AX - Podešavanje mehaničkih ventila - tvorničke vrijednosti nisu dobre?

zlat

New member
Snimit ću sutra ako me kiša ne spriječi ujutro da ih vratim na tvorničke vrijednosti jer popodne auto ide kod lakirera za vikend.

Ne lupaju samo na leru, još je i gore kroz cijeli rang okretaja u vožnji.
Išao sam s tim tvorničkim vrijednostima u grad, obavio nešto i nazad tako da je ulje imalo vremena sve fino podmazati i lupali su jednako na hladni i na zagrijani motor.

Štelani su na hladno (ujutro, auto preko noći mirovao), mjerni listići klasični (provjerio sam debljine listića da ne bi oni bili slučajno razj...)

Na potpuno otvoren ispušni ventil cilindar 1 štelani su cilindar 3 usis i cilindar 4 ispuh, na 3 su štelani 4 usis i 2 ispuh te slijedno prema redoslijedu paljenja (1-3-4-2) dalje. Prvi cilindar je onaj sa strane getribe/akumulatora).

Nakon podešavanja sve sam još jednom provjerio i nije bilo odstupanja među ventilima.

Nema šanse da to smije tako lupati koliko god ti motori oduvijek imaju karakterističan zvuk lupkanja ventila (osim pretegnuti no to je izrazito loše)
Da li si na kraju rijesio sve na ax-u
 

fullcool

New member
Na potpuno otvoren ispušni ventil cilindar 1 štelani su cilindar 3 usis i cilindar 4 ispuh, na 3 su štelani 4 usis i 2 ispuh te slijedno prema redoslijedu paljenja (1-3-4-2) dalje.
Štelanje se radi na 4. cilindru kad se na prvom preklapaju ventili, tj. trenutak kad se jedan zatvara a drugi otvar, i tako redom.
 
Na vrh