Promjeni zvuk kada pritisnem kuplung

Zmix

New member
Æaletov auto je uvek nešt jedinstveno. :D Moj ima Opl Omegu kojoj se rikverc lampe ne pale dok je deneš u rikverc, neg dok otpustiš kuplung. :D Ni nakon 15 let nismo uspeli ustanoviti zakaj je tak. Jednostavno je tak. :D
I šta ćale sve vreme radi?!

Tera!
 

La Marche

Iskreni optimist
U vezi besplatnog šlepanja pod jamstvom:
Nazove se 0800 223344 i šlepanje je pod jamstvom besplatno, ali samo ako je kvar od onih koja pokriva jamstvo. Inače se plati osim popravka i šlepanje.
 

radojkta

Member
u oba slucaja promijeni zvuk :) neznam kak da opisem..kada je u leru i kada stisnem kuplung promijeni se zvuk rada motora..kao da se jace cuje kada stisnem kuplung..



hm..nadam se da nije :) auto nije ni godinu dana star i sada ce imati 40 tkm
Vidim da je post star al zanima me jesi li riješio taj problem sa zvukom i šta je na kraju bilo?!
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ovaj zvuk se i meni čuje,i baš sutra idem do Citroena da vidim što je s tim....
Kad stisneš kvačilo motor se čuje tiše, a ne jače kao u gore navedenom slučaju. Svaki auto ovisno o tipu mjejača mjenja zvuk. i kod nekih auto čuješ jače kod drugih manje. taj zvuk se prenosi jer alumini je sklon zvuk prenositi a mjenjač i sve je od aluminija, te kad ti stisneš kvačilo on razdvoji vrtnju motora od kvačila mjenjača. i time vrtnja je prekinuta i zvuk se smanjuje. Neka te to ne brine normalna stvar. :grin:
 

Silentshoot

Active member
Sve mi je to jasno, način rada i princip,i je istina,manje se čuje, ali nisam mislio da baš toliko proizvodi zvuk, doduše to najviše i čujem kada su otvorena vozačeva vrata, u kabini to slabije čuje...inače nemam problema s kvačilom ali potaknut ovom temom sam pomislio da možda je neki problem...
 

deda

New member
Kada stisneš kvačilo i nekaj se čuje,vjerojatno je druklager odsvirao svoje.Nema veze i da je novi auto.Piči u servis i ne uzimaj auto dok to ne rješe.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Kada stisneš kvačilo i nekaj se čuje,vjerojatno je druklager odsvirao svoje.Nema veze i da je novi auto.Piči u servis i ne uzimaj auto dok to ne rješe.
Ne Deda ne čuje se ništa kad stisne kvačilo več onda postane tiši jer je razdvojio. :grin:
 
Na vrh