Uvoz i registracija uvezenog auta

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Pitanje koje se nameće je gdje naći cijenu po kojoj se auto prodavao dok je bio novi, ako ga više nema u prodaji.
Ove trošarine su svinjska podvala. Ako ovo sad nije protunarodna vlada, onda ne znam koja je. Na 75000 dati još njima prisilno 18000 je tarifa koje nema ni u najgore mafije.
 

Brruno

Well-known member
Protunarodna je već duže vrijeme. I neće se promijeniti naravno jer ugnjetavanima se ne da ništa bitnije poduzeti.
A tko zna kakve će sad biti cijene rabljenih u HR kad auto kuce koje prodaju rabljene prate i znaju kakva je sad situacija a i fizicke osobe također.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Žale se već mnogi da su cijene porasle... jedan što ima fetiš pratit rabljene Audije po oglasnicima veli da su redom skočili bar 10% gore.
Također su i ovlašteni trgovci počeli svašta izvodit... Toyotama koje su trebale pojeftinit radi trošarina, su naglo skočile osnovice. I opet isto koštaju. Hmmm :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
Danas je najbolje izvesti sebe i porodicu van granica RH raditi i kupovati poslovati sa normalnim trošarinama porezima itd. kao i plačama. sve u RH što kupuje i ima vrijednost npr 100kn od toga na kraju državi završi 75% od tih 100kn.

Al Pacino je mala beba za ove naše s Markova Trga
 

Brruno

Well-known member
Ja bih rado van RH radi biznisa. Sve je puno lakse vani,kad nekim partnerima govorim o problemima u RH ne vjeruju mi. Ali toliko uživam u ovoj zemlji da nemam volje krenut :D. Nazalosnije je da moram razmisljat kako ucit djecu zivjet,jel biti dobar te imat 50kn u dzepu ili se prilagoditi svemu ostalom u RH. Tko zna kako ce biti za 15-20 godina. Da znam da ce se nesto promijeniti nikad ne bih razmisljao o odlasku. Al smo pobjegli s teme :D :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ništa dečki moji odoh se malo naspavati valja su ujutro rano ustati oko 10i pol . :D a vi polako planirajte da če za jedno cca 40-50god biti možda bolje a do tad vani može biti odmah bolje. :cool:
 

Neno21

New member
Pozdrav, dugo vremena trazim citroen c4 2006-2010, paznju mi privlace 2.0 hdi i 2.0 benzin rijetkost je naci dobrog na nasem trzistu pa sam razmisljao malo o inozemstvu mozda neka dobra dusa koja zna okvirnu cijenu troskova uvoza tj. davanja za takav model CO2 emisija je velika dosta za te motore ali samo okvirno necije misljenje jer uopce nisam upoznat sa tim cijenama pa samo za orijentaciju hvala unaprije pozdrav
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Moje mišljenje, kao nekoga tko je zagovarao isključivo uvoz, jer ovo što se prodaje na domaćem tržištu je krš ili preprodaja, je da se uvoz jednostavno više ne isplati i to #Vjerodostojno! :disgusted:
Kolega je gledao auto D segmenta. Između ostalog i C5 od cca 75.000 kn. Na tih 75 tisuća, državi bi morao iskeširati još 19+ tisuća + 3,5 poreza na promet, jer je auto od privatne osobe + troškovi tehničkog + porez na auto + ceste + eko naknade. Sve skupa 24.000 čistog harača i pljačke + AO.

S kalkulacijama se možeš poigrati na http://www.unesivozilo.com/#/calculatorAuto
 

vborovic

C5 modifikator
Jedino kada se "isplati" uvoz (pogotovo sada od 01.01.2017.) je ako baš naletiš na auto kojeg kod nas ne bi bilo (omjer kilometraže, stanja i opreme) ... a realno, to bude rijetko kada opravdalo cijeli proces i troškove koji idu, manje-više, za ništ, tamo gdje se ionako sve vezano za auto ionako redovito plaća kroz registraciju, gorivo, cestarine i dr ...
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
od cca 75.000 kn. Na tih 75 tisuća, državi bi morao iskeširati još 19+ tisuća + 3,5 poreza na promet
O, u šupu im ga majčinu denem.

Meni još nije jasno odakle bum cenu novog auta iz, ajmo reći 2010. izvlekel? Recimo, oću si uvest Crossera iz 2010. Ko mi bude cenu njegovu iz 2010. rekel? Porezna? Uvoznik? Sudski vještak? :confused: :confused:
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
osim ako baš mora biti povišeni auto i sa 4x4 pogonom
Lakše mi je nutra i van u povišenim autima. :cool: To mi je u Top 3 stvari i na C4P. Mlađi ne bum postal sigurno u idućih pet let. :)
AWD mi je za ići u gorice, a po ljeti u brda i planine. :)

Ovo pitanje za cijenu novog i dalje stoji, pa ak neko zna...
 

vborovic

C5 modifikator
AWD mi je za ići u gorice, a po ljeti u brda i planine.
Èisto da pitam, ti si probao njega voziti po terenima gdje se bez AWD-a ne može? Ne radi se o terencu, nažalost ...

A što se cijene novog vozila tiče, bez brige, to ti imaju porezna i CVH ... :)
 
Na vrh