Prodaj citroena ako možeš

ZlatkoC4

Well-known member
Nije istina da su auto s mora zasoljeni...pa prije su kod vas zasoljeni i izudarani od kamenčića zbog snijega i soli nego kod nas, ne kažem da toga nema,ima po manjim mjestima koji imaju kuće tik uz more...ali obično se kaže da su auti iz zg-a u gorem stanju od ispod radi soli nego kod nas...a i ta ručna kod nas nije u toliko lošem stanju...eventualno je veća potrošnja goriva...
Vozio sam se ja kroz Rjeku gor-dol ručna a u nekim slučajevima i kamen pod kotač. kočnice diskovi sve se troši dva puta više.:grin:
a razliku potrošnje i amortizacije neču niti da računam.

Mi imao zimi soli na cesti a vi na jadranu cijelu godinu. bora je nosi ka luda. Zato i postoje praonice da se odsoli auto. S tim da i kod vas zimi posipaju sol po cestama. jer se smrzava. Tako da u zimi imate sol sa cete i i prirodnu sjadrana:D

Svaki auto je dobar koji je održavan.
 

deda

New member
Nema to veze.Na moru su svi auti daleko dugotrajniji,jer nema vlage,a sol ne ulazi u aute kroz zrak,prije se osuši u zraku nego se uvuče u auto.U kontinentalnim dijelovima sol sa vodom se naprosto ubrizgava od špricanja kotača u sve pore limarije i onda ostaje u vlagi,rođeno za hrđanje.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Heheheh svakakvih gluposti ima.... naravno da su na moru nisu više ''zasoljeni''. Osim ako nije baš auto parkiran na rivi u Bakarcu ili Senju 0-24. A i fala bogu znamo parking ravan napravit.
 

Silentshoot

Active member
Pa to upravo govorim, onaj koji ne živi ovdje nezna kako je to, pa neće bura nositi more 5km od obale...to samo ako ga parkiraš uz more, do 50m od obale će ti nabacit more i sol kada se osuši,ali nitko tko živi tu neće kada zna da je bura parkirati auto uz obalu,a kod vas gore htio ne htio voziš po kamenčićima i soli...a ovo za ručnu,ja ju na dizelima niti ne koristim u Rijeci osim kada ga parkiram...
 

ZlatkoC4

Well-known member
to samo ako ga parkiraš uz more, do 50m od obale će ti nabacit more i sol kada se osuši
o soli pričaš leti do 50 m haha.
zašto su onda sve metalne konstrukcije dvaputa brže od ruzine nego li npr u Zag.
i zašto su iste metalne ograde mjenjane za kolone (beton) u priobalnim gradovima jadrana.
i da žena mi je iz Pule i tamo smo proveli isto god. tako da ja kao slavonac znam jadran zasigurno više nego vi slavoniju.

radio sam na moru i proveo preko 7god. i znam što je sol nošena burom jako dobro. i znam da su auta danas puno bolje zaštičena i da sol više nema neko preveliko djelovanje na samo vozilo. a da vozila vožena u planinskim uvjetima gdje si gore dolje stalno parkiran pod ručnom pod kočnicom dok voziš troše se kočnice i ovjes daleko više nego u ravničarskim djelovima. isto tako amortizeri ramena i dr. odlazi daleko prije na moru u priobalnim mjestima upravo zbog uvjeta a večinom je to gore dolje. i stalno se parkira preko rubnjaka zbog manjka parkirnih mjesta itd.

A da kad spominješ kamenčiće posipane sa soli na cesti u slavoniji. Što je sa odronima gromada na rječkim obilaznicama i diljem istre i dalmacije gdje ti odvali kotač ako ga nisi uočio na vrjeme.
 

Silentshoot

Active member
Pričaš o odronima kao da ih je kod nas svaki dan 100 pa ono svi vozimo s odvaljenim kotačima...ja živim na moru i nisam primjetio da su po Rijeci ograde ruzinave od soli,možda od starosti, ja ne parkiram na rubnjak, to što nema mjesta ne znači da ću svugdje parkirati i to nema veze s mjestom stanovanja nego ovisi od vozača do vozača, tako da ti ta teorija ne drži vodu, ugl., da sada ovo ne ispadne prepucavanje gdje je bolje živjeti i voziti auto, dođi ti u Rijeku na pivu, samo nemoj kada je bura:cool: pa ćeš vidjeti kako je kod nas lijepo, nema blata, snijega, kupanje, auto u hladu, naći ću ti i hlad, na ravnom naravno i nećeš morati parkirati na rubnjak:grin:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Silentshoot
Nije ovo nikakvo prekucavnje niti bih se ikim prekucavao, samo govorim malo šire nego ti ti si se bazirao na Rijeku a ja govorim o jadranu i priobalnim gradovima. Rjeka je industrijski grad i ima svojih ljepota a i mana kao i svaki drugi grad u RH.
Evo sad ti primjera Pula gotovo na 70% ulica se parkira preko rubnjaka na nogostupe. čak i cijela policijska postaja odnosno njihovi djelatnici su parkirani u Valvazorovoj ulici na nogostupe zelene površine i površine koje su kamenite i posute sitnim i krupnim kamenom. a tako je i po večem djelu Pule. ideš na plažu također se parkira među borove gdje su isto kamen i kamen i samo kamen. tek na dvje plaže ima malo sređenije parkiralište koje je netom uvjek puno. tako da i tamo parkiraš gdje stigneš. Split isto kao i pula, Vodice em uske ulice em parkirani svakako a mjesta samo na ulazu u grad. mureter, čiovo. biograd i mogao bih ti o parkiranju na kamenu i kamenim parkinzima pričati satima. ali oni koji su posjetili jadran priobalne gradove znaju o čem pričam. Smolu i iglice borova neču ni pokušati komentirati.

Kad spominjem odrone naravno da u Rjeci nisu svaki dan odroni, ali zato ako pročitaš izvješta haka da gotovo su rjetki dani na jadranu i gorskom kotaru i lici a da nema odrona kamena. ja sam prije 4god. penjo se prema učki pravac istre, uhvatilo me jače nevrjeme kiša je pljuštala noć i samo u jednom zavoju bum, s:cenzura::cenzura::cenzura:em desnu felnu na c3 komad kamena od cca 30x30cm.

i u ravničarskoj Hrvatskoj se parkira na nekim mjestima na rubnjake i nogostupe ali daleko manje nego li je to na jadranu, upravo zbog manjaka prostora za parking kojega jednostavno nema, a gradovi gotovo po tom pitanju ne rade ništa.
U večini gradova priobalnih na jadranu je razlog tome gosti ( turizam) dok u Puli ti je tako i zimi i ljeti. ljeti naravno još gore.

Ovaj poziv na pivo sam zapamtio i prvom zgodom ti se javim kad budem išao put Istre pa da si ga popričamo uz čašicu razgovora:grin::palac-gore:

Iako sam nedavno bio pozvo sve sa kvarnera i istre ali osim našeg Milana iz Rjeke nitko se nije odazvao.

toliko od mene valja još malo krenuti iz Velike Gorice put Bačke Palanke.
Družite se ljudi život je prekratak:grin:
 
Na vrh