Auto povremeno trza i povremeno gubi snagu pri ubrzanju

Citrex17

New member
Pozdrav svima. C4 1.6 16v

Unazad par tjedana sam primjetio da auto nekada zna zatrzati pri ubrzanju i nekada auto slabije vuce... Kada je motor hladan zna se malo sporije upaliti, mozda 1 sekundu sporije i onda se osjeti da slabije prima gas odnosno da mu fali tih cca 15%, 20% snage pri ubrzanju. Kada auto ugasim i odem (primjer) do trgovine i vratim se auto upali instantno i onda kao da mu se sva snaga vratila - poanta je da dosta nasumicno to radi. Crnog dima nema, kada se dobro upali (nije uvijek pravilo) ide kao formula a nekad kao da se izgubi par ks u njemu... Mozda, ali veliko mozda sam primjetio vecu potrosnju (vozim ga zadnjih dana iskljucivo po gradu 1, 2, 3 brzina tako da je moguce zbog toga da mi se ucinilo). Autu na uzbrdici fali nekada snage a nekada povuce nevjerovatno, pod opterecenjem isto tako. Motor je inace tih, u leru je miran, 142000km cca.

Filter zraka promjenjen, zupcasti remen isto prije mj dana... Svjecice 2016. God. Filter goriva mi je pao na pamet ali 2005. God. nemaju taj filter vec je integriran u pumpu goriva.

Da li netko zna u cemu bi mogao biti problem?
 

Cutac

Prèkaroš
Pitaj boga, spoji ga na dijagnostiku i prati parametre lambde, mafa, mapa...

Koliko svjecice imaju kilometara? Bakrene traju cca. 15-30 tisuca, zavisno o stilu voznje. Izmjeri tlak na railu kod kontakta na hladno i nakon prvog paljenja. Ocisti klapnu gasa.
Moze biti neki lijevi senzor ili ozicenje kojeg su naceli misevi...

Kreni sa "tune-upom" motora, tj. osvjezi sve potrosne dijelove pa vidi. I onda ako nastavi redom provjerwvaj parmametre rada.
Ovak da znamo prek foruma rjesavat kvarove, placala bi se mjesecna clanarina :D
 

drago_st

Well-known member
Donator foruma
Neki od senzora te zeza..spoji dijagnostiku i prati paramtere, eventualno prije ocisti mjerac protoka zraka
 

Citrex17

New member
Hvala na savjetima decki.

Bio sam kod mehanicara jer sam trebao hladnjak promjeniti pa sam mu usput rekao za taj gubitak snage, spojio ga na dijagnostiku kaze sve je u redu... Auto vise ne trza ali se osjeca to sitno variranje snage/ubrzanja, kao da gas drugacije prima nekada... Noga mi se taman navikne na takav osjet gasa i onda opet ista stvar, kao da se papucica gasa promjeni svako toliko, cudan osjecaj. Kaze mehanicar prati stanje pa cemo drugi put pogledat da ce biti malo teze naci problem
 

Citrex17

New member
Nekako mi se simptomi podudaraju sa izmjenom zupcastog, da nisu mozda fulali fazu za zub-dva?
Cisto sumnjam, nakon promjene zupcastog sve je bilo isto kao i prije

Nije ovo bog zna kakva smanjena snaga, on jos lijepo povuce samo eto osjeti se nekada da trebam stisnut gas dublje za isto ubrzanje kao i kada sve normalno funkcionira (naravno ne pricam o uzbrdicama)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Neznam dali su ventili na podešavanje na tom motoru? Slične simptome sam na na tu3 riješio podešenim ventilima
 

Citrex17

New member
Neznam dali su ventili na podešavanje na tom motoru? Slične simptome sam na na tu3 riješio podešenim ventilima
Stvarno ne bih znao odgovoriti. Pocetnik sam sto se tice autiju ali ucim se pomalo pa mi svaka informacija dobro dode

Nadam se samo da nije bog zna kakav kvar
 

Sofie

New member
Joj pomagajte. Kao prvo nemam pojma kako postaviti pitanje pa cu probati ovdje oitati. Imam xsaru 2004 1.4 dizel i prosli tjedan mi je mehanicar dao reparirati dizne jer je izgubio snagu i nije vukao. I sad autic malo vozi malo ne, u smislu kad dodam gasa pocne cukati. Vratila ga mehanicaru promijenio mu je filter zraka, stavio ga na kompjuter ne izbacuje nikakvu gresku osim za nekakav grijac. Probali ga voziti i cim se zagrije opet gas steka i pocinje cukati na nizim obrtajima..papucica skoro do poda a autic laganini.. pred par mjeseci mjenjani i zupcasti i lamela.. Mi moze netko reci sto mu je? Plizz prvi auto a ja na sto cuda s njim..
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Prvo pitanje je da li je original dijagnostika. A ako imas opciju, promeni majstora. Nije do menjaca, Ima li normalan zvuk na leru? Kada ga u mestu turiras, da li zvuci normalno? Neverovatno mi je da ne izbacuje grešku.
 

Sofie

New member
Prvo pitanje je da li je original dijagnostika. A ako imas opciju, promeni majstora. Nije do menjaca, Ima li normalan zvuk na leru? Kada ga u mestu turiras, da li zvuci normalno? Neverovatno mi je da ne izbacuje grešku.
Ne znam sto vam znaci orginal dijagnostika 🙁 majstor ima neki crveni aparatic kojeg usteka blizu osiguraca. Kad je ocitavao gas taj aparatic kaze sve ok. Auto normalno zvuci i u leru i kad smo ga turirali. Napokon nema jedan fijuk, da tako kazem, nakon sto su dizne reparirane. Do servisa ne mogu tako lako jer mi je prvi u Rijeci a ja na otoku. Ne usudim se voziti 160 km s takvim autom.
 

Citrex17

New member
da se nadovezem na svoj gornji problem, mali precizniji update... nisam jos bio kod mehanicara jer mi nije hitno, nije bog zna kakav gubitak snage ali sam primjetio da malo, bas malo slabije prima gas kada se duze vozi

kada se prvi put upali ujutro, vuce normalno i onda nakon par minuta voznje osjeti se taj drugaciji pritisak papucice potreban za istu kolicinu ubrzanja kao i kad se tek upali

primjetio sam da nakon tankanja auto opet vuce normalno kao kod prvih minuta voznje/paljenja ujutro. moguce da je pumpa goriva otisla? normalno se cuje šum kada dam kontakt, nekada duze (kad se pali ujutro, par sekundi) a nekada kratko kada vise puta upalim/ugasim auto (do trgovine itd)

vuce isto slabije kada ima odredenog tereta unutra (ljudi, koferi itd) ali pretpostavljam da je to sasvim normalno po nekoj logici
 
Na vrh