Nadogradnja navigacije

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ja sam instalirao odmah prvog dana (08.11.2023).
Ali danas je izgleda preopterećen server. Meni prije 20 min nije radio nijedan izravni link (iz prethodnog posta), a sad opet radi...
 

Prilozi

dadoli77

Member
Mdah...
Tako bi bilo logično.
Instaliranje v.12 kartografije je probao i ne ide (iako je dostupna za njegov fw).

Za mene ovaj slučaj donosi nekoliko nejasnoća/pitanja:
1: Zašto mu ne radi update preko desktop aplikacije (javlja nevažeći VIN, a uspjelo mu je jednom - kod nadogradnje s W3 na W4)?
2: Kako to da sad ima sw od W4 (42.03.33.42), a mape od W3 (v.10 kartografija koju je dobio s tim 23GB upgrejdom nikad nije izašla za NAC W4)?
3: I nakon učinjene nadogradnje, mobile app mu javlja da mu je dostupno isto to ažuriranje sw (kod mene na C3 i 5008 za karte to više nije slučaj)?

Što dalje?
Sljedeći korak je svakako probati instalirati zadnju v.15 kartografiju za W4 kako kažu S szahtila i @Colnago.

NB: meni trenutno ne rade linkovi, ali možda prorade kasnije...

Aako ne ide update kroz PC/Mac aplikaciju, nego se sw i mape ručno downloada s ovih linkova, uvijek treba sadržaj paketa raspakirati na desktop i onda sve kopirati na root friško formatiranog FAT32 USB stika (16-32 GB).
Daljenja procedura je ista: upaliti auto i pričekati 10-ak sekundi, zatim stik umetnuti u USB utor, ignorirati poruku da na mediju nema glazbenih datoteka i pričekati upit za ažuriranje sw/navigacije te potvrditi (uz upaljeni motor). Nakon što je update odrađen, obavezno potvrditi restart uređaja.

Znaci da ne radim dalje nikako update sw od W4 na zadnju verziju samo update karti na v15
 

szahtila

Well-known member
Ne treba ti aplikacija za skidanje,ni pc ni mob.Skini odavde: http://download.tomtom.com/OEM/PSA/MAP/PSA_map-eur_15.0.0-r0-NAC_EUR_WAVE4.tar
Zatim to raspakiraj i kopiraj na stik kako je ranije napisao Slavko:
Aako ne ide update kroz PC/Mac aplikaciju, nego se sw i mape ručno downloada s ovih linkova, uvijek treba sadržaj paketa raspakirati na desktop i onda sve kopirati na root friško formatiranog FAT32 USB stika (16-32 GB).
Daljenja procedura je ista: upaliti auto i pričekati 10-ak sekundi, zatim stik umetnuti u USB utor, ignorirati poruku da na mediju nema glazbenih datoteka i pričekati upit za ažuriranje sw/navigacije te potvrditi (uz upaljeni motor). Nakon što je update odrađen, obavezno potvrditi restart uređaja.
 

dadoli77

Member
Ne treba ti aplikacija za skidanje,ni pc ni mob.Skini odavde: http://download.tomtom.com/OEM/PSA/MAP/PSA_map-eur_15.0.0-r0-NAC_EUR_WAVE4.tar
Zatim to raspakiraj i kopiraj na stik kako je ranije napisao Slavko:
Aako ne ide update kroz PC/Mac aplikaciju, nego se sw i mape ručno downloada s ovih linkova, uvijek treba sadržaj paketa raspakirati na desktop i onda sve kopirati na root friško formatiranog FAT32 USB stika (16-32 GB).
Daljenja procedura je ista: upaliti auto i pričekati 10-ak sekundi, zatim stik umetnuti u USB utor, ignorirati poruku da na mediju nema glazbenih datoteka i pričekati upit za ažuriranje sw/navigacije te potvrditi (uz upaljeni motor). Nakon što je update odrađen, obavezno potvrditi restart uređaja.

Ok legende moja hvala vam punoooo
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ako ne ide update kroz PC/Mac aplikaciju, nego se sw ili mape ručno downloada s ovih linkova, uvijek treba sadržaj paketa raspakirati na desktop i onda sve kopirati na root friško formatiranog FAT32 USB stika (16-32 GB).
dadoli77 dadoli77: Kod formatiranja USBa stavi “Default allocation size”, a downloadane mape raspakiraj sa 7zippom na desktop, pa onda kopiraj sve na root USBa.
Nakon instalacije obavezan je restart (reboot).
 

dadoli77

Member
dadoli77 dadoli77: Kod formatiranja USBa stavi “Default allocation size”, a downloadane mape raspakiraj sa 7zippom na desktop, pa onda kopiraj sve na root USBa.
Nakon instalacije obavezan je restart (reboot).
Evo ga krenulo je azuriranje v15 za karte pa javim jel uspjelo. Hvala vam puno.
Ako prodje uspjesno update karti da ipak ne radim update sf na zadnju verziju
 

