Moj Citroen C5 1.6 eHDI

mamut

C5
Donator foruma
ali to mora montirat netko van servisa citroenovog?


jel može taj DRL krepat radi vlage il nešto? mislim prečudno mi je da mi tak krepale obje, ok jedna je od ko zna kad al svejedno..jel voda može naštetit tome?
 

vborovic

C5 modifikator
H1, H7 žarulje? Pa to sam zamijeniš bez problema (nacrtano ti je u uputama za koje si rekao da si ih dobio) ... teško, sama žarulja je na neki način brtva donjeg dijela fara, svjetleće tijelo odignuto od kućišta ... a i ne živimo u prašumskom pojasu, to malo kiše kaj padne kod nas ne bi trebao biti dovoljno ... osim ako ti je far negdje oštećen (oba fara?), neko puknuće recimo, ali onda bi ti se vrlo vjerojatno unutar njega konedzirala vlaga (baš ovih dana idealno, vani hladni zrak, unutra topla žarulja), kao očiti pokazatelj toga da nešto ne brtvi kako treba
 

Cutac

Prèkaroš
Imas Osram Night Breaker Unlimited u Auto Kresi i dobijes popust ak imas HAK karticu.
Vidim da se spomenulo, pa da kazem :)
 

vborovic

C5 modifikator
Blue Vision i Night breaker nisu isti tip žarulja ... ove prve idu na bjelinu, a ove druge na daljinu snopa ... ovisi tko što želi postići
 

Cutac

Prèkaroš
Zar nije poželjnije imati dulji snop?
Bjelje svjetlo bolje obasjava(znam kad poslije Night Breakera u c4 sjednem u A3 sa LED-icama, sve te tuga obuzme kad vidiš koliko je na A3 bolje :D ), ali duljina snopa ipak pomaže da se ranije ugledaju zapreke.

Duga bi trebala pristići upomoć, ali moja svijetle u nebo i na lijevu stranu, moram otkriti kako se to naštima.
 

vborovic

C5 modifikator
Ovisi o faru na autu, na C5 je tako projektiran (halogena varijanta), da sama žarulja ne igra preveliku ulogu na duljinu snopa
 

Cutac

Prèkaroš
Ja znam da moj dosta dobro osvjetljava u duljinu i u desno(sa strane), ali uvijek blješte.
Dobro su naštimane, je da sam ja pred garažom namještao, ali sam provjerio sa onom napravom na tehničkom i dobro je. Ali nevjerovatno koliko blješte, često mi ljudi blicaju, ali onda ih oslijepim svojim blicanjem da vide da nisam seronja :angel::angel:

A najbolji opis za moja duga je"Svijetle gore u ****u materinu".
 

mamut

C5
Donator foruma
ujutro su farovi suhi unutra nema nikakve kondenzacije, žaruljica naručena a kad ju stavim ak ijedna od te dvije nove krepa brzo onda neki drek ne štima
 

mamut

C5
Donator foruma
Ujutro oko 9 sam ugradio, u servisu i kroz dan sve radilo (iako auto nije radio jer sam bio na poslu), doma sam u 4 vidio da radi, navečer sam skužio da je sad drugo kerpalo :D

znači skupa su radili možda sat-dva :hm:
 

vborovic

C5 modifikator
E sad, kak da ti objasnim a da me skužiš ... "zdjela" u kojoj se nalazi žarulja, H7 recimo ima za kratka, ima drukčiji odnos u odnosu na C4 ... i donji reflektirajući sloj, dakle, žarulja sama sebi na neki način reflektira svjetlost koja se onda iz te "zdjele" fokusira prema naprijed ... znam da sam negdje na netu baš našao tehničku raspravu oko tog fara (omjeri, čudesa, ubi me, nisam tu doma), ako nađem budem stavio link ... uglavnom, zbog toga kako je projektiran, sa HID žaruljama ne dobivaš ništa dalji snop nego sa standardnom žaruljom, samo jaču svjetlinu snopa na cesti ... isto i za duga svjetla (H1)
 

vborovic

C5 modifikator
Zaboravi da ćeš te brojke ostvariti, na gradsku potrošnju iz specifikacije dodaš barem 1-1,5 litru, i onda je to negdje bliže stvarnosti ... otvorena cesta može biti ostvariva
 
Na vrh