AX by "Ax boy"

Ax boy

Well-known member














Poruka Moderatora:
Slike ispravno dodane u post..
 
Posljednje uređivanje:

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Vjerojatno, jer fotografije nisu bile ispravno dodane u post. :) Sad je popravljeno. Vidi upute stavljanja fotki na forum u moje potpisu ispod. :angel:
Inače, lijep primjerak stvarno. :cool:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma morale su se slike otvarat jedna po jedna, al riješili su nadležni to. Za to se trebalo potrudit.
Ali autić je svakako super... jedino kao da bi mogao dobit novu ručicu mjenjača :D
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Ivan je mislil na to da nisi stavil slike, nego linkove na slike.. pa ako hoćemo videt aiksaća, moramo klikat na linkove :whistling:....uglavnom, ispravljeno :cool:

btw. auto je fakat kak da je prekjučer iz salona izišel :stovanje::palac-gore:

Ps

dok sam ja nabadal tekst, već su me kolege preduhitrile u objašnjenju :p:D
 

Ax boy

Well-known member
Da stakla cistio svaki dan skoro. Jedino me muci sto cuka kad se zagrije. Upalim ga i radi neravnomjerno i onda bumm dobi snagu . Npr. Ram ram rammm. Umjesto normalnog ramm npr.
 

kegel

Drumski ratnik
Kad je hladan, onda si on dodaje gas da se motor zagrije. Nakon što se zagrije se isključi taj mehanizam.

E sad, probaj provjeriti (sad nek me drugi isprave ako sam u krivu):

- termostat, tekućinu za hlađenje i ostale povezane komponente-> nema dovoljno hlađenja npr.
- brtvilo glave
- možda treba poštelati ubrizgavanje i povezane komponente
- filter goriva?
 

Ax boy

Well-known member
Hvala hvala umislit cu se a i Aixic bu isto loll. Ne mislim ga prodavat sa relativno malom km . Jedino jednog dana za zamjenu Citroen C3 1.4hdi. Potrosnja u gradu (aix) mu je max oko 7.5.l/100km sto je za bengaca sjajno ali u principu drzim ga na 6ici po gradu koliko mogu
 

Ax boy

Well-known member
Ne valja?? Hahhh okej. Ivane 222 rucica je sa xantie , pukla nazalost. Orginal aixova isto na samo 60 000 nije mi jasno zakaj . Trazim orginal sa saxa 1.0 , 1.5d je imao isto (2002). Ili a ta mi je najljepsa , zuta na vrhu, Saxo tonic 1.1.99.s tim da ne znam da li bi ta pasala na aixic.
 

igor

New member
Saxo tonic 1.1.99.s tim da ne znam da li bi ta pasala na aixic.
Paše 100% samo gdje ju nabaviti tonic nema puno kod nas (ajmo reč rijedak je).
Inače zgodan primjerak ko nov da je barem moj u tak dobrom stanju limarijski.
To je 1.0 ili 1.1 motor?
Vezano za cukanje el. pumpa goriva zna zafrkavat treba provjeriti pritisak.
Može biti da se mapa smrda na ecu pa isto zna zafrkavat probat zaštekat drugi komp od istog motora pa vidjeti ima li poboljšanja.
Senzor potenciometra iliti klapne gasa isto provjeriti dali je ispravan.
I na kraju sistem filtriranja goriva: filter na pumpi u rezervaru filter goriva vanjski pored rezervara (zapravo se drži za sam rezezervar) odozdola na lijevoj strani
i provjeriti sva crijeva goriva odpočetka do kraja da nisu možda začepljena, i vakumi tj odušna crijeva rezervara provjeriti da li su prohodna ne samo vizualno :grin: i grlo za točenje goriva. to su onak globalne stvari koje u večini slučajeva budu s takvim simptomima.
 

Ax boy

Well-known member
1.0i iz saxa inace.Bio je dugoo garaziran i nije bio vozen pa eto. Stize jos malo i daljinsko centralno zakljucavanje cik cikk wauu. Hvala na savjetu ,budemo vidjeli sto je na kraju pa ce se popraviti, gume imam zimske s3 165/70/13 jer su orgin. 145/70/13 ljetne stare 7 godina i na izmaku vec. Savjetovao mi je susjed da vozim zimske posto se ionako puno ne vozim a opet sam sigurniji jer guma ne smije biti starija od 5 godina a i to je previse. Trazim i dalje rucicu mjenjaca (spot aix, saxo tonic,xsara 98,99 ,xantia...). Igore koji je model tvoj axic? Kakvo mu je stanje i km?
 

Doomsday

U prolazu...
Te 165/70R13 gume su ti prevelike, apsolutni promjer gume ti povećavaju za skoro 3 cm, tj. 5,25% su većeg promjera... Maksimalno preporučeno odstupanje bi bilo 2,5%...

http://www.etyres.co.uk/how-to-change-your-tyre-size/

To ti inače unosi pogrešku i na celeru... Tj. ako se voziš i pokazuje ti 100 kmh, ti u biti voziš za 5 kmh brže, tj. 105 kmh...

http://www.tyresizecalculator.com/tyre-wheel-calculators/speedo-error-calculator

Kupi nove gume, guma glavu čuva... Za tvoju dimenziju, moja svesrdna preporuka bi bila ljetna Uniroyal Rainexpert 3 145/70R13...

http://www.gumeks.com/Gume/Osobna-vozila/Uniroyal-RAINEXPERT-3-145-70-R-13-71T

;)
 

kegel

Drumski ratnik
I nije ti baš pametno se sa zimskim gumama po ljeti voziti iu par razloga:

Sastav zimske je mekši i najbolje prianja na temperaturama ispod 7 stupnjeva. Na većim temperaturama zimska guma još više omekša i onda ti može doći do proklizavanja i slično.

Isto tako šara na zimskoj je agresivnija od ljetnje radi boljeg držanja na snijegu i na ledu, te zato na suhom kolniku gubi svojstva.

Znači zimska se bude više trošila po ljetnim uvjetima, veća potrošnja auta i slabije performanse na suhom.

Eto tak par savjeta :)
 

Ax boy

Well-known member
Hvala hvala ,biti ce to sredeno samo da nadem povoljnu cijenu. Opcenito ima li ko kakva iskustva sa c3 1.4i ;bengac?
 
Na vrh