Čemu služi ovaj šaraf? Na 1.4 VTI curi ulje

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
I da li se gumice mogu promijeniti a da se glava ne skida? Mislim da sam to negdje čul, e sad neznam da li i na tom motoru...
Neznam konkretno, al gledajući slike rekao bi da nemože...
 

Krky

Lakerski profesionalac
Budem sad videl, možda nebude tak smrdelo, kroz par dana budem mijenjao ulje i del umjesto Quartz ineo ecs 5w-30
Quartz 9000 energy 5w-40 i novi filter...
Glavno da mi na 10tkm ne cugne više od 1l ulja, to je još podnošljivo...
 

Krky

Lakerski profesionalac
Pušta, slini, mi ulje negdje otraga ispod kučišta filtera zraka i usisne grane, i sceđa se po motoru dolje, i kad stanem na stop ili semaforu, kad je motor vruč, smrad izgoretog ulja mi ulazi kroz ventilaciju u kabinu i nije za izdržat....

Da li je tko skidao kučište filtera zraka i usisnu granu na 1.4vti?
Kaj se sve otraga nalazi osim dizna?
Di bi otraga moglo puštati ulje?
Koliko ima šarafa za kučište zračnog filtera i usisnu granu skinut, i di se nalaze?

Ivane pomagaj sa fotkama, još se nisam uspel regati na Citroen servis, a i ti si nedavno to skidal, mada je tvoj obični 1.4...

Sa prednje strane mi je već duže vrijeme suho, od kak sam predihtal poklopac ventila, karter i kučište uljnog filtera....
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja sam mislio da si to riješio :D

Preko usisa nebi smjela velika količina ulja kapati... daj pogledaj onu oduhu uljnih para kamo ide i jeli sve u redu s njom. Al nekako se bojim da je dihtung glave kod uljih kanala jednostavno popustio.





 

Krky

Lakerski profesionalac
Stabilizirala se situacija sama od sebe kaj se tiče curenja ulja sa druge strane motora, pobrisal sam sve, i sad skroz malo slini, neprimjetno....
Nego to kaj mi je smrdelo po, kao starom ulju, nakon kad sam stal posle duže vožnje, sam otkril kaj je to..... :wtf::disgusted:
Nažalost, lamela:disgusted:
Od jučer smrdi neopisivo, trese kad krečem, cvili ko stara mačketina kad stisnem kuplung i pedala tvrda, pa na momente meka :wtf::disgusted:
Raspitival se za cijenu kompleta kvačila za 1.4vti, kod tokića Luk najjeftiniji sa -25% je 850kn...
Èekam sutra da mi naš Anđelko da ponudu....
Spremam se to sam zamjeniti, stoga Ivane pomagaj sa fotkicama di je koji šaraf :D
Raspitivao se, po 500kn traže za zamjenu kvačila, da ima oko 3h do 4h posla....
Na stojadinima, golfima i fićekima sam nekad getribu skidal sa levom rukom ko od šale:D mislim da nije ni ovo nekaj puno kompliciranije....
El ima tko ideju redosljeda skidanja kod tog zahvata?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Rađe ti majstoru 500kn daj :D

Ili...

Username: AC10214751
Password: citroenservice

Brdo je slika, opcija... ubaci VIN da ti se reducira izbor. Uživaj :D
 
Na vrh