Čudan zvuk (pretpostavljam) kompresora klime

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Da li hladi uopste? Na c4 i c4p odlazi hladnjak klime ko dobar dan. To se menja, pa se menja, ili se napuni freonom jednom godisnje.
 

igorricar

Member
Ne hladi uopste...kad pustim klimu posle kratkog vremena pocinje da se cuje neki zvuk kao negde da dise... drugi put vec punim klimu, preko leta ladi ok, onda sledece leto ne radi....sad je ovo novo sa zvukom, ranije nije se cuo nikakav zvuk, cak ni kompresor se nije ukljucivao...gde se nalazi hladnjak klime, dali napred gde je hladnjak motora ili? Posto zvuk kao da dolazi negde iz kabine
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
On bi trebao da je napred gde je i hladnjak auta
Sad sam bas gledao, na oglasima je nov 4800 rsd(cca 40e). Razmisljam da zamenim, i da zavrsim sa tim :).
 
Posljednje uređivanje:

igorricar

Member
prosli put su stavili fluorescentnu tecnost i kao primetili su da je hladnjak malo porozan, ali cudi je onaj zvuk sto se cuje, sigurno ne dolazi iz hladnjaka,mozda i hladnjak i nesto drugo je problem
On bi trebao da je napred gde je i hladnjak auta
Sad sam bas gledao, na oglasima je nov 4800 rsd(cca 40e). Razmisljam da zamenim, i da zavrsim sa tim :).
40 e novi ili polovan, ovde kod nas novi je preko 100 e
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Hladnjak pusta 100%, kad ga budu skinuli samo ces videti potamneli krug, od ventilatora, gee je pustao. Kompresor ne radi ako nema freona, da bi zastitio sam sebe. Ja cu ovu sezonu napuniti freonom. Iskreno, nemam živaca za majstore, pa cu ici najbrzom solucijom.
 

zulufer

Active member
Ista stvar se dogodila kod mene. Ne hladi, čulo se kao neko pretakanje i preljevanje. Napunili, dali kontrast, za tjedan dana iscurilo. Novi hladnjak s punjenjem i rukama 1500 kunića. Sada radi kao metak :)
 
Na vrh