1.6 16v - vergla, ne pali

Larry

Member
Bok ekipa,

od nekih dječjih bolesti do jedne konkretnije koja me natjerala da auto odšlepam s mora u Zagreb.

Bio sam podosta uvjeren da je problematična pumpa goriva, s obzirom da se vozim na plin. No prespojili smo konektor na drugu pumpu i pri davanju kontakta i verglanju ona uopće ne zazuji. Onda smo spojili pumpu (onu koja je u rezervoaru, logično) direktno na 12v i čuli da uredno zuji, a onda probali tako i zaverglati - no auto i dalje samo vergla, a ne pali.

Preko noći sam ostavio punit akumulator s obzirom da smo ga izmučili, a danas ću, za svaki slučaj, probat s rezervnim ključem. Ne košta me puno vremena, da mogu i ključ eliminirat kao potencijalni uzrok. Također bih mogao bacit i oko na osigurače, iako, iskreno, nisam siguran na koji točno obratit pažnju.

Ima li netko od vas ideju ili je imao isti/sličan problem? Naravno, ako ništa ovako ne riješim, auto ću morat odšlepat negdje u servis.
 

Larry

Member
Nikakvu grešku ne pali ?Pogledajte privitak 4076
Kada dam kontakt, ne. Odnosno, jednom je samo kod davanja kontakta bacio ANTIPOLLUTION FAULTY. Iako mi ta greška apsolutno ništa u životu ne znači, ravna je tome da mi netko kaže AUTO SE POKVARIO :)

Da, ovdje je puno komponenata pobrojano gdje veliku većinu toga niti ne mogu sam provjeriti. Ali kao što rekoh, ići će na šlepu i u servis.
 

Mrki5

Well-known member
Vidi da li dobija gorivo na diznama. Proveri ono što možeš. Da li se pomera kazaljka za obrtaje kada pokreneš alnaser?
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh