Moj Citroen C5 1.6 eHDI

vborovic

C5 modifikator
Da, tako bi trebalo biti ... isprobao sam ih valjda 7-8 različitih, ista daljina, samo je razlika u "punoći" snopa, što o ovisi naravno u jačini same žarulje ... isto kako se recimo paljenjem žarulja za dugo svjetlo vidi gdje se nastavlja ta "crta" kratke, a gdje počinje dugi snop ... što su ovi tamo iskemijali u tvornici, iskreno ne znam
 

Cutac

Prèkaroš
Ali kad bolje razmislim, na kraju dođe na istu stvar, zar ne?
Kada se namjesti visina snopa(na one vijke na faru), može se dobiti ista stvar i kod c4 i c5.

Ali kako kažeš, ono što je uvijek tu jest ta podijeljenost i usmjerenost snopa. Na halogenim farovima jedno mjesto obasja jače dok na drugim mjestima ima tih prekida.

Zato su mi projektori zakon. Sjećam se kad sam bio na autocesti ispred Giuliette sa Xenonom. Sa strane sam vidio njen snop svjetlosti što znači da bolesno obasjava, a u retrovizoru sam mogao gledati direkt u projektore bez problema.
 

vborovic

C5 modifikator
Ali kad bolje razmislim, na kraju dođe na istu stvar, zar ne?
Ako govorimo o tome da se sa npr. Osram NightBreaker (ili bilo kojom drugom "dalekometnom" žaruljom) neće dobiti ništa dulji snop, nego sa nekom no-name žaruljom, nažalost, da ...
 

Cutac

Prèkaroš
Ako govorimo o tome da se sa npr. Osram NightBreaker (ili bilo kojom drugom "dalekometnom" žaruljom) neće dobiti ništa dulji snop, nego sa nekom no-name žaruljom, nažalost, da ...
Lako se digne snop pa imaš dalekometni :D


Mamute, tu ti spamam temu, a nisam rekao da imaš baš lijep auto :)
 

Cutac

Prèkaroš
Pa i mislio sam na serijsko rješenje. Podigne se snop onim kotačićem na faru.
Kužim da ako u c4 staviš dalekometnu žarulju da će domet biti veći, a ako staviš u c5 da će biti isti, ali kažem da ako na c5 digneš far(snop) fizički, dobiješ istu stvar.
Bar bi u mojoj glavi tako funkcioniralo :D
 

vborovic

C5 modifikator
Ne možeš snop dizati sa tim kotačem, ako je stadardno na 0 (neopterećen auto) .. ako imaš teret iza, da snop diže gore, ti sa tim kotačem spuštaš, a ne dižeš snop ... nešto si pomiješao ... osim ako ti zadnji ovjes ne visi, pa su ti farovi na 1-2 podešeni kao "normalno", onda bi mogao čovjek pomisliti da ima načina za podići snop fara ... :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
kucistu fara
to je već podešavanje snopa fara. i tad kotačić u kabini treba biti na nuli i ne smije se prječi ona ograničenja koja se gledaju na teh. iako ima stručnjaka koji su to digli pa zasljepljuju vozače u susret dok im se netko ne bude zabio u njušku :grin:
 

vborovic

C5 modifikator
Ja pricam o onom bijelom imbus kotacicu na kucistu fara
... koji služi za slaganje snopa prema pravilima ... to što na tehničkom taj dio baš ne provjeravaju je druga stvar ... sa više automobila obavljam tehnički u godini, ne sjećam se dal je prije 6 ili 7 godina bilo da su mi zadnje provjeravali/mjerili ispravnost snopa farova ...
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ja niti jedan teh u VK koji sam išao nisam prošao a da nisu i snop svjetla provjerili. ali zato u Puli nisu uopće gledali.:grin:
 

vborovic

C5 modifikator
Mislim da bi se sva ova naša baljezganja na polu-sadržaj od C5 trebala prebaciti u novu temu u ovom pod-forumu, tipa Citro C5 cafe ... :D ...
 

Cutac

Prèkaroš
Namjesten je on po pravilima, provjereno, ali zelim reci da se na taj nacin prakticki svaki far moze izjednaciti.
Opet, barem u mojoj glavi :D
 
Na vrh