Prodaj citroena ako možeš

urbanst

New member
pazi ovo rođak vozi BMW kako on kaže bemburu, kada smo prije par mjeseci cura i ja kupili citroena C1 rugao nam se jedno 2-3 mjeseca :)

prije tjedan dva dođe on kod mene i skoro pa plače kako mu puno dijelovi koštaju i da mu dam 50kn za gorivo :)

to ti je njemac ;)
 

ante66

Active member
Cinjenica je da golfove mozes lakse prodat , ali je isto cinjenica da ne vrijede novce koji su ih :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:e spremne platit :thinking:
 

Automatic

Well-known member
Ma svaka roba ima svog kupca samo treba pravi doć.Ja kad sam prodavao corsu za 2ooo eura niko me zvao nije ,kad sam stavio 3300 prodao sam ju za 3000 za dva dana.Jednostavno nema pravila,ali moram napomenut da za citroena me nikad niko nije zvao bez obzira na cijenu koja je bila.Imao sam nekakvih zamjena sa ljudima koje sam ja kontaktirao i na preporuku ali ni jedna nije uspijela,čak i dok smo sve dogovorili i probali i onda odustal .Jedino kaj sam naučil u tom svemu da treba držati do svog auta i ne dati ga na ponudu jeftino jer ak si jeftin ili nekaj ne valja ili ti je sila za novce pa se nađe svakakvih bu..etina i ucijenjivača ali takve skinem s k...ca odmah.Ljudi bježe od v6 ali neznam kak drugi moj troši 10,5 litara na 100 km neke normalne vožnje.C3 sam prodal u dva dana
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Ma svaka roba ima svog kupca samo treba pravi doć.
Tvoj C5 je živi dokaz to. :) Vedran ga je, koliko znam, a možda griješim, kupio od drugog vlasnika, vozio i vrlo brzo ga prodao tebi. Odlikaš je tržen dobro.
Na tvom mjestu ja ga ne bi ni prodavao. Uživao bi u njemu i vozio ga dok se ne raspadne. Prodat ga možeš samo nekom prekupcu koji će ga dalje tržiti tko zna u kakve ruke. Kod tebe mu je dobro. ;)
 

Franz

Well-known member
pazi ovo rođak vozi BMW kako on kaže bemburu, kada smo prije par mjeseci cura i ja kupili citroena C1 rugao nam se jedno 2-3 mjeseca :)

prije tjedan dva dođe on kod mene i skoro pa plače kako mu puno dijelovi koštaju i da mu dam 50kn za gorivo :)

to ti je njemac ;)
Ne znam tvog rođaka ;) al me ovo sjetilo na mog susjeda iz istog ulaza. On sa ženom i dvoje klinaca živi u stanu od 50 kvadrata, a prije dvije godine kupio novu A-šesticu. Taman su u to doba neke sedmice na lotu padale, pa ga u zaebanciji jednom pitao, kaže, ma kakvi, na kredit. :D Jasno meni da ljudi imaju različite prioritete u životu, al ne mogu shvatiti da netko vozi takav auto i živit u dvosobnom stančiću. Takav auto je na redu tek iza vikendice ili apartmana uz pretpostavku da već imaš kuću i garažu. :)
Ne sudim ništa i nikome, svakom njegovo, al bojim se da ima jako puno ljudi taj sindrom da kupuje aute iznad svojih mogućnosti. I onda one fore da ga tankaju za 50-100 kuna. :)
P.S. Frend mi radi na Lukoilu, veli da mu redovito par puta mjesečno dođe frajer s Bembicom X6 i tanka za 100-150 kuna diesela. :)
 

Automatic

Well-known member
MA kakvi stvar navike.I ja svog točim za 100-200 kuna.NAmjerno ne točim više jer ne putujem pa da bezveze ne vozim 70 kila stalno a benzinska mi na par kilometara i svaki dan idem pokraj nje.Jednom sam kupil auto na kredit (c3 novog) i nikad više .

