C-Elysee - alu felge, koja vrsta vijaka odgovara

Goc91

New member
Pozdrav ekipa,

Kroz koji dan ponosi sam vlasnik C-elyseea 😁 Auto dolazi na čeličnim felgama, pa sam već od susjeda nabavio alu felge 15" 4x108, ET 25.
E sada, koji vrsta šerafa ide na te felge , općenito na alu felge za Citroene. S obzirom da felge nisu orginal, nego su bile na Peugeot-u, predpostavljam da org.vijci s čeličnih ne odg.
Neki tvrde sa konusim vijcima, neki sa orginal, neki sa onim pločicama na vijcima. Iako, iako po dosadašnjim iskustvima, mislim da bi trebali ići konusni, M12X1,25.

Slušam savjete, prijedloge, iskustva, znanje. 😀

Stavljm sliku i felgi, kao i vrste vijaka.

Unaprijed se svima zahvaljujem na pomoći ! ;)
 

Prilozi

Cutac

Prèkaroš
Gurni prst u rupu i vidi jel dosjed ravni ili konusni, jedini način.

A budući da ovo nije Citroenova felga, ja bih pretpostavio da je konusni dosjed.
 

sir.Oliver

Well-known member
može biti , ali i ne mora . najjednostavniji i najsigurniji način je upotrebiti ili prst ili neki tvrdi predmet ( odvijač , ili nešto slično )i uvjeriti se kakav je dosjed vijka , ravan ili konični ....
 

Goc91

New member
Ili samo pogledas u rupu na felgi i sve ce ti biti jasno, nemoj slusat ove prostote i odmah na prvu gurat prst 😇
A gle, šta se mora , nije teško, ponekad ti prst puno pomogne 😝😝🤣
Gurni prst u rupu i vidi jel dosjed ravni ili konusni, jedini način.

A budući da ovo nije Citroenova felga, ja bih pretpostavio da je konusni dosjed.
Na prošlom peugeotu navodno bili konusi. 🤔
 

Prilozi

Colnago

Active member
Donator foruma
A gle, šta se mora , nije teško, ponekad ti prst puno pomogne 😝😝🤣


Na prošlom peugeotu navodno bili konusi. 🤔
Imam Peugeot 2014 origialne felge + Citroen 2005 originalne felge - šarafi su srednja slika iz tvog prvog mejla - btw nisu čisti flat
 
Na vrh