Bina Istra ENC

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Pozdrav,

iza Nove planiram na tjedan dana do Istre. Imam HAC-ov ENC.

Zanima me, kada ga registriram kod Bine, ulazim li ja u neki pretplatnički odnos s njima ili je sve isto kao i prepaid na HAC-u?
Znači, ne bih kupoval Bina Istra ENC, neg bih ovaj svoj HAC-ov pridružio u njihov sustav.

Ali ako mi to podrazumijeva neke dodatne troškove tad mi se ne isplati za jednom u pet godina koliko pem u privatnom aranžmanu u Istru.
 

Brruno

Well-known member
Pozdrav,

iza Nove planiram na tjedan dana do Istre. Imam HAC-ov ENC.

Zanima me, kada ga registriram kod Bine, ulazim li ja u neki pretplatnički odnos s njima ili je sve isto kao i prepaid na HAC-u?
Znači, ne bih kupoval Bina Istra ENC, neg bih ovaj svoj HAC-ov pridružio u njihov sustav.

Ali ako mi to podrazumijeva neke dodatne troškove tad mi se ne isplati za jednom u pet godina koliko pem u privatnom aranžmanu u Istru.
Ne ulazis u pretplatu. Najmanji bon je 200kn i nemas neki veliki popust . Recimo za AZ kupis bon 100 za 70 i kusur. Ovdje kupis bon 200 i dobijes 10% u voznji, znaci skida manje novaca.
 

bono

Active member
hacov enc možeš nadoplatiti preko aplikacije njihove najmanje 100kn na enc a plačas 78 par lipa. nekih 22% jeftinije. a možes nadoplatiti npr. 123,45kn 👍 ne mora biti "okrugla" cifra.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
hacov enc možeš nadoplatiti preko aplikacije njihove najmanje 100kn na enc a plačas 78 par lipa. nekih 22% jeftinije. a možes nadoplatiti npr. 123,45kn 👍 ne mora biti "okrugla" cifra.
Jesi li siguran? On pita za BINA Istru.

Imam BINA ENC, pa ne znam kako je kad je situacija obratna.
Prepostavljam da je isto, pa onda to znači ovako: kad dođe do Učke, treba osim broja HAC ENC-a uzeti osobnu i prometnu. Onda mu na prodajnom mjestu pred Učkom otvore novi korisnički račun unutar BINA Istra sustava i dodaju u njega broj HAC ENC-a. I na njega nadoplaćuje novce. Znači, novce koje nadoplati ili već ima na HAC-ovom računu, ne može koristiti unutar BINA Istra sustava. Suludo kao i puno drugih stvari u državi, ali je tako.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
na prodajnom mjestu pred Učkom otvore novi korisnički račun unutar BINA Istra sustava i dodaju u njega broj HAC ENC-a. I na njega nadoplaćuje novce. Znači, novce koje nadoplati ili već ima na HAC-ovom računu, ne može koristiti unutar BINA Istra sustava.
A to pa nisam znal. To je ključni dio. E, to mi se ne isplati. Za dve vožnje u nekoliko godina.

U kamionu imam hrpu tih uređaja. Oni su svi postpaid i na firmu dolaze računi, ne vodim o tom brigu tak da nisam znao za detalje. Hvala svima na odgovorima!
 

bono

Active member
za binu nemam pojma. hacov enc koristim godinama i aplikaciju. bila je potrebna osobna, OIB i oznaka tablice (makar bila strana, za sloveniju siguran 100%) prije 3 godine.

primjer uplate prek aplikacije hacScreenshot_20211227-164557_HAC ENC.jpg
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Razmisli koliko ti uopće ima smisla, pogotovo ako ne žuriš i ideš turistički. Ceste su ok, ima se što razgledati i gdje stati
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Slovenska vinjeta pa do Umaga gore i zaobilazi ipsilon. :)
Sam da znaš kak sam te i poslušal i tak napravil. ;) Nisam stigao prije napisati. Ionak imam cjelogodišnju i slovensku i austrijsku, pa zakaj ne. Nakon granice, od Umaga do Vrsara sam za 45 min uspio doći. Sad imam osam dana za uzduž i poprijeko po Istri. Sam ova pucnjava da stane, pa na bok da se okrenem. :) Ujutro odmah u akciju.
 
Na vrh