C2 VTS 2005 MK I

Colnago

Active member
Donator foruma
I ti održavaš i servisiraš auto u Cs Tratinska Zagreb? 😮 🤗🤗

Ima žena jedan VTR Zelenko tzv. 1.4hdi 🤗
Nosači tablica su stari barem 10-tak godina :cool:
Jebeno ovo izgleda, izgleda kao da je friško iz salona.
Farovi čišći nego Tomsonova loza.:love:
Na haubi ima točkica od kamenčića, Farove redovno perem te stavljam neki japanski hidrofobni premaz (mislim da je gloco) koji je za šajbe ,- mislim da je to jedini razlog da su i dalje O.K
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Farove redovno perem te stavljam neki japanski hidrofobni premaz (mislim da je gloco) koji je za šajbe ,- mislim da je to jedini razlog da su i dalje O.K
Moguće, ali mislim ima kvaka u cijeloj priči.
Hidrofobni premazi za šajbe funkcioniraju jer imaju kemijske spojeve koji se vežu za molekularnu strukturu stakla, baš su namjenski. Na plastici nema tog efekta i brzo nestane... no ima i namjenskih premaza za plastiku, nebi bilo loše kupiti :)
No fora zašto tebi to funkcionira bi mogla biti u otapalima, ti hidrofobni premazi su obično u acetonu. On se koristi kod poliranja stakla, najčešće naparivanjem, topi površinska oštećenja.
Pa u biti možda svaki put malo po malo poliraš stakla tom metodom, pogotovo ako prolaziš sa krpom dok nanosiš :)
 

Ax boy

Well-known member
Nosači tablica su stari barem 10-tak godina :cool:


Na haubi ima točkica od kamenčića, Farove redovno perem te stavljam neki japanski hidrofobni premaz (mislim da je gloco) koji je za šajbe ,- mislim da je to jedini razlog da su i dalje O.K
Onda pardon, krivo sam pomislio za servis održavanja. 🤗🤗🤣🤣
 

Ruske

Active member
I ti održavaš i servisiraš auto u Cs Tratinska Zagreb? 😮 🤗🤗

Ima žena jedan VTR Zelenko tzv. 1.4hdi 🤗
PREDIVAN JE, boja odlicna, samo trazi malo pod, barem 3cm sa oprugama :)
rucni ili robotizirani? vraca me u doba kad sam ja imao svog crnog hdi...

242991005_281385563811915_6348464461623112531_n.jpg
 

Ax boy

Well-known member
PREDIVAN JE, boja odlicna, samo trazi malo pod, barem 3cm sa oprugama :)
rucni ili robotizirani? vraca me u doba kad sam ja imao svog crnog hdi...

Pogledajte privitak 4239
Nikakav robot, ručni 5 brzina je zeleni. Gume 17' ljetne i 14' zimske. Njoj za posao dušu dao. Išla je svojevremeno do Bjelovara ou Zagreba svaki dan, auto je regenerirao i ispuhao.
Nažalost pod će pričekati malo. Prvo idu druga vrata gornja od gepeka, sadašnja su trula stravično. 💪🤣🤣
Jebeno ovo izgleda, izgleda kao da je friško iz salona.
Farovi čišći nego Tomsonova loza.
Koji farovi? 😮
 
Posljednje uređivanje:

Colnago

Active member
Donator foruma
Moguće, ali mislim ima kvaka u cijeloj priči.
Hidrofobni premazi za šajbe funkcioniraju jer imaju kemijske spojeve koji se vežu za molekularnu strukturu stakla, baš su namjenski. Na plastici nema tog efekta i brzo nestane... no ima i namjenskih premaza za plastiku, nebi bilo loše kupiti :)
No fora zašto tebi to funkcionira bi mogla biti u otapalima, ti hidrofobni premazi su obično u acetonu. On se koristi kod poliranja stakla, najčešće naparivanjem, topi površinska oštećenja.
Pa u biti možda svaki put malo po malo poliraš stakla tom metodom, pogotovo ako prolaziš sa krpom dok nanosiš :)

Nisam znao da postoji razlika hidrofobnih premaza tako da kada svakih 2 mjeseca spužvicom razmažem
premaz koji nakon par minuta uglancam s micro fiber krpom :sick: pa poliram.
Budem pogledao koji su to premazi za plastiku jer farovi na drugom (novijem autu)
imaju dio koji je skoro horizontalana površina a već imaju tamniju nijansu (nije za poliranje ali ide prema tome) .
 

Cutac

Prèkaroš
Ja isto koristim Glaco, ali za stakla, a farove mažem isto soft99 proizvodom, ali Fusso Dark. I dela, ja jednom mjesečno namažem.
Sad razmišljam o famoznoj "keramici" za felge.
Pokopao sam psa maloprije, tako da ću vjerojatno na shopping spree, pa ćete možda dobiti neki review ekstraktora za pranje tkanina.
 

Colnago

Active member
Donator foruma
Ja isto koristim Glaco, ali za stakla, a farove mažem isto soft99 proizvodom, ali Fusso Dark. I dela, ja jednom mjesečno namažem.
Sad razmišljam o famoznoj "keramici" za felge.
Pokopao sam psa maloprije, tako da ću vjerojatno na shopping spree, pa ćete možda dobiti neki review ekstraktora za pranje tkanina.
Bem mu , i danas znam gdje je pokopan moj. Bolje je izbjegavati žive ljubimce .
 

VedranTHP

New member
Čuo sam priče, sada ga i vidim prvi puta. Stvarno izgleda lijepo i očuvano za svoje godine. Registarska oznaka praktički ista kao moja, prvo mi je palo na pamet da si mu stavio turbo :)

Znam da nisu ni približno slični, ali kako se vozi u odnosu na GTi? Pretpostavljam da je dosta zabavan.
 

Colnago

Active member
Donator foruma
Čuo sam priče, sada ga i vidim prvi puta. Stvarno izgleda lijepo i očuvano za svoje godine. Registarska oznaka praktički ista kao moja, prvo mi je palo na pamet da si mu stavio turbo :)

Znam da nisu ni približno slični, ali kako se vozi u odnosu na GTi? Pretpostavljam da je dosta zabavan.
Puno je tvrđi - osječaj je da se vozi karting, Sicevi su viši ( iako se spuste do kraja). Okretni moment je duplo manji pa trebaš paziti
da si barem na 3.5 K okretaja. Prva i druga nisu ograničene kao na GTI a svaka brzina je duža jer možeš iči preko 7K okretaja bez problema.
BTW max brzina je na 7K u petoj. Zvučno je manje izoliran pa po autocesti nema slušanja muzike , Uvijek idem po starim
magistralama prema moru. Potrošnja je veća .
 
Na vrh