Općenita iskustva sa Xsarom I (do 2000. god.)

zujo

New member
Ja ne napravim ni 10 000 km godišnje. Auto je već imao puno kilometara kad sam ga kupio a ja na to i nisam obraćao preveliku pažnju jer ga nisam planirao dugo imat.
 

vikihr

New member
xsara MK1 1.4i SX nekoliko pitanja...

Pozdrav svima...
hrpu odgovora pronašao sam čitajući stare postove...
ali ono što me zanima, a nisam našao je slijedeče:

1. da li xsara mk1 1998 godina ima kod ključ ili ne?
jer sa njom nisam dobio nikakvu karticu, i imam samo jedan ključ pa bi to mogao biti problem...

ako ima, gdje se može nabavit taj kod da odmah napravim i rezervni ključ za ne daj bože (lift, kanal islično) ;D

2. centralno zaključavanje ne zaključava zadnja lijeva vrata, čuje se da zavrti, ali kao da ga nazad otključa. Onda moram ručno zaključavati...
provjerio sam i tu žice od vrata i sve su u redu...
(tu sam u gumi primjetio da je malo vlažno!)...

nadalje, par puta mi se desilo da zaključam, a ona se odmah odključa... dam kontakt u autu, i onda se zaključa...

3. Lampica airbaga se palila, pa žmirkala, ali je problem bio u konektoru ispod sjedala...
pitanje je, da li je ta "greška" zapisana u kompjuteru ili nije? (ima li to kakve veze???) sad je zalemjena i ne svijetli vise...

4.desni retrovizor je na struju, a na prekidaču (koji radi) je potrgana ručkica, da li netko ima taj komad plastike možda iz nekog nevaljalog prekidača?

i ako ima koja dobra duša, a da ima manual od xsare, da uz pivu prekopiram negdje :D
bio bi zahvalan...
jer ne znam ni popis osigurača koji je koji...
pa bi mi stvarno dobro došao...
 

AX-ja

èudo jedno
1 ima,mozes nabavit u ovlastenom servisu

2 motor ili zice su u spoju,zato ih odmah otkljuca.

3 ako lampica od airbaga vise ne svjetli sve je ok i airbag radi.
nemas se sta vise oko toga brinuti (u slucaju nezgode radit ce)

4 za retrovizor ti ne mogu pomoci.
 

vikihr

New member
ok... hvala na odgovoru...
morat cu do servisa po ključ :D

i još jedno pitanje... stavio bi maglenke...
da li postoji instalacija jer na ručici imam samo za zadnju, ili bi trebalo spajat nešto od negdje?
 

deda

New member
Sve imaš već pripremljeno i žice i nosače na braniku.Moraš kupiti drugu rućicu ili poseban prekidač koji se stavlja na armaturu,ako nema položaj za prednje maglenke na rućici,neke imaju,neke nemaju.
 

zujo

New member
Mogu ti iskopirati manual i poslati poštom ali ne znam koliko bi bilo vidljivo u crno-bijeloj tehnici jer je većina tablica sa bitnim podacima žute boje :hm:

Mogao bih ga skenirati i poslati na mail ali ima 150 stranica i na većini njih pišu takve stvari kao da nikad nisi u životu auto vidio, npr, podešavanje retrovizora, pa mislim da bi bilo bedasto da ga cijelog skeniram ali mogu bitne stvari, npr. količine tekućina, raspored osigurača isl.

Koja varijanta ti više odgovara?
 

zujo

New member
uploadaš ga na mega.co.nz
Registrirao sam se na mega.co.nz i uploadao jednu stranicu za probu ali ne znam kako bi to sad prenio na forum ili kolegi na mail :oops:

Molim pomoć

Vikihr, budem sutra skenirao i poslao ti na mail, ali rado bih to uz pomoć admina objavio i na forumu ili negdje drugdje gdje će bit dostupno i drugima, ako još nekome zatreba.
 

vikihr

New member
mogu li nekako saznati ima li moja xsara daljinsko centralno ili nema?
da znam zbog kljuca koji da si narucim...
bhvala na odgovorima
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
izbjegavaj ovlaštene, tu za ispod 100€ neće ić... rađe nađi neke koji su specijalizirani za to
 

zujo

New member
Na poslu ostavljam auto na blagoj uzbrdici i zadnjih par dana mi se događa to da motor ne zadržava auto tamo gdje ga parkiram nego auto lagano klizi nizbrdo. Zbog niskih temperatura izbjegavam povlačiti ručnu i tako ga ostaviti cijeli dan. I prije sam ga znao tu ostavljati bez ručne i nije mi se to događalo. Bi li to mogao biti znak slabije kompresije? Inače auto pali kao mina i nema nikakvih problema u radu motora.
 

Gustavo

New member
Kod:
http://www.njuskalo.hr/auti/citroen-xsara-sx-1.9-td-oglas-11390406
Jel bi se isplatilo uzeti ovaj turbo dizel, kakva su iskustva s tim motorom?
 
Na vrh