1.6 THP problemi

Mk 666

New member
Ovako kupio sam u prvom mjesecu loeba koji je bio loše održavan.Zamjenio sam obje bregaste,variomat,lanac,klackalice,podizače,lambda sondu.I dalje mi baca grešku da je prebogata smjesa i na novo bacio prenizak tlak turbine.Motor je flushan i zamijenjeno je ulje dva puta nakon flusha.Nemam ideja što bi bilo više.Kada mi se pojavi chech engine lampica performanse su nikakve ulazi u safe mod.Ima ko kakvih ideja?
 

Prilozi

Milosh

Test
Na prvu, ako je prebogata smjesa, onda prva lambda. Ako je ona ispravna, onda bih i ja gledao injektore.

Hint: Nov dio ne mora značiti ispravan dio.
 

Mk 666

New member
Sonda prva je nova stavljena od Bosha.Crijeva su sva ok jedino je primijećeno da je boost oko 900 znači ispod 1300 koliko bi trebao biti pa vjerovatno ecu baca više goriva u smjesu da bi podigao boost.Novi vakum ventil sam kupio treba ga staviti waste gate je skinut dolje nema nikakvih vidljivih oštećenja.Kako ga testirati dali je ispravan da ne naručujem novi ako je ovaj ok.
 

Mk 666

New member
Sad malo razmišljam dali je moguće da VVT ne radi dobro tj da stalno ostaje previše otvoren i da zato ima previše goriva tj prebogatu smjesu?Kako to uopće provjeriti dali radi ispravno?
 
Na vrh