Automatik mjenjač Xm V6 24V

Bertoni

New member
Poštovanje svim ljubiteljima legendarnog Xm-a V6 24V. Novi sam na forumu i pišem svoj prvi post. Prije skoro 3 mjeseca kupio sam Xm V6 24V automatik 99 godina proizvodnje. Auto je poprilično očuvano. Interijer nema packe. Imao je pokvaren mjenjač 4hp20 pa sam nabavio novi iz C5 3.0 V6 24V. Sve paše mjenjač je isti alu majstor iz servisa mi kaže da ima problem jer neće pokazivati brzinu na satu? 😮
Objašnjava mi da je kod C5 Malo poboljšan mjenjač i da na drugi način šalje informacije o brzini. Pokušao je samo prebaciti sa moga starog mjenjača onaj "pinjun" koji ide na diferencijal ali gle čuda, kod mjenjača iz C5 tzv. Pinjun nema sta da pokreće, nema osovine. Što znači na drugi način se to odvija.
E sada, da li neko ima možda neko riješenje za to, sta da radim, na koji način mogu to da sredim?
Hvala puno
 

misa

Active member
Moracete "ukrasti" signal sa ABS senzora i prespojiti preko signala za km sat,tako da signal ne ide sa elektronskog pinjona vec sa ABS senzora.
Dobar auto elektronicar vam to moze srediti jer treba pazljivo pratiti seme.

Taj iz '99 je ES9...menjac bi trebao biti identican kao na C5 prve generacije...jedino ako je re-styling model onda je drugaciji.
Xantia V6 ima ES9 motor i takodje ima identican menjac.
 
Na vrh