Kako ste zadovoljni sa C3??

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Kako vi servisirate auto??u autokućama ili kod nekog poznatog mehaničara??
Sve redovne servise idem kod "privatnika". Znači zamjena potrošnih stvari. Dečko je od struke, bio je radio u jednom ovlaštenom, pa mu vjerujem. A, ženio sam mu i sestru. :D

Ove neke električne stvari idem kod auto električara.

Servisna knjiga mi nije bitna. Ako mi ga netko jednom ne bude htio kupiti zbog tog nedostatka, ima tko hoće. Jel tako? ;)

Netko me je ovdje pitao zašto ujutro zagrijavam auto ??Pa eto nekako mi se čini da je bolje da se koju minutu pričeka kad je hladno dok se ulje ravnomjerno rasporedi u sve pore motora,možda griješim ,ali mislim da mu to nebi trebalo škoditi.
Njemu neće škoditi, ali hoće tvom novčaniku. ;) Mislim da ćeš ga prije zagrijati u prvih 800 metara vožnje nego dok ti stoji u leru, hladan, pod čokom. :)
 

RI-C3

New member
Daj mi reci jel ti se gasi kad je hladan?
A ulje se rasporedi po motoru prije nego upali jer cim ti zaverglas pumpa ulja rastjera ulje po motoru.
U 6 mjesecu 2010g kada sam ga kupio od jedne cure(prve vlasnice) na moje veliko iznenađenje nakon 2,3 dana prilikom kretanja mi se ugasio kada sam stisnuo gas.To je za mene bio šok na šokovima jer ni u snu nisam očekivao da bi se to na praltički novom autu moglo desiti.
Idućih par dana isto mi se još par puta ugasio nakon što bi hladan odmah krenuo.
E onda sam išao vidjet šta kažu na internetu o tome i jedan čovijek je reako da mu se isto to dešavalo,ali je našao načina kako da to riješi.Riješio je tako što je dok je auto hladan čekao oko 30 sekundi i onda krenuo,od tada nije više imao problema s tim gašenjem.
Tako sam i ja poslušao taj savjet i više mi se nikada nije ugasio prilikom prve vožnje ujutro.
Malo jadno izgleda da se sa novim autom mora tako postupati ,ali čini se da drugog riješenja nema.
Od tada obavezno čekam dok je hladan auto koju sekundu pa onda krenem.:)
 

RI-C3

New member
da zaista zanimljivo i nevjerojatno.
vozio sam jugića par godina pa sam s njim krenuo iste sekunde i nikad nije bilo problema a sada imam relativno moderni,novi auto i nažalost moram pričekat malo dok ne krenem.
Dali je još tko imao problema sa gašenjem prilikom prvog kretanja vozila dok je hladno??ili sam ja takav pehist da sam naišao na takvoga:confused:
 

Olaf

New member
Treba mu malo da se inicijalizira kad je hladan jer leptir da previse zraka i zagusi se motor. Kao sto i sam kazes ako malo pricekas sve je ok. Jedno vrijeme se pricalo da treba "poslajfat" ventile ali nije bas pomoglo
Inace ih dosta ima taj problem kad su hladni
 

RI-C3

New member
Treba mu malo da se inicijalizira kad je hladan jer leptir da previse zraka i zagusi se motor. Kao sto i sam kazes ako malo pricekas sve je ok. Jedno vrijeme se pricalo da treba "poslajfat" ventile ali nije bas pomoglo
Inace ih dosta ima taj problem kad su hladni
dobro ajde nisam jedini ako kažeš da ih dosta ima taj problem,to me tješi:grin:
 

Olaf

New member
Kaj bute mi sad coprali auto ?? :D:D:p:p
Pa vidis tko je radio tehnicku pripremu na njemu ;)

dobro ajde nisam jedini ako kažeš da ih dosta ima taj problem,to me tješi:grin:
Ako ti je dobar kad pricekas par sekundi ne brini, to je kao sto se izgubi vecina novih auti ako sisnes gas kod paljenja jer mu se poremete parametri za start
 

RI-C3

New member
Laky-pričekam malo i sve je ok.Problem je samo ako mi se negdje jako žuri a ja moram pričekat 30tak sekundi pa mi žena kaže "koga vraga sada čekaš a nama se žuri":grin:

Kada je otprilike vrijeme za veliki servis??Do sada su na njemu rađeni samo mali servisi .
Ima 34 000.Kažu da bi npr svječice trebalo mijenjati na oko 40 000 tisuća??jel nije to malo prerano??Koje su svječice najbolje??bosch??

Idem sada za oko 10 dana na mali servis pa se mislim da promjenim i svječice ili još netreba??što vi mislite??
 

1587 VTS

New member
Kažu da bi npr svječice trebalo mijenjati na oko 40 000 tisuća??jel nije to malo prerano??Koje su svječice najbolje??bosch??
Mislim da idu na 60, ja ih mijenjam svakih 30 ;) Kod mene su bosch.
Pise ti sve u onoj servisnoj knjizici sta si dobio, kad se sta radi, drzi se toga i nema greske. Ja neke stvari promijenim i cesce jer auto ne radi neku veliku kilometrazu godisnje.
 

Olaf

New member
Svjecice i filter goriva (neki ga nemaju) idu na 60 000. Zupcasti ja preporucam zamjenit svakih 5 godina ili 120 000. Inace je na 7 godina starosti i 140 000 al neisplati se riskirat. Uz remen obavezno se mijenja pumpa vode koju takoder vrti zupcasti remen
 
Na vrh