(Automatsko) podešavanje visine snopa farova

zgodny

New member
moguce da ti je sam prekidac (kotacic - neznam jel je potenciometar) neispravan.. idi zamijeni doko jos vrijedi garancija..
 

Zvone

New member
Pozdrav
Imam problema sa lijevim farom c3 2006.g.Desni je u redu podešava se pomoću prekidača, a lijevi ne radi. I ja krenem da vidim u čemu je problem, idem da skinem far.Malo sam se pomučio i skinem far, i nađem griješku, puklo je dio od motora sa kojim se podešava.Ali problem je kako da skinem motorčić za podešavanje fara ,nigdje ne nađem uputstvo kako se skida taj motor.Skinuo sam ona dva bijela kotačića za podešavanje ali ne mogu da skinem motor.Zato molim za savjet što da radim.
Evo slike što sam mogao da skinem, vidi da je puklo drugi dio ide na bijela kotačiće za podešavanje.
Unaprijed se zahvaljujem na savjetima
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ne pamtim više kako tično izgleda unutrašnjost fara, ali nebi me čudilo da treba skinuti staklo i reflektor da se dođe do motorića.
Samo neznam što misliš napraviti, ovu plastiku je jako teško lijepiti, bar ja nisam imao uspjeha
 

Zvone

New member
Ivane, ja sam mislio da netko ima razbijeni far pa da vidi kako to izgleda iznutra, ili je to netko već popravljao, ali izgleda nitko nije imao taj problem.Èitao sam kako ste popravljali far i da je jako teško to rastaviti i ponovno sastaviti,ah znači kupiti novi far.....
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ima zezancije s otvaranjem, a pitanje je koliko bi držao taj pipak kada bi se zalijepio.
Novi zamjenski far je 300-350kn, mislim da je to najbolja opcija.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
9/2018 sam ja montirao Depo farove na Citraća, a pošto tu i tamo namjerno odem prošetat pasa ulicom di je sada često parkiran, mogu ti reć da su još uvijek kao novi.
 

Zvone

New member
Izgleda da za taj far nema za kupiti motorič .Malo se budem igrao kada ga skinem, odrezat ču taj dio gdje se nalazi i vidjeti što se može napraviti (u planu je novi far našao za 450.kuna ) volim da majstorišem oko takvih stvari ne odustajem da se ne bi dalo popraviti .meni je važno da me ne zezaju na tehničkom zadnji puta me opomenuo da se neda podešavati ,bliži mi se tehnički. Uglavnom novi je prioritet a ovoga pokušat ču da popravim.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ajde istina, dva puta sam ih namazao Meguiarsovim sredstvom za farove i unutra su bile žarulje sa UV filtrom. Makar novog gazdu to niš ne sekira, vidit ćemo koliko će trajati :)
 
Na vrh