Tvoj C5 je živi dokaz to. Vedran ga je, koliko znam, a možda griješim, kupio od drugog vlasnika, vozio i vrlo brzo ga prodao tebi
Pa bil je jedno dva mjeseca i bio vrlo povoljno ali je 3.0 V6.Ja kad sam kupoval htio sam karavana automatica i taj auto mi je stvarno super izgledal.U stvari kupil sam ga prije nego što sam se uopće videl i čul sa Vedranom jer sam baš htio sa tim motorom.Iznenadil sam se kak sam ga jeftino dobil a i sam Vedran je stvarno super čovek tak da mi se njegov pristup dopal i to je bilo za 10 minuta kupljeno.Bez obzira koliko sam uložil nije mi žao ni jedne lipe ni vremena utrošenog jedino što ima tih sitnica koje me nerviraju.Sad gledam za suprugu malo c5 ali diesele jer mi bu možda trebal još jedan auto a to mi se čini najpovoljnije a nisu veliki novci.Malo sam si kontal između manjih poput c3 ili 206 ipak mi je C5 prvladal i niš mi skuplji nije za održavanje od c3 ili 206 i tih manjih auta.
 

hacti

made in france
A L E L U J A ! ! !

Hvala ti dragi Bože, ti što jesi na nebesima!
hehehehehhehehe jel se ti to molis da ti iduci posjet autopartneru bude povoljniji?? :rofl:LOL sory, ali nisam mogao ovo nenapisati......puko bi ko koica
 

La Marche

Iskreni optimist
Ako kupiš novi Citroen, on je istog motora i opremljenosti toliko u startu jeftiniji od konkurencije koja "drži cijenu", da ga nakon 200.000 km komotno možeš dati u otpad, nekom pokloniti ili nešto slično i nećeš ukupno (nabavna cijena plus održavanje plus prodajna cijena) biti na gubitku. A manje ćeš platiti u startu (ili imati manju ratu, svejedno) i nećeš morati pričati bajke o svom autu potencijalnim kupcima koji ti i tako ni riječ ne vjeruju.

Ako kupiš rabljeni Citroen, kad ti ga je dosta, sve napisano gore isto vrijedi.
 

milosabs

New member
ja sam svoju C5-cu,ristajl 2.0 Hdi 138 ks bez fap-a,2004-to,exclusive,stavio na oglase 5.1 a prodao 10.1,cena je bila 5400 ur-a.I to sam imao 3 sigurna kupca,
Mnogo zavisi od stanja,ja i dalje tvrdim stanje prodaje auto a ne znacka.
Pre ovoga sam takodje jako dobro prodao dve alfe jednu 159 a potom 166 i to sa 2.4 mjet motorom .Za one koji neznaju u SRB sve preko 2000 ccm je preskupo za registraciju.Dacu Vam primer auta do 2500 registrcija je od 500 do 600 eur u zavisnosti od godista a od 2500-3000 ccm ide od 800 do 1100 eur.Mozda vam nije puno ali uzmite da je prosecna plata kod nas oko 350 eur ali je i to diskutabilno.
 

ZlatkoC4

Well-known member
U Buzetu su 80% autiju citroeni :D i cim vidim nekog vw n acesti u gradu odmah kazem , sigurno je iz bosne ili iz slavonije. i u vecini slucajeva pogodim :D
u Vukovaru, Vinkovcima i Osijeku imaš više Citroena nego li u cjeloj Istri.
Tako da ti priča o vw ne stoji. Možda onaj dio sa bosnom oni preferiraju das-auto
 

ZlatkoC4

Well-known member
Kad gledam u odnosu na cijelu HR u slavoniji su najjeftiniji polovni auti.. i to do 15%
i to moj prijatelj nisu niti zasoljeni kao na moru, a ne treba nam niti ručna sve ravno dovoljan list koji se uvik nađe na cesti da driži auto da ne ode. :grin:

Ja sam biši C3 1,4 hdi prodo u 7 dana od oglasa i otišao u Šibenik.
Tako da se oni prodaju.:grin:
 

Silentshoot

Active member
Nije istina da su auto s mora zasoljeni...pa prije su kod vas zasoljeni i izudarani od kamenčića zbog snijega i soli nego kod nas, ne kažem da toga nema,ima po manjim mjestima koji imaju kuće tik uz more...ali obično se kaže da su auti iz zg-a u gorem stanju od ispod radi soli nego kod nas...a i ta ručna kod nas nije u toliko lošem stanju...eventualno je veća potrošnja goriva...
 
Na vrh