Općenita iskustva sa Xsarom I (do 2000. god.)

ibirkic

Member
Pozdrav!

Da li netko zna gdje bi najbolje bilo napraviti izmjenu seta zupčastog i vodene pumpe? Ovlašteni citroen servis ili pak neki drugi? Koliko bi me to moglo koštati? Xsara je benzinac 1.4

Poslao upit servisu:



Ovaj iznos mi se čini previše. Još je ovo i sa popustom, koji vrijedi do prekosutra. Može li mi netko komentirati ove stavke?
 
Posljednje uređivanje:

quadrolg

Member
Ovo se meni čini puno previše, ja sam baš to mjenjal prije kakvih 20 dana znači (zupčasti i kanalni remen , vodena pumpa, antifriz i natezač zupčastog) sa rukama me izašlo 1300kuna
 

ibirkic

Member
Evo da malo apdejtam stanje sa Xsarom. Par postova prije sam stavio moguću cijenu ovlaštenog servisa za izmjenu zupčastog remena. Naravno da nisam otišao tamo. Na preporuku jednog forumaša (Dalibor - zahvaljujem ovim putem) sam otišao u Veliku Goricu kod majstora koji je napravio kvalitetan posao i mogu reći da sam zadovoljan. A ovako izgleda račun:



Jedino sam ja donio ulje Total 7000 10w40 (4l - 110kn), filter goriva i ulja (Bosch, 100kn)

Stanje starog zupčastog remena i klinastog remenja (2) je bilo zabrinjavajuće. Stavim slike kad ih pronađem. Oba klinasta su bila ispucana od starosti, a zupčasti je na oko bio ok. Dok se ne presavije, a tada se vidi da je on između svakog zupca ispucao. Ustanovljeno je da je i semering radilice slinio pa je i on zamijenjen.

Ali, da sve ne bi bilo savršeno - sumnjao sam na kvar ventilatora hladnjaka (desni, pošto su dva na xsari). Majstor je na žalost potvrdio moje sumnje. Krepucnuo ventilator. Još veći problem je što lijevi ventilator poprilično vibrira, jer je iskrivljen (valjda od godina), pa bi se moglo dogoditi da ode i on, a onda sam nahebao. :(

Dobio sam informaciju da set ventilatora zajedno sa nosačem ide za oko 1700 kuna, pa bih molio komentar i savjet od ljudi koji se malo više kuže u problematiku.

P.S. Nije mi namjera reklamirati navedeni servis, račun sam stavio da ljudi mogu dobiti dojam razlike ovlaštenog i neovlaštenog servisa, te okvirne cijene servisa zupčastog remena.
 
Posljednje uređivanje:

deda

New member
:cenzura::cenzura::cenzura:aga kuruza,ajd nazovi Auto Hrvoja,imaju rabljenih dijelova kolko hoćeš.Dobiš i garanciju,ako ne valja,vračaju peneze ili daju drugi,a možeš i kod njih dat ugradit.
Samo sad da nebu ispalo da ih reklamiram.
 

mrky55555

New member
xsara

Bok drustvo.. E ovako imam xsaru 1.9d 2000 . Godina... Zanimaju me vasa iskustva vezana uz potrosnju goriva, jer sam primjetio da su mi obrtaji visoki na brzini od 90 km/h oni su na 3000 obrtaja, pa sumnjam da je neko mozda prije nego sam kupio auto ugradio mjenjac od benzinca na nju, jer mi trosi oko 8-9 litara goriva, bosch pumpu sam radio reparaciju ali dizne nisam... Unaprijed hvala i poozzz
 

deda

New member
Re: xsara

Dobro ti to teraš,kad toko troši,a inaće je 1,9 ljenčina pa ga treba tiskat.Nauči se voziti dizela pa će ti potrošnja bez problema pasti na 5-6 litara.
 

mrky55555

New member
Re: xsara

Pa u tom i je problem sto ga ne vozi preko 90 km/h., a jede ko sumanut.. Ja bi rekao dao je mjenjac od benzinca, jer uopce nije lijena, vuce kao da je turbodizel, a ne obican 1.9d.... Imao sam ja i drugih auto obicnih 1.9d i znam kako to ide otprilike..
 

deda

New member
Re: xsara

Onda nešto nije kak treba,na otvorenom ne smije trošit puno,ajd po gradu malo više.Sumnjam da bi netko promjenio mjenjač samo tak,više se ne sjećam kolko kod koje brzine i u kojoj brzini treba imati okretaje,dizelke 1,9 je bilo jako malo.Trebalo bi usporediti sa P306 njih je bilo puno,a to je isti auto,samo drugo pakovanje.
 

mrky55555

New member
Re: xsara

TNx... Osijek jastrebarsko i nazad 350 - 400kn goriva ali ako ga vozim 70km\h jer su onda obrtaji na 2000-2100 , a neki da tankao 110 kn presao 150km
 

zujo

New member
Spremit će me ova moja beštija u grob prije vremena!:twisted: Valjda ono "creative technology" znači da morate bit kreativni u pronalasku dijelova kad nešto rikne:mad:. Zašto svaki i najmanji dio na tom autu mora bit proizveden u 398 različitih varijanti, i zašto meni uvijek treba ona skuplja varijanta?!:gaah: Počinjem shvaćati zašto ljudi kažu: "Nikad više Citroen!"
 
Na vrh