Akumulator-baterija

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Tvornički izgurao oko 5 god, do nekih 150tkm. Nekon toga stavio Vartin istih specifikacija...čisto jer je bio fizički najbliži (nepokretnom) autu. Nemam zamjerke, nije bilo problema sa njim samim od kad je u autu.
 

Zix

Active member
1,4 hdi 2006
Fabricki sluzio 7 god
U zimu 2013 kraj.
Kako je temp.ispod 0 na daje znakove zivota.Socivo postalo crno,probao dopuniti par puta.
Na + ok,ali cim je - nista!
Kupio sam Exide premium sa istim karakteristikama oko 80e sa 3 god.garancije i videcemo dogodine.
Vazi ono pravilo koliko garancije toliko sluzbe pa onda ponovo u shoping.
 

vborovic

C5 modifikator
Ne bih se složio s tobom, "best-buy" je obično da se nađe trgovina koja ti daje popust ako doneseš stari akumulator (15-20% čak na cijenu novog), pa koliko misliš potrošiti na novog u tom trenutku ... a čak i najjeftiniji i najslabiji akumulator će izdržati 2-3 godine, a ovi srednji 4-5, taman toliko kada jamstvo ističe na skupljim akumulatorima
 

Marko CIII

Kosovska Mitrovica
Hteo bih da skinem akumulator i dopunim ga, pa me zanima da li ima neka posebna procedura za to ili ga jednostavno samo otkacim i to je to ?
 

tomica0308

Well-known member
hmm, ak vec slabo vrti na malo jacem minusu ce ti možda riknut, ak se hoces kockat da negdje ostanes (nedaj Bože) dopuni ga, prvo odpoji minus pa onda plus. pa dok ga stavljas unutra (akumulator mislim :D ) prvo spoji plus pa onda minus :)
 
Na vrh