Apios OMV brand partner

Ax boy

Well-known member
Hahaha čuj 91' haaahhh . Talijani su oduvijek bili najmiroljubivi vojnici, većinom lipe ženske ganjali nego pušku. Takve i aute danas proizvode 😁😁😁 lake, opuštene ;)
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Jedan moj dobar prijatelj, diplomirani RGN-ovac koji radi u jednoj od većih naftnih komapnija mi često ponavlja kako je s "premium" benzinima li-la u kvaliteti i da bi on osobno točio najjeftiniji. ;)
S dizelom je druga priča.
Treća je priča da se i premium dizeli razlikuju. Npr. moje osobno iskustvo je ovakvo: Inin premium dizel vs. Tifonov premium je cca 150 km razlike u korist Tifona. Otvorena cesta, isti tempo vožnje. BC precizno računa domet od 800 km na 980. U praksi je to oko 150 km što nije zanemariva kilometraža. Opet, možda kad tankiram na Ini od radosti šrpintam puno jače, pa i potrošnja skače. :D
 

Cutac

Prèkaroš
Takve i aute danas proizvode
Aha, kad vozim pandu u kratkim hlačama, panel gap na srednjoj konzoli mi dlake čupa. Najozbiljnije.

Inin premium dizel vs. Tifonov premium
Kod njih se samo aditivi razlikuju, goriva su im iz iste rafinerije, iz istih pogona.

Mislim da ću probati Crodux pa šta bude, ne može biti toliko loš da će biti štete.
 

La Marche

Iskreni optimist
Sin (a često i ja vozim njegov auto) redovito uzima u Apiosu benzin 100. Auto traži premium benzin, min. 95.
Zaista auto na putevima autocestom ima manju potrošnju od Croduxa i Petrola, oko 5%, na ostalima ne tankira pa ne znam za INA i Tifon (a otkad je na Apiosu više ne tankira nigdje drugdje, sad oko godina dana).
Na najnižim okretajima motor ima veću snagu, radi cvt mjenjača to je vrlo lako utvrditi, kod laganih ubrzanja mjenjač drži broj okretaja motora na oko 200-300 o/min manje nego s ostalim gorivima kod nas (na oko 1.200, umjesto na 1.500 o/min). Auto je već blizu 300.000 km i znamo ga obojica "u dušu" pa se taj podatak slobodno može uzeti kao dovoljno točan.
Uzeo je, kad je vidio da je gorivo klasu bolje od ostalih premium benzina kdo nas, Apios karticu pa mu se neki novac slaže na računu, koji koristi kad se malo skupi.
 
Na vrh