Auto radi "super" a javlja engine fault :) POMOÆ!

gambler072

C5 enthusiast
Da, uradio sam sve to, pise da aktivacijski kod traje do 2031, prekopirao infos file u ova foldera, ali backup uopste ne mogu otvoriti, a u sedre mi ne nalazi ni jedno vozilo, bilo da ga trazim manuelno ili preko vin broja. Jedino sto mi pada na pamet kao problem je sto se sedre otvara u internet exploreru, a backup se otvori u chrome nakon cega izbaci technical error.
 

Milosh

Test
Radi sve u virtuelnoj mašini i nemoj ni istalirati Chrome. I koju instalaciju koristiš, možda ti ona nije dobra, pa da probaš skinuti neku drugu...
 

gambler072

C5 enthusiast
EDIT: Virtual machine, windows xp, novi download i opet sve isto. Pocinjem da sumnjam da je do samog programa, tj. da bih trebao naci neku drugu verziju pa da probam
 

Cutac

Prèkaroš
Probaj sa Windows 7 32bit.
Ja imam .iso, veličine je 2.3 GB, ne znam jel ti ga smijem torrentirati, da ne bih u pržunu završio.
 

gambler072

C5 enthusiast
Rijesio, nije bilo do downloada ni do moje procedure nego se u tutorialu ne spominje kopiranje .dll fajlova iz Sedre u Backup, nakon googlanja sam nasao rjesenje, ako bude kome trebala pomoc, neka se javi :) hvala svima na savjetima i pomoci ;) sada radi normalno na win 7, bez virtual machine :)
 

Mikysa

New member
ENGINE FAULT DOZER ZRAKA - 0345G7 Control flap

Dragi svi , MOLIM sve koji mogu pomoci za pomoc, vlasnik sa C4 2.0 hdi i imam problem koji se ocituje u tome da imam alert ENGINE FAULT i pokazuje gresku na dozeru zraka kataloski 0345G7 .
Isti zamjenim , ponostim gresku ali ....
Ima li neko molim vas ideju sto bi drugo moglo biti ?Ovlasteni servis mi izgleda ne gine a kod njih je klanje ....

HVALA
 

Cutac

Prèkaroš
Koji je kod greške?
Što si zamijenio, cijeli sklop sa senzorima ili samo kućište?
Ako auto normalno ide, može i ECU biti u pitanju. Najbolje bi bilo ići u servis, ovako preko foruma ne možeš puno postići.
 

Mikysa

New member
HVALA drug na brzom odgovoru , da cijeli ovaj sklop sam zamjenio . Prvo put je slicno bilo , izgubilo je snagu , zamjenio sam ga sve bilo ok ali trajalo 6 mjeseci i problem isti . Sada se identican problem javlja .
I to drugi put u 6 mjeseci , ocigledno problem nije isti . I to u ovlastenom servisu . Sad ce fino vratiti pare za ovaj i vratiti stari jer ocigledno ovo nije problem . Nisam upratio sifru greske ali znam da pise dozer zraka , ovako nesto .
 

visaluteju

Well-known member
Evo da se i ja oglasim nakon par mjeseci borbe iako auto na pomenutu prevaru upali i ide odlično uprkos silnim greskama...

Ukratko znaci konstantno su se palile greske P0254 i P0243 i P0003. Greske vezane za senzore i ventike turba i regulatora pritiaka goriva. Mimo njih jos se povremeno pale greske za egr, senzor vazduha i jos neke. Zanimljivo da auto ide kao iz tvornice.

Ja sam se izmucio provjeravajuci samostalno zice, dzekove osigurace itd. Sve uredno. Cak sam sam zamjenio elekromagnetni ventil - zbog greske p0243 i 245, opet isto.

U glavnom skontaju da su sve ove stvari uvezane zajednickim napajanjem ili nekako jedne sa drugim a da su stvarno u kvaru auto bi se lose ponasalo u voznji. Da je zica losa ne bi paljenje gresaka bilo tako dosljedno itd. Ugl problem je bio u kutiji tj onoj kocki sa osiguracima i relejima koji su integrisani sa kockom. Moja kutija osiguraca je ona losija varijanta koja se mjenjala i opozivu i bilo je unutra tragova vlage i hrdje. Ja sam to zastitio nekada ali ocigledno kasno. Nakon zamjene toga sve radi ekstra. Polovna ali ko nova 80 eura dok su mi nudili za novu 200e. Ja uzeo polovnu iz c4 2014. Kaze majstor da je samo par puta naisao na ovakav problem da se to rijetko kvari.

Usput sam mjenjao zadnje diskove i plocice, mamu im nisam znao da idu s lezajem nazad - ATE sve skupa s plocicama 190e

P. S. Hvala svima koji su mi lokusali pomoci sa semama i savjetima!
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh