Berlingo 1.9 d problem s strujom

dady

New member
pozdrav molio bih malo pomoći ako ima neko da je poznavatelj berlinga...ili električar...radi se o citroenu berlingu 1.9d 2007 god.zdnji put vožen prije 3-4 dana i sve bilo u redu.danas ga upalim i ne radi obrtomjer,ne puni akomulator i ne prima gas dobro(na leru radi normalno)ali kad nam gasa trokira i dimi,puma ima potencijometar i dva elektro magnetska ventila tako da razumin da je povezana sa strujom(ecu motora)s obzirom da je je vlažno vijeme kiša pada već 2 dana pomislio sam da je u pitanju senzor radlice,ali neće mi ni dijagnostiku poveže,(probao sam delphi i wurth)probao sam i direktno spojiti pobudu altenatora i opet ništa,sad mi nije jasno da li za sve navedene probleme može biti uzrok altenator??
 

dady

New member
Kakav ti je napon na akumulatoru ?
Ne puni ali jos nine prazan auto upali normalno napom je oko 12.5v
danas skinem altenator i pronađem jednu odlemljenu žicu od statora,to sam sanirao vratio altenator i sad puni akomulator na 14,2 v,ali ostali problemi su i dalje prisutni,lampica akomulatora i dalje svijetli,ne rade svijetla,trokira prilikom davanja gasa,kad gasim vozilo se ugasi 2-3 sekunde nakon okretanja ključa,neće da se poveže s dijagnostikom,ne radi rasvijeta kabine prilikom otvaranja vrata...što mislite da li je u pitanju bsi?? ili bsm?dali je moguće da je dobio zbog tog što je ta jedna žica bila odlemljena na altenatoru?
dady is online now
Prijavi nepoćudan post
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh