Blinkanje lampice AIR-BAG

Dalibor

Dado Tornado
pozdrav, je l se netko susreo sa problemom blinkanja lampice air-baga i kako se riješi?
koliko se sjećam zna zafrkavati džek ispod sjedala... i onaj ON-OFF prekidač air-baga za na ključ...
radi se o xantii 1999., 1,6i, 200.000 km...
tehnički je u lipnju, kakve sam sreće problem je sigurno u centralnom računalu
 

szahtila

Well-known member
pozdrav, je l se netko susreo sa problemom blinkanja lampice air-baga i kako se riješi?
koliko se sjećam zna zafrkavati džek ispod sjedala... i onaj ON-OFF prekidač air-baga za na ključ...
radi se o xantii 1999., 1,6i, 200.000 km...
tehnički je u lipnju, kakve sam sreće problem je sigurno u centralnom računalu
U kakvom stanju ti je akumulator? Motor pali lagano, iz prve? Na mom P206 aku je na izmaku i ako ga ne palim par dana, teže upali i gotovo svaki put pali grešku airbaga. Gašenjem i ponovnim paljenjem greška nestaje
 

Milosh

Test
Na dijagnostici bi trebalo pisati ako je gubitak kontakta sa jednim od airbag-a, onda bi lako znao gdje da popravljaš. Doduše ne znam koliko je detaljna dijagnostika za auta iz '99..
 

dekiiii

Active member
Dijagnostika bez problema očita gdje je problem. Imam saxo iz 2000. pa znam. Najčešće je đek ispod vozačevog sjedišta, no prije cca 2 godine mi je izbacio grašku pomoćnog napajanja. Nakon toliko godina i nije čudno. Modul koji se nalazi kod ručice mjenjača (ispod tepiha) ima u sebi 2 ogromna elektrolitska kondenzatora koji mu služe kao pomoćno napajanje da može opaliti jastuke u slučaju bilo kakvog kvara na instalaciji ili aku-a
kada dođe do udesa. Svaki malo bolji elektroničar može ih zamijeniti jedino je problem nabaviti originalne. Mogu se staviti i standardni ali ih treba kvalitetno fiksirati zbog G-sila u slučaju udesa.
 

Memphis

Active member
pozdrav, je l se netko susreo sa problemom blinkanja lampice air-baga i kako se riješi?
koliko se sjećam zna zafrkavati džek ispod sjedala... i onaj ON-OFF prekidač air-baga za na ključ...
radi se o xantii 1999., 1,6i, 200.000 km...
tehnički je u lipnju, kakve sam sreće problem je sigurno u centralnom računalu
vjerojatno kontakt ispod sjedala
 

Dalibor

Dado Tornado
odpojio sam i spojio kontakte i žice ispod sjedala, par puta okretao bravicu on-offa airbaga, i ugasila se lampica...
valjda će izdržat par dana do tehničkog
 
Na vrh