Aktivirani pirotehnički pojasevi C5 2.2 HDi

DORO-MORO

New member
Molim pomoć.

Prilikom prometne nezgode aktivirali su se pirotehnički pojasevi na C5 II (2004,) 2.2 HDi 16v te su ostali zategnuti.

Prijatelj mi je odblokirao pojaseve, ali na displeju i dalje očitava grešku vezanu uz airbagove i pojaseve. Radi se o prednjem ljevom i desnom pojasu.

Šta se mjenja da se ispravi greška i da li je moguće ugraditi rabljene djelove te otkloniti grešku?

Da li svi citroeni C5 II generacije imaju iste pojaseve.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Prijatelj mi je odblokirao pojaseve, ali na displeju i dalje očitava grešku vezanu uz airbagove i pojaseve. Radi se o prednjem ljevom i desnom pojasu. Šta se mjenja da se ispravi greška i da li je moguće ugraditi rabljene djelove te otkloniti grešku?
Odblokirao ti je pojaseve?!?!?

PAZI! Tebi su se aktivirali pirotehnički zatezači pojaseva i takvi pojasevi su neupotrebljivi za daljnje korištenje i obavezno se moraju zamijeniti skupa s ECU-om (centralnom jedinicom) zračnih jastuka koji je ostao spržen. Zato ti i javlja grešku.

Navodno neki i repariraju ECU za 500-600 kn, no to ti nipošto NE savjetujem. Zato ništa od toga ne "popravljaj" niti stavljaj rabljeno (zamor materijala), jer se tako igraš sa životom. Stavi sve nove originalne dijelove. Na tome se ne štedi.
 

deda

New member
Može skinuti patrone sa kopčama sa nekih sjedala sa drugog auta i sve to zamjeni i biće u ok,što se tiče pojaseva.Neznam kako je odblokirao pojaseve i što mu to znaći ustvari.Jer imaju barutno punjenje,kad rokne i zategne,to se može samo bacit.
 

deda

New member
Neki imaju,pa sam mislio da imaju i ovi,makar mi je to onda bilo ćudno,jer smo jedne jedanput rastepali da vidimo kaj ima unutra.
 
Na vrh