Prilozi

szahtila

Well-known member
Evo ga krenulo je azuriranje v15 za karte pa javim jel uspjelo. Hvala vam puno.
Ako prodje uspjesno update karti da ipak ne radim update sf na zadnju verziju
Moje je mišljenje da za tvoj wave3 uređaj nema novijeg softa od ovoga što si ti stavio .Ovi noviji za wave4 su samo za "prave " wave4 uređaje i ne vjerujem da ih možeš updejtati na tvoju trojku.Uostalom ,ako ti ova zadnja karta bude radila ,a vjerujem da hoće, ja ne bi ništa mijenjao po pitanju softvera
 

dadoli77

Member
Moje je mišljenje da za tvoj wave3 uređaj nema novijeg softa od ovoga što si ti stavio .Ovi noviji za wave4 su samo za "prave " wave4 uređaje i ne vjerujem da ih možeš updejtati na tvoju trojku.Uostalom ,ako ti ova zadnja karta bude radila ,a vjerujem da hoće, ja ne bi ništa mijenjao po pitanju softvera
Kod mene je sad ovaj na kojem je stao update preko racunara. Sad sam evo update radio karti na v15 pa sam zato mislio reko ima rucno jos mislim 2 update softa preko linka koji ste mi poslali.
Evo ga zavrseno uspjesno na v15 valjda ce raditi sve heheh. Mislim privjerio sam karte su sa novim datumom samo nisam vozio da vidim jel ok i ima li kakvog konflikta sa softom 42 sto je.
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

szahtila

Well-known member
ima rucno jos mislim 2 update softa preko linka koji ste mi poslali
Ja i dalje mislim da nemaš novijeg softvera od ovog koji si već instalirao. Zašto, zato jer je tvoj uređaj i dalje fizički(hardverski) wave3, a ovo su updejti za wave4. Ako ti karte rade, ja ne bi dalje dirao.
Sa jednog engleskog foruma:
To be honest the only really difference between wave 3 and wave 4 systems is the wave 4 have slightly better hardware specs so they are capable of outputting on larger displays. That's why they merged the firmware for wave 3 and 4 together so we're all on the same versions. Plus it's cheaper development wise too
 

dadoli77

Member
I mozda jos nesto ako nisam naporan da li se moze ubaciti neki drugi glas kod navigacije sad je muskarac neki na nasem je jeziku ali je toliko glas ono jednolican uh. Moja profesionalna deformacija ali mi smeta uh.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
OK. Imaš najnoviju kartografiju (konačno) i sve radi kako treba! Yeay!!

Software koji ti app nudi već imaš instaliran.
Ove novije verzije W4 sw, kao što jaže S szahtila, lako moguće da i ne idu na tvoj hardverski W3.
Trebalo bi potražiti po stranim forumima do koje verzije sw-a tvoj W3 doista može ići...

No, ako ti se ne da kopati po bespućima Interneta, ili ne želiš “čačkati mečku” pusti tako kako je sad i uživaj!
😎

PS: čisto “za arhivu” i eventualne buduće slučajeve, ovaj update si izveo putem izravnog linka, downloada, formatiranja USBa i prebacivanju raspakirane kartografije na njega?
Mobile app ti i dalje nudi samo istu verziju sw-a koju već imaš (ne i karte), a što ti kaže desktop app?
Mobile app ti normalno bilježi putovanja, potrošnju i ostalo?
I mozda jos nesto ako nisam naporan da li se moze ubaciti neki drugi glas kod navigacije sad je muskarac
neki na nasem je jeziku ali je toliko glas ono jednolican uh. Moja profesionalna deformacija ali mi smeta uh.
Na hrvatskom je samo taj jedan (muški) glas.
Ako prebaciš npr. na engleski tamo je nekih 7-8 glasova (ako se ne varam). No, onda je sve na engleskom…

PS: probaj i Glasovne naredbe (tipka na ručici žmigavca). Meni je to u vižnji super!
NB: s NACom možeš “pričati” samo na nekom od 4-5 velikih europskih jezika.
 
Posljednje uređivanje:

dadoli77

Member
OK. Imaš najnoviju kartografiju (konačno) i sve radi kako treba! Yeay!!

Software koji ti app nudi već imaš instaliran.
Ove novije verzije W4 sw, kao što jaže S szahtila, lako moguće da i ne idu na tvoj hardverski W3.
Trebalo bi potražiti po stranim forumima do koje verzije sw-a tvoj W3 doista može ići...

No, ako ti se ne da kopati po bespućima Interneta, ili ne želiš “čačkati mečku” pusti tako kako je sad i uživaj!
😎

PS: čisto “za arhivu” i eventualne buduće slučajeve, ovaj update si izveo putem izravnog linka, downloada, formatiranja USBa i prebacivanju raspakirane kartografije na njega?
Mobile app ti i dalje nudi samo istu verziju sw-a koju već imaš (ne i karte), a što ti kaže desktop app?
Mobile app ti normalno bilježi putovanja, potrošnju i ostalo?

Na hrvatskom je samo taj jedan (muški) glas.
Ako prebaciš npr. na engleski tamo je nekih 7-8 glasova (ako se ne varam). No, onda je sve na engleskom…

PS: probaj i Glasovne naredbe (tipka na ručici žmigavca). Meni je to u vižnji super!
NB: s NACom možeš “pričati” samo na nekom od 4-5 velikih europskih jezika.
Jeste sve ovako kako je napisano je uradjeno i uspjelo je ako kome zatreba.
Svaka cast ekipa za svo vrijeme koje ste odvojili za mene i podrsku. Ne znam kako da vam se oduzim stvarno ali ljudski od srca hvala svima.
Tu sam uvijek ako zatrebate sta i ako ja vama mogu pomoci.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Pa, ažuriranu kartografiju. :)
Promjene vjerojatno nisu velike; ako si do sad bio na prethodnoj verziji.
No, ako ti kartografija zaostaje 5-10 inačica unazad, onda će naravno biti više novosti...

Provjeri koja ti je verzija softwera. Možda je ista ova koju ti mobile app nudi pa to niti ne moraš preuzimati/instalirati. Ako si i na nekoj starijoj verziji sw-a također nije nužno ažurirati (ako ti sve radi kako treba)...

Ja sam, međutim, freak i volim sve imati up-to-date. Nisam primjetio nikakve razlike u radu sw-a kad sam zadnji put upgrejdao (prije cca. 2 god.), a u kartografiji se u pola godine napravi jedan novi kružni tok i sl. pa nova verzija to uredno prikaže.
 
Na vrh