C2 1.4 HDi VTR održavanje

MegaLUXXX

New member
Pozdrav :)

Zanima me što je nužno promijeniti tijekom servisa na 200 000 km (nemam C2 manual). Također, zna li netko što bi se sve dodatno moglo promijeniti na C2 1.4 hdi na ovoj kilometraži kako bi se motor, a time i cijeli auto obnovio i "pomladio". Za sad, uz redovite servise, ima samo nove KYB amortizere i Eibach ProKit opruge te je promijenjen set kuplunga. Ne bojim se kilometraže jer koliko znam hdi motori su poprilično izdržljivi tako da planiram još ulaganja da auto bude kao nov. Što bi se još moglo promijeniti/ugraditi da motor diše kako treba (npr. ima li smisla složiti ispuh i slična pitanja)? Poanta je da auto radi ko urica, 68 konja mi je i više nego dosta za zabavu. I na kraju koje mehaničare i radione preporučate za sve navedeno?

Hvala unaprijed :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Puno toga se može napraviti.
Èišćenje bi bio veliki korak. Usisna grana, egr, turbo, map, maf, injektori... Da to sve očistiš, mora biti razlike.
Injektore se usput da testirati, a ako je sve ok, nazad ih vrati sa novim podloškama.

Ako nije nikada, treba:
-napraviti veliki servis
-zamjeniti ulje u mjenjaču

Pitanje kada je mjenjana kočiona tekućina? Servo volana? Rashladna?
Klimu možeš dat na pregled/punjenje

Auspuh ne diraj ako je sve OK i ako ne ideš u tuning.

Ovjes je jednostavan, ako su amortizeri i opruge nove, dalje mjenjaš kako se bude kvarilo.
 

MegaLUXXX

New member
Hvala na odgovoru!

Prije nekih 12-13tkm je mijenjan set kuplunga i sajla mjenjača tako da pretpostavljam da je ulje promijenjeno (nema druge kad se otvara getriba, koliko ja znam).

Što se tiče čišćenja motora, to bi bio proces dekarbonizacije, zar ne? Znaš li možda nekog u Zagrebu i okolici tko to profesionalno radi? Za mjesec i pol ide na tehnički i na veliki servis pa ću tad i sve tekućine zamijeniti.
 

MegaLUXXX

New member
Jao, i bojao sam se da je to malo predobro i prejednostavno da bi bilo istina, ali nisam znao da i Bandić ima ruke u tome 😣 ništa onda osim šarafljenja i ručnog čišćenja svega.

Hvala na odgovoru!
 
Na vrh