Boja rashladne tečnosti

gule

Active member
Pa gdje piše, da jeste? Zašto bi sipao to, kad je proizvođač namijenio nešto drugo? Čemu eksperiment? Zbog 20 kn uštede? Koliko znam G12 je rashladna tekućina za vozila VW, a i to ne sva.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Taj crveni nije namijenjen za ta auto, odnosno možda ima odgovarajuča svojstva, ali definitivno nije original Citroen(PSA). To nije bio ovlašteni servis? U ovlaštenom cijena 5-6 litara antifriza trebala bi biti 80-100 kn. Ponavljam šifra 9735K1 ili 9735K2.
Ovlašteni Posedel servis u Kašteliru. Na računu piše šifra, naziv i cijena: 51 kn/L + PDV (63,75 Kn/L). Googlanjem zaključujem da je to G12 antifiriz.
Iste boje je bio i onaj prethodni, također iz ovl. servisa i Citroen dealera u Njemačkoj, gdje je auto održavan prethodne 4 godine.
Je li to odgovarajući antifriz ili nije, te zašto ga stavljaju ako nije - ne znam...

PS: u prethodnom autu (P407 2.0 HDi) sam imao onaj zeleni.
:unsure:
 

Prilozi

mali_BB

Active member
Ovlašteni Posedel servis u Kašteliru. Na računu piše šifra, naziv i cijena: 51 kn/L + PDV (63,75 Kn/L). Googlanjem zaključujem da je to G12 antifiriz.
Iste boje je bio i onaj prethodni, također iz ovl. servisa i Citroen dealera u Njemačkoj, gdje je auto održavan prethodne 4 godine.
Je li to odgovarajući antifriz ili nije, te zašto ga stavljaju ako nije - ne znam...

PS: u prethodnom autu (P407 2.0 HDi) sam imao onaj zeleni.
:unsure:
Bemti život koje cijene....
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Bemti život koje cijene....
Mdah...
Skup im je taj filter goriva, a čini mi se i onaj od zraka. Motorno ulje Total 0W/30 je i drugdje po toj cijeni, ali ga se nađe na raznim akcijama po 40-ak % nižoj cijeni.
Set zupčastog remena u ovl. također nije jeftin! Doduše, na Auto-Krešo i sl. stranicama ima tih setova također po nemaloj cijeni (1200 kn), ali ima i jeftinijih (oko 600 kn).
Baš me zanima čije dijelove, tj. od kojeg proizvođača (DYCO, INA, SKF; Febi itd.) uzimaju u Citroenu? gule gule bi mogao znati?
Ne vjerujem da imaju vlastitu proizvodnju potrošnog materijala...

Međutim, najskuplje dođe rad! Skoro 7 sati posla po 200 kn/h pa ti vidi! No, slično bi mi naplatili i u nekoj drugoj profesionalnoj radioni u Rovinju/Istri, tako da... 😎
 

gambler072

C5 enthusiast
Koliko znam, u ovlastenom imas dvije opcije, original peugeot/citroen/ds ili ono sto je malo jeftinije, za vozila starija od 3-4 godine, Eurorepar. Eh sad, koji se proizvodjac krije ispod znaka Citra, Peugeota ili Ds-a nisam siguran da se moze saznati za sve dijelove. Pretpostavljam za tecnosti tipa adblue, antifriz, sijalice i sl. da imas samo logo marke vozila, a za ove "ozbiljnije" dijelove tipa razvod, vodena pumpa, mozda bi se i moglo naci na dijelu od koga dolazi
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Koliko znam, u ovlastenom imas dvije opcije, original peugeot/citroen/ds ili ono sto je malo jeftinije, za vozila starija od 3-4 godine, Eurorepar. Eh sad, koji se proizvodjac krije ispod znaka Citra, Peugeota ili Ds-a nisam siguran da se moze saznati za sve dijelove.
Za sve što je 3+ godine su Eurorepair dijelovi. No, mislim da je to naziv za klasu/vrstu proizvoda, ne za prozivođača...
 
Na vrh