon sjedala i montirati ga?
Dobiješ više opcija podešavanja.
 

renco

New member
Možda ga je netko izvadio i prodao

Da probaš naći neki koji ide u naslon sjedala i montirati ga?
Dobiješ više opcija podešavanja.
Nije sigurno to u pitanju :)

Ne znam, tražim već 2 dana i jedino što sam našao od tipskih naslona, a da mi je cjenovno kolko tolko prihvatljivo su ova 2:

http://www.autobox.com.hr/index.php/auto-naslon-za-ruku/seat-leon-naslon-za-ruku-detail

http://www.ebay.com/itm/SEAT-LEON-MK2-II-1P-2005-2009-CENTRE-CONSOLE-ARMREST-BLACK-NEW-FREE-POSTAGE-/252739194696?hash=item3ad86e0f48:g:XOYAAOSw4DJYh8fr

Najprije ću ići do dućana da uživo vidim kak bi se onaj prvi univerzalni uklopio u interijer, a ako ne bude to dobro izgledalo, uzet ću jedan od ovih najvjerojatnije.
 

Doomsday

U prolazu...
Ma uzmi ovaj sa ebay-a...

I univerzalni i ovaj drugi traže poprilično bušenja po plastici, ružni su i ne mogu se podignut...

Ovaj sa ebay-a je najljepši, može se podignut, i u biti prema načinu montaže je jedini tipski, koliko vidim uopće nema bušenja...

:cool:
 
Na vrh