Auto trese kod kočenja

alenb

Member
Molim malu pomoć majstora i onih iskusnijih :)
Imam sljedeći problem koji mi se pojavio, odnosno od kada sam kupio auto to sam primjetio ali je u zadnje vrijeme se puno jače osjeti.
Kod jačeg kočenja počne mi vibrirati prednji kraj, odnosno kotači, a kada lagano kočim osjetim da je kočenje neravnomjerno.
Pretpostavljam da bi diskove trebalo tokariti iako mi je to čudno jer su diskovi zamijenjeni nekoliko tisuća km prije nego sam auto kupio. da li je moguće da su jednostavno loši diskovi, ili su loše razrađene kočnice nakon zamjene ili nije uopće u tome problem?
Unaprijed hvala na svakom savjetu i iskustvu.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Imao kolega isti problem, ustanovilo se da "kineski" zamjenski diskovi i ploćice koje je stavio i time ušparao cirka 400kn morao nakon 1000km skidat i kupit kak se spada, i sad ne trese, i eto ih na njuškalu za 400kn del bi link al nesmem:D:D
 

Ciki vts

New member
Moguce da su diskovi losi, nazalost, nema veze vise sa kilometrazom koju si napravio s diskovima. Mogu se spigati nakon 10km a i nakon 10tkm...
 

Hrvoje Marin

Active member
Diskovi se mou iskriviti i tako da nakon dugog i toplog kočenja ostane noga na kočnici,
ne hlade se tada podjednako pa onda se iskrive dovoljno da trese. Nizbrdica pa semafor, recimo.
 

Damaj

Active member
Treba još provjeriti da nije mjenjan ležaj pa da glavčina nije dobila svoje, a ako nije mjenjan i ako se radi o par tisuća prijeđenih kilometara u kraćem roku imaš pravo na reklamaciju diskova kod trgovca gdje su kupljeni.
 

alenb

Member
Evo zamijenio sam diskove, stavio Delphi, i Valeo pločice...osim što ne trese, koči puno bolje nego prije.
Što se glavčine tiče, na njoj ima nekih tragova udaraca tupim predmetom, i moram priznati da me zabrinulo to, ali eto ipak je nakon zamjene diskova sve u redu. Hvala svima na pomoći :)
 

Krky

Lakerski profesionalac
Evo zamijenio sam diskove, stavio Delphi, i Valeo pločice...osim što ne trese, koči puno bolje nego prije.
Što se glavčine tiče, na njoj ima nekih tragova udaraca tupim predmetom, i moram priznati da me zabrinulo to, ali eto ipak je nakon zamjene diskova sve u redu. Hvala svima na pomoći :)

Koliko si platio diskova i pločice?
Ja sam prošli tjedan isto mjenjao.
 

alenb

Member
Diskovi su bili 260 kn u AutoKreši sa nekim popustima, normalna je cijena 310kn za par...a pločice sam imao od prije pa ne znam više koliko su koštale...inače su od 250-400kn otprilike...
 
Na vrh