Koliko često perete svojeg Citrača?

diegos

Well-known member
Re: Koliko često perete svoj Citrač

Oprao ga danas, prosao cijeli auto s nekom glinom, a na kraju vosak... Sad se mačka ne moze popest :D
 

c4 power

New member
Re: Koliko često perete svoj Citrač

Perem bar tri puta mjesečno ali onda je glancanje kompletno. Pogotovo ako je u najavi par dana lijepog vremena.















 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Koliko često perete svoj Citrač

Ljepo ljepo..
vidim imal si pomoč, mali ti je malo pomogel sa tirkizno plavom krpom :D
 

c4 power

New member
Re: Koliko često perete svoj Citrač

Malo dobre volje, malo vremena, malo kozmetike i odmah mi je nekako 30% draži, a da ne pričam da je i brži :)
Hahahaha da, mali mi je pomagao, poslije sonaxovog brilliant shine detailera kako se sjaji mogli bi me lako naći ovi iz CSI Miami. :) :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
Kako održavate svoje vozilo čistim izvana, iznutra.

malo sam pogledao po forumu pa ne vidim nigdje temu direktno vezano uz čiščenje automobila. A ako postoji indentična tema več če to naši modelatori rješiti. :D

Zanima me kolkio često perete i kako perete svoje vozilo.
kako ga održavate iznutra.
koja sredstva koristite.
pa da razmjenimo iskustva o istome.

Ja večinom svoj perem na samoposlužnim praonicama. Te ima ih dobrih kao i loših. Neki imaju u ponudi voskanje poslje pranja a prije ispiranja, a neki imaju voskanje skupa sa ispiranjem. Auto večinom sa onim za pranje prozora što ima ravnu gumu pokupim vodu sa svih stakala. Auto provozam i to je to.

Nekad ako mi se da onda ga i prebrišem poslje pranja.
Te ga tak nekad i usisam iznutra.
jedno dva do tri puta god. prebrišem kopit sa vlažnim maramicama. a u među-vremenu samo obrišem prašinu tek jedva vlažnom krpom.
krpe koje koristim su od mikrofibre. i jelena koža.

stakla iz nutra sredi večinom žena sa onim sredstvom za stakla običnim. kaže da ona sa alkoholom i octom ne valjaju i mrljaju stakla.

sad me zanima kako se zove sredstvo za stakla koje se nanese da voda i prljavština lakše klizi niz. Pročito sam več negdje to na forumu ali neznam gdje. U kojoj trgovini i tako.

Zato i mislim da bih bilo dobro imati ovdje to sve na hrpi.

Kad se opreu felge imali kakvo dobro sredstvo za namazati iste poslje pranja da se smeče manje ljepi odnosno da ih je drugi put lakše čistiti.
kako se zove sredstvo i gdje ga ima u ponudi.
 

Echo49teen

New member
Re: Kako održavate svoje vozilo čistim izvana, iznutra.

Ja sam do sada sve svoje prao doma. Nema slađeg neko kad se sjaji poslije ručnog pranja
 

La Marche

Iskreni optimist
Re: Kako održavate svoje vozilo čistim izvana, iznutra.

Ni vremena ni sklonosti za pranja.
Kad je prljav proletim kroz automatsku praonicu s onim kao voskom (doslovno ispod prozora stana je praonica). Po potrebi doplatim i unutrašnje.
Već deset godina tako. A brat i svoj C3 tako pere, pa čak i cabrio.
Očito nam pranje auta nije u genima.

Aha. Ne uništava lak. Provjereno.
 

Citru

New member
Re: Kako održavate svoje vozilo čistim izvana, iznutra.

samoposluzna praona...po mogucnosti navecer ili rano ujutro dok ima rose po autu pa je pripremljeno vlažan LOL
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Koliko često perete svoj Citrač

Uuuu!:surprised:
Nisam ga dugo več..
iz nutra ga sam, a iz vana Crodux četke :D
 

Citru

New member
Re: Koliko često perete svoj Citrač

ja sam nekada bio picajzla sto se tog tice pa izbjegavao cetke...i onda realno gledajuci vidis da je to uzalud...bacis kompletno lakiranje nakon 10 godina i miran si :D
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Koliko često perete svoj Citrač

Moj c3 u prolječe bio u Ponedjeljak lakiran cijela desna strana i prednji kraj, a u subotu sam bil več na četkama :D
 

Automatic

Well-known member
Re: Koliko često perete svoj Citrač

Iznutra svaki tjedan,a izvana kad mi se prikupi sitniš pa one praone samoposluga.U zimi češće ispirem ali da ga baš odvezem na pranje ,,,,ima kiša svaki drugi dan pa nek pere.Laštenja nije videl od kad ga imam a i ni nebu jer mi nije baš tak dobar i pri srcu da bi ga laštil.Samo auto koji mi se jako dopadne dobile laštenje i garažiranje ,a ovi koji me svako malo koštaju po par iljada kuna ,još im i previše dajem.Pokušal sam ga prodati ali to je nemoguća misija,čak ni u zamjeni niko neće
 

Randy5

Active member
Re: Koliko često perete svoj Citrač

Moj je Sexo nedavno dobio nove tepihe (univerzalne,100 kn). Perem ga češće nego Xsaru, jer ga uglavnom i vozim, crvena je boja osjetljivija na prljavštinu od sivo- ljubičaste, a kod guzde ga ostavljam do oranice pa me jadnik uvijek dočeka kao da stoji nekoliko godina na istom mjestu.
Kad imam vremena i volje odem u samouslužnu na miniwash i potom ga cijelog obrišem jelenjom kožom odn. jeftinijom zamjenom, a kad imam samo viška love provozam ga pod četke.
Xsara se zna načekati, ali uglavnom dobije bolji tretman, u samouslužnoj praonici i usisavanje.
 

mamut

C5
Donator foruma
Kako perete svog Citroëna

Neznam jel ima već slična tema, ali mene baš zanima proces kako to radite, ako to radite doma naravno

ja odem tu i tamo na pranje koje platim, aali recimo padne kiša ili nešto zaprlja auto, pa neću odmah u praonu nego pokušam sam

najviše me zanima kada perete auto doma kako ga sušite/brišete, ako ga ne obrišem izgleda ogavno prljav od vode, pa ga ja rpebrišem sa onom jelenjom kožom :D

i koje preparate preporučate, šampone ili štoveć
 

jole17

New member
Kanta tople vode,microfiber rukavica za pranje,šampon s voskom,nebitno koja marka,šlauf ili miniwash,od krova prema dolje,donje dijelove i felge perem s drugom spužvom,sušim sa sonax microfiber krpama crvenim iz kauflanda i jos ga prilikom sušenja pošpricam s malo voska u spreju,pragove obrišem nekom starijom krpom ,može i papirom,za stakla isto najbolji papir(papirnati ručnik u roli),plastike trenutno neka pjena od nigrina,ali to je osobni izbor svakog pojedinca,namažem gume s nekim crnilom i utrljam kistom i to je to,nadam se da će pomoći 😀
 
Na vrh