Šarafe za alu felge

Krky

Lakerski profesionalac
Kupio sam neke felne pa bi stavio na auto i vidi čuda zaboravil sam da mi ne pašu šarafi od čeličnih felgi, treba mi šaraf sa večom glavom, dužina nije bitna, tanko je meso na felgama, 16 komada pomagajteee!!!
Samo da nije baš na korčuli:D
 

Krky

Lakerski profesionalac
Evo kupio danas šarafe na jednom auto otpadu u KC, tip ima za 500kg šarafa, paše mi od starih fiata 19mm glava, sad moram nabavit ključ19:D bil sam kod par vulkanizera i po autodjelovima 320kn sa maksi popustom 260kn:eek::eek:
A kod prike iz kante po 3kn komad to jest 16kom 48kn:D:D
Ovo je fotka prije četkanja drot kefom i susreta sa WD40:D

 

Krky

Lakerski profesionalac
Ovisi o felgama, na ovim mojim je konosni, ali sa većom glavom 19mm, šaraf sa 17mm isto konosni mi je preduboko ušel u felgu pa je slabo držal, ovaj sad sa 19mm drži punam glavom:palacgore:
 

Krky

Lakerski profesionalac
Kod mene na C3 su šarafi na čeličnim felnama 12mm 1,25navoj i ključ 17

Nego Deda če da budu dobri ovi fiatovi vici iz 1982g:D oriđiđi mi sjedaju, bio danas kod vulkanizera inaće mog dobrog školskog kolege, načero ih sa pištoljem i kaže: Krkyca samo gas:D
Posle bodem fotke del..
 

deda

New member
Fiat ima isti navoj,tak da nema brige,a ovo da ti imaš šarafe na 17mm kjluč prvi put ćujem da je na nekom citraću,kaj nije to netko sam stavio?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Tak sam kupil auta, od prve vlasnice, sumljam da bi ona kaj mjenjala, gore su orginal 14 colne čelične.
 

deda

New member
Tko bi ga znao,ali još nikada ni na jednom nisam vidio 17 glavu vijka.Problem je kod M12 vijaka ako je glava 17 taj je ključ preslab i kada ovi sivonje od vulkića stegnu prije pukne ključ nego ga odpustiš,to se jako često događa recimo na golfu jer oni imaju takve.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Te šarafe mora da je netko zamjenio,nemoguće da je to original.

Ali je zanimljivo da imam u bunkeru u rezervnoj gumi set, dizalicu i zanimljivo 17 ključ, original u onoj plastici.
Sad moram u kaufland po 19 ključ:D:D
 

deda

New member
Jebemu mu kuruzu,prije neki dan sam skidao kotače na C3 Eksluzivu,zadnji od serije jedan,star je 2 godine i ima normalne šarafe na 19 ključ.
 

Lakii

Well-known member
Pa, ja sam do sada se samo susretao sa 19-icom. To je bio nekakav PSA standard...
Mozda se to broji pod usteda, smanjenje mase i to...
 

Krky

Lakerski profesionalac
Jebemu mu kuruzu,prije neki dan sam skidao kotače na C3 Eksluzivu,zadnji od serije jedan,star je 2 godine i ima normalne šarafe na 19 ključ.

Može bit da je neko nekaj muljal pri meni:confused::confused:
Pa me sad bacil u trošak kaj sam moral kupit 19-ice:D:D
 
Na vrh