Autoput ili stara cesta?

markan1000

Well-known member
samo da se nadovežem i upozorim da su na staroj cesti sad postavljene 4 nove kamere, što zajedno s onom na staroj karlovačkoj čini 5 kamera i bas su ih popikali na nekim mjestima di je 40 a lako se dogodi da se prode sa 60 i onda stara postaje skuplja opcija
e da, ja sam inače fan stare ceste kad god se ima vremena, jer poslije plitvica prema moru pruža po meni jednak komfor vožnje kao i autoput, a stvarno se lijepa lova uštedi. ako nas je više u autu pa dijelimo trošak, ili ako mi se baš žuri, onda mi je autoput prvi izbor. ali ovo postavljanje kamera sad mijenja na stvari. i dalje sam za postavljanje kamera, i to bez prethodne najave. pogotovo u gradu gdje su kratke relacije, voziš se više manje sličnim rutama i dobro znaš gdje treba paziti. na otvorenoj cesti se lako možeš zaboraviti i proći malo brže i ode ti cijela ušteda u odnosu na autoput.
 

deda

New member
Kamere su svuda po cijeloj EU.Vozi se kak spada i nema brige.Rijetko gdje su ležeča sranja,ali kamere su svugdje i to je još jeftinije,a ne da trgamo auto bez veze.Svi se drže propisa,ajd u Austiji na autoputu stisni,pa buš videl za čas kak buš prošel,a tek u Italiji,odma te sprovedu kod suca,pa se ti zezaj.
 

deda

New member
Mi nemamo ni obavjesti da su ležeči,pa ak nisi tu nikad išao ili si zaboravio,potrgaš pol auta i nikom niš,ko te je......
Jedanput sam u jednom gradu,da sad ne velim kojem,a nije baš mali grad(glavni jedne regije) letio po zraku ko airbus,a kad sam aterirao,auto se skoro polomio,a sve stvari i alat u auti,zamalo da me nije granatiral.
I nisam se vozio brzo,jedva 60km/h.Da nije bil Citrač,poginul bi.
 

markan1000

Well-known member
Kamere su svuda po cijeloj EU.Vozi se kak spada i nema brige.
100% se slažem s tobom, i za kamere sam. samo sam htio reći da se na otvorenoj cesti na vožnji koja traje 4 sata vozač mopže lakše u jednom trenutku zaboraviti i prekoračiti ograničenje. meni je osobno lakše pratiti u gradu
 

charllie

Active member
Bok heroji,di su kamere u mjestima ili van naselja,v augustu se ravnam na more v Kremena(Raba) pa razmisljam kaj napravit posle Karlovca.:confused:
Inace me dojde autoput 256kn v jednu stranu pa bi mortik bilo bolje negdi probati dobru janjetinu(jos da tociju hotelu ili ti noju)a v Trilj skrecem tak i tak na kavicu i zajtrek dok vozim doli.
No sam malo v nedoumici posto negda potegnem da se auto oslobodi,prodise:D,nej me copiju plavi angeli nist od janjetine.
Najbolje resenje bi bile vinjete i da je ostala stara vlast mortik bi nekaj bilo no ovi zbrda dola pingvini pak su se zaa:cenzura::cenzura::cenzura:ali.Autocesta mi je dosadna pa navek malo vijugam,gori-doli,znam da je sigurnija i nemoras se bojati pajkani al da su magistrale normalnije z ogranicenjima,Josani i sl.bi se ljudi vec tud vozilikak i turisti te bi nekog dinara tam stajli i nej se odumiralo.
No nebremo si pomoci dok je vecina politikari nist koristi i propali studenti a dostik ih ima cak Prometni fakultet.:mad:
 

hrky

New member
kamere do Plitvica - Vukmanički Cerovac, Tušilović, Slunj i Rakovica
zadnji puta kada sam išao ( 22.06. ) tri su bile aktivne stoga oprez :D
 

toma

Active member
amere do Plitvica - Vukmanički Cerovac, Tušilović, Slunj i Rakovica
VC - kameru nisam vidio pa ne mogu reći di se točno nalazi
Tušilović - kamera se nalazi jedno 200-tinjak metara od pumpi ( kod škole ako se ne varam )
Slunj - nalazi se kod Inine pumpe na onom velikom pravcu kada se ide prema Rakovici ( na vrhu pravca je restoran Feniks )
Rakovica - sami centar Rakovice - prije one nizbrdice gdje se s desne strane nalaze kafići
 

hrky

New member
u Vukmaničkom Cerovcu je tamo iza zavoja gdje je znak 50 i sa lijeve strane je pekara nekakva i pješački prelaz...
 

Charlie S

New member
Za vikend sam išao na put. Kada idem sa obitelji obavezno autoput, posebno zbog malene koja teško podnosi putovanja. Na povratku, kada sam sam u autu obavezno stara cesta. Izlaz na sv Rok, Gračac pa kava u Kninu i sve tako do Imotskog, i doma u Hercegovinu....
 

charllie

Active member
Pa zemo ja ujutro vozim dole ,starom cestom od Gračaca,ak ugledaš iz suprotnog smjera meteor plavi metalik picasso (austrijske table) potrubi.Biću na moru u Kremanima(Klek) a možda svratim u Mostar bratu i na Dobro selo tetki.:angel:
 

Charlie S

New member
Ništa, pratio sam ali nisam te skužio. Znam, male su šanse bile ali sam se nekako ufurao bio. Ja sam oko 13:40 bio u Gračacu i uključio se na autoput...
 

charllie

Active member
Evoga kolege,proso godisnji,sve po starom.
Charlie S,ja sam vec u subotu 13.8 mocio dupe u to vrijeme jer sam kreno u 2 i20min.Kako sam piso kod Gracaca se skkino i poslije kave u Trilju se vrati na autostradu.Imo sam srece jer sam rano krenul i ovaj ENC je dobra stvar,picis dok drugi stoje.:angel:
No v nedjelju 21-og je bilo malo drugac,od Ploca do Zadra nekak al tada kolona pa sam disel v Rovanjsku na kavu i poslije magistralom do Karlobaga.Nije mi se vidla ta dionica,puno zavoja a Piksac pun ko sipak(5 osoba i oko 100kg roba,6kom kamenja iz hercegovine,patim na kamenje).
Iza tebe se navek neko gura a 1.6i dober motor no tezina ga mucila.Poslije prijevoja na velebitu i Gospica opet autoput i jurnjava,kod Karlovca klasika kolona,previse vozila premalo ostojanja i purgeri na cesti.Od jednog mangupa koji se nonstop ubacival sam dobil umesto zahvale srednji prst:mad:,trojka bmv temno plavi naravno ZG 211 ostatak broja sam zabil no nakon dva gemista sam zabil i njevu gestu kulture.
E to su vam moja iskustva,ak se najdete v guzvi na autoputo bolje cim prije doli znjega da nedobite pozdrave ko ja.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh