Nadogradnja navigacije

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ako mu budu htjele ići zadnje mape na taj software? To dvoje na W4 je dosta povezano i često izlaze u istom paketu...
U slučaju da ne prihvati mape, prvo će trebati upgrejdati sw sa https://ds4emloty3shq.cloudfront.net/CONTINENTAL/NAC_EU/ovip-int-firmware-version/PSA_ovip-int-firmware-version_44-07-05-22_NAC-r0_NAC_EUR_WAVE4.tar, pa onda v.15 mape s linka iznad.

Sw treba downloadati, raspakirati Win Zipom, sve prebaciti na friško formatirani FAT32 USB stick, upaliti auto, pričekati 20-ak sekundi (da se sve funkcije NACa aktiviraju, tj. uspostavi i Internet veza), te ubaciti stick i potvrditi upgrade.
Ček,
Možda taj Wave3 hardware ne dopušta "prave" updejte kao za W4?
Na službenom repozitoriju stoji taj tvoj firmware koji sad imaš (42.03.33.42_NAC-r0) kao zadnji za W3.
S njim u paketu su se instalirale i mape v. 10.
Nakon toga su ti dostupne mape v.12 iz 04/2020 (v. 11 nije izašla za W3) i to je to!

Stoga bih ja probao preuzeti te v.12 mape i šibnuti ih na USB stick pa vidjeti što će reći NAC...

To, doduše ne objašnjava pitanje "neispravnog VINa" za Update, ali ja bih svejedno probao.
Ako nešto ne štima, neće ti NAC ni započeti update, tako da nemaš što zmrdati...
Ako mu budu htjele ići zadnje mape na taj software? To dvoje na W4 je dosta povezano i često izlaze u istom paketu...
U slučaju da ne prihvati mape, prvo će trebati upgrejdati sw sa https://ds4emloty3shq.cloudfront.net/CONTINENTAL/NAC_EU/ovip-int-firmware-version/PSA_ovip-int-firmware-version_44-07-05-22_NAC-r0_NAC_EUR_WAVE4.tar, pa onda v.15 mape s linka iznad.

Sw treba downloadati, raspakirati Win Zipom, sve prebaciti na friško formatirani FAT32 USB stick, upaliti auto, pričekati 20-ak sekundi (da se sve funkcije NACa aktiviraju, tj. uspostavi i Internet veza), te ubaciti stick i potvrditi upgrade.


Ček,
Možda taj Wave3 hardware ne dopušta "prave" updejte kao za W4?
Na službenom repozitoriju stoji taj tvoj firmware koji sad imaš (42.03.33.42_NAC-r0) kao zadnji za W3.
S njim u paketu su se instalirale i mape v.10.
Nakon toga su ti dostupne mape v.12 iz 04/2020 (v. 11 nije izašla za W3) i to je to!

Stoga bih ja probao izravno preuzeti te v.12 mape (bez aplikacije) i šibnuti ih na USB stick pa vidjeti što će reći NAC...

To, doduše ne objašnjava pitanje "neispravnog VINa" za Update, ali ja bih svejedno probao.
Ako nešto ne štima, neće ti NAC ni započeti update, tako da nemaš što zmrdati...
Evo opet sam pokrenuo na racunaru aplikaciju pa se nadam da ce skinuti sad najnovije i verziju i karte.
---
Ekipa nista, isto odradilo sve evo 1,5h auto radilo i update sve ali opet ista verzija sistema i iste karte.
Izgleda da TomTom data centar ovih dana ne radi najbolje?
Evo; i meni na mobilnoj myCitroen app i na na desktop Citroen Update app kaže da mi je dostupno ažuriranje i softwera,
a verzija koju trenutno imam u C3 (vozilo od firme) je ista ta koju mi obje aplikacije nude (21.08.87.32_NAC-r1)??
Kao što i tebi stalno nudi taj sw koji već imaš!?
🤔
S druge strane, prošli tjedan mi je na jednom P5008 (NAC W2) uredno odradio update samo kartografije.
Anyway, budem sutra u C3 samo karte ažurirao na v.25 (NAC W2) pa ću vidjeti što će mi reći aplikacije...
🧐
PS: nabijem ovo spajanje postova!
😠
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ne znam. Treba pitati Admine.
Volio bih da je to jedna opcija koju se može isključiti u web-enginu ove stranice…
Ovako je fakat je bez veze, nepregledno i iritantno.
 

szahtila

Well-known member
Ne znam. Treba pitati Admine.
Volio bih da je to jedna opcija koju se može isključiti u web-enginu ove stranice…
Ovako je fakat je bez veze, nepregledno i iritantno.
Da, preskaču se postovi jer ne vidiš novo upisano zbog tog spajanja. Usput, imaš možda fotku one baterije za bta gdje se vide podaci, da ne rastavljam dvaput pretinac i sam bta?
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Bojim se da nemam sliku s detaljima baterije BTA2.
Ali imam doma u kutiji originalni BTA. Mogu njega otvoriti pa pogledati. Vjerujem da je baterija ista ili vrlo slična...
 

szahtila

Well-known member
Evo baterije iz originalnog BTA.
Ova je skoro već dvije godine izvan vozila, a još drži 6,5V?
https://www.conrad.hr/p/varta-cr17335-specijalne-baterije-cr-23-ah-litijev-3-v-1500-mah-1-st-2435410?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

x2 komada cca 20 eura+ dostava 6 eura
https://asset.conrad.com/media10/add/160267/c1/-/en/002435411DS00/datasheet-2435411-varta-cr17335-ulf-non-standard-battery-cr-23-ah-u-solder-tab-lithium-3-v-1500-mah-1-pcs.pdf?_ga=2.233964382.1725466131.1699191322-1789488770.1699191322

Malo o karakteristikama,izgleda da može izdržat i do 10 godina korištenja.Po ovom tvom naponu izgleda da je napunjena do maksimuma.S obzirom da se radi o nepunjivoj bateriji pomalo začuđujuće
Hvala za fotke
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Od danas je dostupno besplatno ažuriranje kartografije (v. 26) za sve NAC Wave2 uređaje!
Provjerite svoje Citroen update aplikacije…

NB: Stellantis je od ove godine smanjio broj ažuriranja na jednom godišnje.
Naime, do sad je TomTom isporučivao novu kartografiju za NAC uređaje negdje na proljeće i krajem godine (isto tako i HERE za RT6/SMEG navigacije)…
 

Prilozi

dadoli77

Member
Od danas je dostupno besplatno ažuriranje kartografije (v. 26) za sve NAC Wave2 uređaje!
Provjerite svoje Citroen update aplikacije…

NB: Stellantis je od ove godine smanjio broj ažuriranja na jednom godišnje.
Naime, do sad je TomTom isporučivao novu kartografiju za NAC uređaje negdje na proljeće i krajem godine (isto tako i HERE za RT6/SMEG navigacije)…

Kod mene nista ili trebam cekati jos smrc. Kud mene sve snadje da nije nesto kao kod svih eh jbg.
 

Prilozi

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Čudno!
Ne kužim zašto neće...
Ta verzija sw. podržava kartografiju v.10 (koju imaš) i v.12. za Wave3. Ali v.12 ti iz nekog razloga ne želi instalirati...
Što ti napiše na displayu? Daj sliku, ako imaš...

A te. v.10 karte ti rade normalno?
 

dadoli77

Member
Čudno!
Ne kužim zašto neće...
Ta verzija sw. podržava kartografiju v.10 (koju imaš) i v.12. za Wave3. Ali v.12 ti iz nekog razloga ne želi instalirati...
Što ti napiše na displayu? Daj sliku, ako imaš...

A te. v.10 karte ti rade normalno?
Da ove karte v10 rade super i sve je ok. A ubacim usb i nista se ne desava. Kad idem u postupak kao kod prvog update ne vidi nista ono kao da nema usb. Jedino da nije do formatiranja usb nisam imao kod formatiranja opciju fat
 

szahtila

Well-known member
Da ove karte v10 rade super i sve je ok. A ubacim usb i nista se ne desava. Kad idem u postupak kao kod prvog update ne vidi nista ono kao da nema usb. Jedino da nije do formatiranja usb nisam imao kod formatiranja opciju fat
Usb mora biti FAT 32,a pošto si zadnjim ažuriranjem "pretvorio" Wave3 u Wave4, karta mora biti za Wave4. Pokušaj ubaciti zadnju kartu za wave4, link imaš gore u nekom od mojih postova. Verzija koju si pokusao ubaciti radila bi sa starim softverom
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Mdah...
Tako bi bilo logično.
Instaliranje v.12 kartografije je probao i ne ide (iako je dostupna za njegov fw).

Za mene ovaj slučaj donosi nekoliko nejasnoća/pitanja:
1: Zašto mu ne radi update preko desktop aplikacije (javlja nevažeći VIN, a uspjelo mu je jednom - kod nadogradnje s W3 na W4)?
2: Kako to da sad ima sw od W4 (42.03.33.42), a mape od W3 (v.10 kartografija koju je dobio s tim 23GB upgrejdom nikad nije izašla za NAC W4)?
3: I nakon učinjene nadogradnje, mobile app mu javlja da mu je dostupno isto to ažuriranje sw (kod mene na C3 i 5008 za karte to više nije slučaj)?

Što dalje?
Sljedeći korak je svakako probati instalirati zadnju v.15 kartografiju za W4 kako kažu S szahtila i C Colnago.

NB: meni trenutno ne rade linkovi, ali možda prorade kasnije...

Aako ne ide update kroz PC/Mac aplikaciju, nego se sw i mape ručno downloada s ovih linkova, uvijek treba sadržaj paketa raspakirati na desktop i onda sve kopirati na root friško formatiranog FAT32 USB stika (16-32 GB).
Daljenja procedura je ista: upaliti auto i pričekati 10-ak sekundi, zatim stik umetnuti u USB utor, ignorirati poruku da na mediju nema glazbenih datoteka i pričekati upit za ažuriranje sw/navigacije te potvrditi (uz upaljeni motor). Nakon što je update odrađen, obavezno potvrditi restart uređaja.
 

Prilozi

Na vrh