Ax 1.1 tre '91 by greensky

greensky

New member
Problem sa hrđanjem!

Bok ekipa...

nažalost nakon bubrenja boje na boku kod zadnjeg kotača sada je hrđa počela uzimati maha i mislim da je vrijeme da se time pozabavim.

piknut ću slike u prilog i svaki savjet za sanaciju štete je dobrodošao.

Moja ideja je otići kod limara da mi s obje strane izreže lim te da dobijem okrugli izrez (kao na GT modelima).

Èini mi se jeftinije nego pokušaj popravka (brušenje ili rezanje lima, varenje nazad i farbanje).

Pošto nemam pojma niti kako bi to ispalo niti kod koga da to napravim (nemam limara od povjerenja) svaki savjet je vrijedan bar 2 l pive!
 

Prilozi

Dalibor

Dado Tornado
uzeo bi šmirgl papir i očistio područje koje hrđa, zatim nanio tamniju nijanse temeljne boje, i kasnije na nju bijelu boju.
 

greensky

New member
to je i meni prvenstveno palo na pamet ali to je tolko strunulo i hrđavo kada se proba rukom s unutrašnje strane da mi se čini da bi šmirglanjem samo otkrio već nastale rupe po limu... a po rupama nema bojanja :( onda bi došlo ili kitanje kao vrlo privremeno rješenje ili rezanje tog dijela i zavarivanje novog te zatim bojanje a to mi je skupo?
 

RI-222

Member
Ako ti šta pomaže, ja na svom isto ravnom blatobranu mislim odrezat i stavit plastike sa ax-a gt-a s 5 vrata ako nađem(moj ima 5 vrata) a znat cu za par dana ,a ako nebudem nasao cu odrezat i proširit taj dio:D
Inače meni nije taj dio nimalo trul ali su ga spustit i stavit distance pa bi mi strugalo.
 

greensky

New member
Pomaže mi itekako :thinking:

Nisam neke spretne ruke za rezanje pa mi ne pada na pamet da to sam radim ali bi zato prije nego odem kod majstora htio znati što i na koju mjeru želim..

Budeš rezao na visinu prednjih blatobrana ili niže malo? Ako uspiješ i neku slikicu prije, za vrijeme i nakon zahvata puknut bio bih ti jako zahvalan.. mislim da je odluka već na pol donesena pogotovo jer nisam jedini koji se prima tog zahvata :D

Trebam još malo ohrabrivanja prije nego se tog primim, pogotovo jer cura već šizi kad spomenem da bi nekaj napravio na autu :cool:

Ja bih to recimo ovako izrezao ugrubo preko ili do visine ove lajsne.. (vidi prilog)
 

Prilozi

RI-222

Member
Ni ja ne mislim to sam radit,meni ce to jedan lik napravit sto se bas kuzi u to al nije limar i doma ce mi to napravit pa cemo zajedno vidjet koliko cu odrezat i to,sad unaprijed jos neznam jer mozda uspijem doc do plastika ali ako ne dok budem radio cu slikat i sve pa stavit na forum:),imam par slika koje sam nasao na netu isto sa nekog foruma kako režu taj ravni dio na ax-u ali ih nemogu nac vise imam ih na starom kompu pa cu stavit za par dana:D
Ako budem rezao sve sto napravim cu slikat.
 

deda

New member
Ako ti je skupo limarenje,najjeftinije ti je to zrezat brusilicom do čistog lima i poljepit poliesterom,pa pokitati i pofarbat.Držaće onolko dobro i dugo kolko ćeš dobro to napravit.
 

greensky

New member
Ni ja ne mislim to sam radit,meni ce to jedan lik napravit sto se bas kuzi u to al nije limar i doma ce mi to napravit pa cemo zajedno vidjet koliko cu odrezat i to,sad unaprijed jos neznam jer mozda uspijem doc do plastika ali ako ne dok budem radio cu slikat i sve pa stavit na forum:),imam par slika koje sam nasao na netu isto sa nekog foruma kako režu taj ravni dio na ax-u ali ih nemogu nac vise imam ih na starom kompu pa cu stavit za par dana:D
Ako budem rezao sve sto napravim cu slikat.
Thnx na odgovoru! daj onda pliz stavi to što si našao na netu da dobijem sliku/ideju kako bi to izgledalo da se ne zajebem :p

A ako dođe do rezanja fotić u ruke i fotke ovdje :D

Ako ti je skupo limarenje,najjeftinije ti je to zrezat brusilicom do čistog lima i poljepit poliesterom,pa pokitati i pofarbat.Držaće onolko dobro i dugo kolko ćeš dobro to napravit.
raspitat ću se kod lokalnih majstora kolko bi me izašla jedna i druga varijanta. Hvala na ideji, skupo mi je limarenje ali opet nisam tolko bogat da bi napravio jeftino... sve je na vagi još uvijek

Lp
 

greensky

New member
Zaboravio sam napisat da su oni rezali blatobran da stave ona plasticna prosirenja od gt ili gti-a.
Hvala na slikama, izgleda ok nakon rezanja ali tu opet stoji finalna obrada ili nabavljanje tih plastika sa gt modela te ugradnja istih (opet mi se cifra penje skoro 600-800kn)...

Mislim da lagano odustajem od rezanja oba blatobrana nego ću samo sanirati ovaj koji hrđa.. cijena bude oko 1000 kn sve skupa za taj dio blatobrana (rezanje, varenje, farbanje...) ako se dobro napravi trebalo bi biti kvalitetno i neprimjetno, a na tome ću inzistirati.

I dalje očekujem(o) slike AX-a! ne zaboravi i javi odluku i ishod vezano uz blatobrane :D

pozz
 

RI-222

Member
Vidio sam da si mi napisao tamo pod ax slike pa cu ti tu odg.
Ovako vidim da si procitao sto sam napisao tamo pa znas da necu rezat ni nis dirat samo cu savit rub blatobrana malo da mi ne struze guma,a kad bi sve to radio i dirao vise mi se na kraju isplati dat ovog u metis i kupit ax-a gti-a:D
 

greensky

New member
Danas je AX bio nešto raspoložen za fotkanje...

(neke fotke su glupe/loše jer mi mobitel ima žešćih problema s balansiranjem bijele boje ponekad)

ali eto, ide autić na lakiranje u subotu da se do kraja saniraju ovi limarski popravci (zadnji lijevi i desni blatobran i prednji lijevi) :grin:

Usput, maknuo sam sa prednjih farova one plastike mutave (al sam se najebo s time jer se to nije dalo skinuti bez da se razbije staklo!!!) na kraju sam nabavio samo stakla i njih zamijenio (zalijepio silikonom na stara kućišta i super)

I onda šećer na kraju, NALJEPNICE :whistling: koja je uopće sudbina tih naljepnica?! Èekamo 1.10. pa će se onda slati sve skupa?

Gdje bi Vi na mom mjestu stavili naljepnicu? U obzir dolaze samo staklene površine i to samo jedna naljepnica (veća ili manja ovisno o mjestu).









Ako se sjećate (prije sam pisao o tome) tu je boja počela bubriti, a zatim je i hrđa probila skroz... Sad je kao novo, još samo lakiranje i vezani zahvati :grin:







 
Na vrh