Xenon far - Vibracija snopa svjetlosti - u leru

helou,

nisam siguran jos uvijek da li sam rijesio problem pa nisam htio pisati bez veze, no ajd, neka sad bude kratak "update" a onda cu donijeti konacnu presudu kad jos malo vremena prodje.

Naime, prema preporuci kolege s foruma, zamjenio sam lijevu i desnu žarulju. I od tada nisam primjetio problem. Ili sam namjestio žarulje kako treba, ili se problem jos uvijek ne uocava (a ne primjecujem probleme niti zato jer su dani duzi pa i nemam neke potrebe za svjetlima, samim time skoro da i nisam imao prilike provjeriti, osim u nekoliko navrata. a priznajem, lijen sam, a bome ni vremena nemam previse, sad auto dovesti negdje na neko zgodno mjesto pa cekati da li cu uloviti to vibriranje snopa svjetlosti.

Za sada mi se cini da sam problem rijesio, vjerojatno je bio potreban samo "re-seat" žarulje.

Inače, u servisu su mi pokazali što točno u faru vibrira kada je onaj problem, koji je od citroena prepoznat i kada se cijeli far zbog toga mijenja (u garanciji ili van garancije)... Prema svemu sudeći, imam sreću da kod mene nije taj problem.

Uglavnom, kada se stvarno uvjerim da li je problem riješen, tada cu ovjde objavaiti, ofskroz.

Pozz.
 

iVar

New member
Zeroone - hajde napisi koji je to dio u faru koji vibrira pa da znamo. Jos bolje ako imas kakvu slikicu istog.
Ja sam uradio zamjenu xenona sa jedne na drugu stranu ali nije bas pomoglo.
 

Automatic

Well-known member
Imao sam slični problem na laguni ,najprije su terperile onda crkle žarulje.Na c5 ništa nije terperilo pa odjednom crko balast.Susjed ima lagunu i kaže da mu svaki put trepere kad su žarulje odradile svoje.Pokušajte kupiti kineske po 100 kuna i zamjenite obe ,nisu toliko skupe.Ja sam stavio isto jeftine i rade bez problema.Između njih i onih po 600 kuna na vidim razliku ni uoznakama ni u dizajnu a ni u lošijem svijetlu.
 
Zeroone - hajde napisi koji je to dio u faru koji vibrira pa da znamo. Jos bolje ako imas kakvu slikicu istog.
Ja sam uradio zamjenu xenona sa jedne na drugu stranu ali nije bas pomoglo.
Evo slicice, pokusao sam nacrtati koji dio u faru je sporan zbog cega se, navodno, cijeli far treba mijenjati.

Ja sam imao srecu da je bilo samo do toga da je trebalo napraviti re-seat zarulje. Zapraf, nadam se da sam imao srecu, do sada jos nisam primjetio da svjetlosni snop vibrira, ali ni ne koristim svjetla toliko s obzirom na duzinu dana. No sve ukazuje na to da je problem rijesen.

E sad, kod onih gdje je problem koji je naveden kao nekakva tvornicka greska koja se moze ili ne mora pojaviti, da li cijeli far zbog ovoga treba mijenjati, ili se da reparirati, to je pitanje?
 

Prilozi

iVar

New member
Hmm da, zaista jeste taj dio. Èak se ponekad, ne uvijek, moze primjetiti i golim okom kako taj dio zaista vibrira. E sad, na cemu on stoji....to je pitanje. Mora biti da ima tu neka žabica koja ga drži ili nešto slično. Možda za vikend, ako budem imao kad, skinem far da pogledam.
 
A sto da ti kazem, ako uspijes popraviti sam, podjeli i s nama :) Prije ili kasnije ce nekome zatrebati. Ili mozda ima netko da je vec rijesio isti problem, a da nije morao kupovati ili mijenjati u jamstvenom roku?
 

Nebojsa

New member
Imam C5 2009. g. sa istim farovima i istim problemom.
Ipak ne pišem zbog tog problema, jer mi realno ne smeta, već zbog drugog,
većeg problema i ako nije smetnja što je off topic ja bih ga izložio.
Naime, visina farova pri oborenom svetlu je zaključana na najniži mogući nivo, tako da su farovi prekratki pri vožnji noću. Takođe ne radi ni funkcija da farovi
prate volan( levo- desno) prilikom vožnje. Prilokom paljenja svetla, farovi odrade jedan ciklus gore-dole i umesto da se podese na odgovarajuću visinu, spuste se skroz nisko i tu ostaju. U korisničkom uputstvu piše da je to nekakav safe mode, kada nešto nije u redu sa automatskom regulacijom visine tj. položaja farova.
Ima li neko iskustvo sa sličnim problemom?
Ili možda neki savet za reset ili kako da se isključi safe mode?
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
već zbog drugog, većeg problema i ako nije smetnja što je off topic ja bih ga izložio.
Nebojša, ako se rasprava u temi razlikuje, onda je offtopic, pa je red otvoriti novu temu, ako ista ne postoji.
 

damvid

New member
Isti farovi i isti problem...nije me zivciralo do sad. medjutim primijetio sam da se u leru i retrovizor lagano trese sto znaci da su nekakve vibracije u pitanju...
 

damvid

New member
Tec, jel te mogu zamoliti samo da pogledas sliku i velis koji su to brojevi na slici. Ima puno tih nosaca, elasticnih nosaca i spona...
thanks.

 

babac14

New member
I meni se desavaju te vibracije i fakat iritira. Kada po mraku stojim iza nekog automobila na semaforu bas se primijeti kako vibriraju oba fara (rijec je o zakretnim ksenonima). Pitao sam u servisu zbog cega se to desava i oni su mi odgovorili kao da je to fabricki napravljeno i da je uredu sto vibriraju svjetla tako...opet mislim da nije to bas ok :hm:
 

pokra89

Well-known member
Isti farovi i isti problem...nije me zivciralo do sad. medjutim primijetio sam da se u leru i retrovizor lagano trese sto znaci da su nekakve vibracije u pitanju...
jesi li rijesio problem, poglavito s retrovizorom, jer mi se isto desava
 

damvid

New member
Nisam jos nista rijesio oko ovoga, ali namjeravam na sljedecem servisu (kroz 2-3 tjedna).

Naime, osim drhtanja retrovizora, pojavilo mi se i lagano krckanje na brzinama iznad 130km/h za koje mi se cini da dolazi is prostora ispred suvozaca, odnosno tamo gdje je monitran jedna od spona nosaca motora (mislim da 1806.74).
 

damvid

New member
11/2008 - vozen po austrijskim cestama (puno kemikalija). Taj je dio hrdjav, drugdje nisam nigdje primjetio. Mislim da je Citroen obvezan to sanirati u garantnom roku (12 godina).
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh