Aditiv za PAF filter C5

t1304

New member
Pozdrav,novi sam na forumu i od prije par dana sam vlasnik C5 iz 2011 god,motor je 2.0 hdi od 103 kw.Zanima me koji aditiv , koliko često i gdje se sipa???
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Aditiv sipaju u servisu, sipa se kad ga nestane, tad će ti auto javiti: Service particle aditive level too low! Rezervar je 3-4 litra, a litar ti košta oko 110km mislim.. možeš usuti i dva al tako trebas i ukucat dijagnostikom da su dosuta dva 😉
Imaš Hercegovina promet tu, kod njih je najjeftiniji aditiv, al moja preporuka je gornja Vitina!
 
Pozdrav svima.
Ponosni sam vlasnik C5 2.0 HDI 100KW 2006 godište.
Auto mi je skoro izbacio grešku da je nivo aditiva za dpf na minimumu. Prilikom kontrole kod majstora videli smo da je boca ustvari puna a na dijagnostici pokazuje da je pumpa na posudi za aditiv neispravna. Da li neko ima iskustva sa ovim problemom i da li se ta pumpa menja i koja je pumpa u pitanju? A i niko po prodavnicama nezna sa sigurnošću da mi kaže koji aditiv ide u moj auto. Bilo kakav komentar je dobrodošao.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Jeste li dijagnostikom obavjestili auto da ste mu usuli aditiv, kako kolega Mengela kaže?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A pumpa je bila OK prije dodavanja aditiva? Treba ga spojiti na orginalnu dijagnostiku i viditi konkretnu grešku. Pa prema tome dalje postupati...
 
Na vrh