Čudan zvuk na visokim okretajima

Franzg

New member
dakle, stvar je sljedeca, javlja mi se cudan zvuk dok dodem na visoke okretaje. Pred 10ak dana promjenio srednji lonac (neznam jel to ima veze s ovim, ugraden lonac walker koji je inace za njega), a ovih dana skuzio da auto ima cudan zvuk na visokim okretajima...kad dodem tipa na 4-5 tisuca okretaja pocinje se cut skroz cudno (neznam uopce kak bi opiso, nije lupanje nego bas konstatni zvuk...) i javlja se samo dok je gas stisnut, kad ga pustim nestaje, ali recimo ako sam na 5 soma okretaja s gasom cuje se, pustim gas prestane, onda stisnem gas(dok je auto i dalje na dosta visokim okretajima) i opet se cuje, a posebno se cuje kad se vozim pored neke ograde (kada odzavanja zvuk od ispod auta i odbija se pa je bas naglaseno), zvuk po mojoj nekoj procjeni dolazi od ispod auta a ne iz motora...i sad nemam pojma kaj bi to moglo bit i jel moguce da mi je lik lose napravio dok je mjenjao srednji lonac ili je nes drugo...kolko sam probo skuzit u leru dok dizem okretaje na 4-5 tisuca ne cujem taj zvuk...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Kad je meni radio, rezao je stare cijevi, montirao nove i stegnuo bez varenja. Pretpostavljam da je i tebi isto rađeno... možda nisu spojevi dobro stegnuti pa se čuju od vibracije.
Druga opcija je da je sam lonac defektan i to bi trebalo u garanciji riješit.

U svakom slučaju odi kod majstora da to pogleda
 

Franzg

New member
Evo da i ovdje stavim video, pogledati obavezno sa slušalicama onda se cuje taj zvuk, kad stiscem gas se cuje (oko 6-7 sec se mozw cut kak stisnem pa se cuje pa pustim pa opet stisnem i opet se cuje) [ame]https://m.youtube.com/watch?v=ZKUXhyZN3bw&ebc=ANyPxKp6oEyXUTumUHAoh9DEAkE4mxlaNik49zKjkiwnEWFGxZQpIqMQMc3RfmYeahsHeyRy_90xDCMer_tNxxMdmkSWUq3Dtg[/ame]

Stvarno neznam kaj je al bi reko da je to do auspuha, nazvo majstora i reko mi da sutra dodem pa ce provjerit to...sad postoji i sansa da je to zvuk tog lonca al cisto sumnjam bas mi zvuci nekak "pokvareno"
 

Memphis

Active member
dakle, stvar je sljedeca, javlja mi se cudan zvuk dok dodem na visoke okretaje. Pred 10ak dana promjenio srednji lonac (neznam jel to ima veze s ovim, ugraden lonac walker koji je inace za njega), a ovih dana skuzio da auto ima cudan zvuk na visokim okretajima...kad dodem tipa na 4-5 tisuca okretaja pocinje se cut skroz cudno (neznam uopce kak bi opiso, nije lupanje nego bas konstatni zvuk...) i javlja se samo dok je gas stisnut, kad ga pustim nestaje, ali recimo ako sam na 5 soma okretaja s gasom cuje se, pustim gas prestane, onda stisnem gas(dok je auto i dalje na dosta visokim okretajima) i opet se cuje, a posebno se cuje kad se vozim pored neke ograde (kada odzavanja zvuk od ispod auta i odbija se pa je bas naglaseno), zvuk po mojoj nekoj procjeni dolazi od ispod auta a ne iz motora...i sad nemam pojma kaj bi to moglo bit i jel moguce da mi je lik lose napravio dok je mjenjao srednji lonac ili je nes drugo...kolko sam probo skuzit u leru dok dizem okretaje na 4-5 tisuca ne cujem taj zvuk...
Promjena zvuka ti je vjerojatno zbog novog lonca ... e sad kak je bilo prije ne znam ali tu mi se čini da možda malo jače šišti prilikom dodavanja gasa. To može biti stvar prigušivača u loncu ak je ostalo ok.
 

Franzg

New member
tu mi se čini da možda malo jače šišti prilikom dodavanja gasa.
e baš to na to sam mislio i skroz mi je čudno da se tak čuje

Danas bio kod majstora, provjerio je i kaže da je s auspuhom sve okej da ne pušta nigdje :whistling::confused::confused:
Sad ni sam neznam šta je to...što se tiče promjene zvuka zbog promjene lonca i on sam mi je reko da to nebi smio bit slučaj jer je srednji lonac sam po sebi protočan i trebali bi svi imat isti zvuk...tak da sam zbunjen
A opet čudno mi da u leru nemrem baš čut taj zvuk, nego se samo čuje u vožnji dok je gas stisnut, čim ga pustim ne čuje se više...sad me vuče da je možda set kvačila...jer je sigurno pri kraju (mjenjan već na 60 tisuća prvi (kupljen sa 19 tisuća i onda je već bio tvrd vozila ga bakica koja je vjerojatno kretala s previše gasa...) a sad ima 135, proživio je pritom štošta), jel moguće da je bi to moglo bit vezano uz to...?
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
E jbga... idem još postat tamo na svoju temu jednu slikicu i uzimam odmor od foruma, očito mi treba :D

Ako se ne čuje u leru, onda bi stvarno trebalo malo prošnjofat oko mjenjača
 

opaki

Member
ako je kvačilo probaju u leru stisnut pedalu i vidi dal ima promjene zvuka ako da obične je gecrk ležaj,nekad se lamela iskrivi pa se baca i radi neke vibracije na višim obrtajuma.Ja bi rekao da je tebi to ok jednostavni je lonac zamjenski i mrvu "protočnij" ako ne krepava deri dok ne stane.
 

Franzg

New member
Zaboravio sam ovdje napisat, problem je rješen, problem je bio točno u tome, zamjenski lonac je imao neku čudnu rozonancu...otišao kod Lastovčića, stavio mi je "tiši" srednji lonac i rekao mi da probam (i reko mi da ako se i dalje čuje da će mi vratit, stvarno svaka im čast), i krenem ja i nema više tog zvuka, štoviše još se ljepše čuje jer se čuje samo stražnji poluprotočni lonac :)
 
Na vrh