Izmjena ulja u getribi

quadrolg

Member
super, ja mislil da ga je nemoguće nabavit

Može on biti vrhunski mehaničar,ali ako nije bio u kontaktu sa ljudima koji od tvorničkih instruktora i proizvođača dobivaju informacije i naputke,ne može znati prave info,jer svaki svoje rekla kazala prenosi.Mehaničari nisu strojari i konstruktori da bi znali teoriju nego samo rade ono što piše u servisnoj knjižici i prođu seminare ako prođu, za montažu dijelova.
ima logike :grin:
 

fullcool

New member
Danas se skoro svaki mehaničar služi programima sa servisnim podacima za vozila. Isto tako mehaničari pojedine dijelove ne rade sami nego nose u specijalizirane servise gdje dobiju savjete za pojedine komponente.
Ja na primjer imam informaciju direktno iz ZF-a da njihovi mjenjači u mercedesu rikavaju na 150tkm jer se nije mijenjalo ulje, a ne mijenja se jer mercedes kaže da ne treba. I to je potvrđeno u praksi, ko je mijenjao ulje mjenjač je trajao i preko 300tkm, ko nije teško da je prešao 150tkm bez problema.

Suprotno od toga je primjer sa uljem u kompresorima klime koje ne treba mijenjati, a svi servisi to rade jer tako na lak način zarade i stvaraju dojam da rade kvalitetno. A kad ga stvarno treba mijenjati onda ga ne mijenjaju jer zapravo ni ne znaju to napraviti.
 

deda

New member
Merđini mjenjači rikavaju i da ga ni ne voziš,možeš mu menjati ulje kolko hoćeš,pitaj malo meštre koji ih rade,kolko su već love na njima zgrnuli, naravno ako budu htjeli priznat.Naravno da ZF koji ih radi prebacuje lopticu na druge,jer imaju strašnih problema sa mjenjaćima u zadnjih 20 godina.
 

Lix

Active member
mjenjanje ulja u getribi

auto ima preko 100k pa bi zamjenio ulje jer neznam dal je ikad mjenjano a moguće da nije, koje mogu stavit, je hipenol ok ili ide onaj total transimison ili koji je već od totala, di je čep i koliko ga točim, di gledam kad je dosta itd...:whistling:
 

AX-ja

èudo jedno
ide ti ulje 75w80-2litre
ispustas ga na cep na dnu mjenjaca,tocis ga na cep s bocne strane na koji ujedno i kontroliras.
 
Na vrh