Servisni intervali C4 II

ZVAJ

Skoro zreo
provjeri dali ti rade zarulje
Rade ! Provjereno. Možda BUG u softveru :). Dolio sam ulja, pa se zbunio

Inače, i dobro je da auto malo, ali vrlo malo troši ulje. Tipa do maksimalno par deci na 1000km.
Je! To je u redu. Gledam sad ulje svako jutro, ali kad bolje promislim možda ga nije bilo od prvog dana dovoljno (recesija ili propust kod 0 servisa !?). Ne bih ni primjetio da nije bilo pitanja o boji ulja na forumu... Ali 1 litra 100kuna... A ide po knjižici 4.25L u motor. Strašno !!!
 

ZVAJ

Skoro zreo
U konzumu se nudi nekakvo ROWE ulje 5+1L gratis SAE 5W-30DLS za 300kn
nadam se da nije za Dizel motore i može li to uredno pomazivati C4-II sa VTI 120 motorom???
Ima li iskustava ??
 

ledolomac

New member
U konzumu se nudi nekakvo ROWE ulje 5+1L gratis SAE 5W-30DLS za 300kn
nadam se da nije za Dizel motore i može li to uredno pomazivati C4-II sa VTI 120 motorom???
Ima li iskustava ??
Ma kakav Konzum.Nije se zezati sa uljem .Treba biti baš određene specifikacije i viskoznosti/ACEA/Imaš temu na forumu "koje ulje".Ja ne bih riskirao sa tko zna kakvim recikliranim uljima i zbog /100-200 kuna godišnje /ugrozio motor.Najsigurnije je kupiti ga u servisu.Pitanje je i koje i kakve kvalitete ulje prodaje Kipor i dr. Kako sam rekao o tome postoje oprečna mišljenja.Sad čak forumaši i vrše nekakva testiranja s uljima. Stvar s uljima nije baš jednostavna, a moderni motori traže baš određenu kvalitetu, aditive i sl.Ušteda je minorna a posljedice mogu biti katastrofalne.
 

akiramar

Active member
[...]
Najsigurnije je kupiti ga u servisu.Pitanje je i koje i kakve kvalitete ulje prodaje Kipor i dr.
[...]
Ušteda je minorna a posljedice mogu biti katastrofalne.
Smatraš li da ulje koje u servisu košta preko 100Kn/l i isto takvo ulje koje je kupljeno van servisa (isto pakiranje, specifikacija itd.) ali za 56 Kn/l nisu isto ulje?
Zar nije logičnije da servisi imaju 100% RUCa na ulja i da deru gdje i koga stignu?
Objasni mi kako ulje koje ima isti naziv, istog proizvođača, istu specifikaciju, isto pakiranje može biti različito od onog koji se prodaje u servisu za 3 puta više novaca? Pa nije baš da ga pune u Kiporu ili u LM-oil pa da mogu staviti unutra bilo što...
 

deda

New member
Kada bi znali kako se mulja sa uljima,nebi vam palo na pamet da ga kupujete u svakoj trafici.Ne pričajte o enormnim rucovima,po tome već bi se svi obogatili.
 

Dalibor

Dado Tornado
nisam kupovao u kiporu, imam iskustva sa njihovom prodajom, nebi vjerovali koliko oni ulja prodaju.
servisi (ne znam jesu li to oni ovlašteni) isto kupuju kod njih, masa fušera, vozača...
 

Marko

Well-known member
Bilo je puno priče da budu testirali da bu ovo, da bu ono i o tim uljima se raspravlja već nekoliko godina. Koje su dokazane činjenice vezane uz "ta" ulja?

Uzeti treba kantu ulja i gas do redakcije potrošačkog koda i da vidimo... Oni će brzo doć do labosa za ispitivanje - tralalala :whistling:
Rezultati su sljedeći: "...." i bok rješena stvar!!! Vidjet će se tko je i šta je... :cool: Ak je ntko već istražio nek podastre podatke molim...
 

liberty

Well-known member
iskreno
ako ste imali za kupiti aute
valjda imate i za kupiti ulja koja ionako mijenjate svakih 1 ili 2 godine ovisno o servisnom intervalu
kome je skupo svako toliko promijeniti ulje i filter ne znam šta da mu kažem.........pa to je još i najmanji trošak za auto u usporedbi s registracijom vozila, osiguranjima i godišnjim porezom
 

ledolomac

New member
Smatraš li da ulje koje u servisu košta preko 100Kn/l i isto takvo ulje koje je kupljeno van servisa (isto pakiranje, specifikacija itd.) ali za 56 Kn/l nisu isto ulje?
Zar nije logičnije da servisi imaju 100% RUCa na ulja i da deru gdje i koga stignu?
Objasni mi kako ulje koje ima isti naziv, istog proizvođača, istu specifikaciju, isto pakiranje može biti različito od onog koji se prodaje u servisu za 3 puta više novaca? Pa nije baš da ga pune u Kiporu ili u LM-oil pa da mogu staviti unutra bilo što...
Evo ti link sa foruma pa malo pročitaj.Ima pravih znalaca koji pišu a dobro se razumiju u ulje.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=602829
 

ZVAJ

Skoro zreo
Dakle zaboravljam RAWE.
Vjerojatno ću onda kupiti ono INEO 5W30, ima vremena do ljeta, bit će još i popusta. Ipak je jeftinije nego u servisu. Ajde filter ulja ću i progutati.
Ono št DEDA kaže da bi bili bogati da prave velike marže, možda se debelo vara, jer imam iskustvo da podloška čepa kartera sa 2kn poskupi na 10.40kn a kad dobiješ račun za platiti onda to i ne gledaš već tek kod kuće zineš.
A koliko vidim većina je usipala taj TOTAL INEO pa kud svi turci tu i mali Mujo.
Ako je dobro vama to ulje dobro je i meni, zato i jesam na Forumu da vidim kako većina radi. E jesam se raspisao :p
Pozdrav svima!
 
Na vrh