Iskustva s osiguranjima i naplatom štete

Marko

Well-known member
je odeš u hug, hup, huz hunešto, oni ti poprave auto, i onda oni gone tog kadeta...
čito jednom o tome
Kume! Muki-iću piše da je iz Tuzle... Uglavnom u HR je ta institucija HUO- hrv. udruga osiguravatelja koji imaju tzv. Garancijski fond s kojim se rješava naknada. Muky pogledaj kak se zove ta institucija kod tebe i javim im se! Sretno!
 

muki18

New member
Nakon cijelog jutra hodanja i istrazivanja auto je zavrsilo u servisu...
Odlucio sam se za upotrebu kaska jer mi se to cinilo kao najbolja opcija...Da sam isao preko samog osiguranja i tih fondova kao sto navodite morao bi cekati najmanje nekoliko mjeseci ... tj. ja bi popravio auto , platio svojim novcem i onda potrazivao, sto je dosta duga procedura.... upotrebom kaska ne gubim puno i dosta je jednostavnija procedura... npr. u slucaju sledece naplate stete placam 25% od police osigranja sto je oko 100 eura tako da nije puno...Sto se tice stete onako grubo sto je vidljivo otislo je: lijevi far, prednja maska pukla , maglenka,prednji blatobran, ne znam jel pukla unutrasnja obloga blatobrana, ona kutija do akumulatora gdje ima ima dosta kablova, mislim i da je ona sina otisla, drzaci haube, ukrasne lajsne znak citroen ... to je vidljivo onako a za ostalo kad otvore odozdo znat cu konacan spisak ...
 

muki18

New member
Naknadno sam saznao da ce osiguranje potrazivati stetu iz tog fonda koji ima i kod nas... tako da ce mi nakon sto naplate vratiti kasko osiguranje kao da ga i nisam koristio...al to ce potrajati nekoliko mjeseci... najbitnije je da je auto uzeto u servis i da se radi, al potrajat ce jedno 10 tak dana...mozda i manje jer sve zavisi od dijelova, kada ce im doci...Nazalost nemam neku kvalitetniju sliku osim ove jer je vec bio mrak a i vec mi je bilo svega dosta...

Nisam uspio postaviti ovdje ali eto ima u garazi slika
 

GocC4

Member
Pozdrav svima

Stara je tema al da ne otvaram novu,suprugu je udario auto,njen auto je mali fiat star 13god,na procjeni je reko da ce biti totalka,cekam iduci tj.da posalje ponudu mene zanima koliko mogu realno ocekivati jer sam pitao u ovlastenom vele da bi popravak bio 15tkn.Na poreznoj kad sam placao prosle godine procjenila je zenska na 11tkn.Kak to ide kad da procjenu,ako ponudi manje,pa vele neke nagodbe,nemam iskustva s tim hvala bogu jer nisam imao udesa,hvala svima na odgovorima
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Prvo se nadam da je supruga dobro.

Drugo, osiguranje (kod totalne štete) procjenjuje vrijednost auta, ali ne tržišnu, nego: vrijednost = šteta + ostatak. Ako je procijenjeni ukupni iznos totalne štete manji od vrijednosti popravka (kod ovlaštenog ili bilo kojeg majstora), možeš osporiti procjenu i tužbom tražiti popravak. U praksi to znači da ćeš popušiti parnicu i platiti sudske troškove. :rolleyes: Ne može se isplatiti veća šteta od štete koje je faktično nastala.

Ako ti ga procijene na 11, dijelove (pravno: ostatke) mogu procijeniti na 7, možda 8, a štetu na 4, odnosno tri. Njima je povoljnija čim manja. Odrekneš li se dijelova, ideš kući s cijelim iznosom od 11000 kn. Povedi suprugu, neka stavi Šancov ovratnik, istegni još 10, možda 20 % na štetu.

Treće, pobogu, zašto u ovlašteni? :angel: Tamo je radni sat limarije valjda 250 kn, a sati o-ho-ho + dijelovi. :cool: U ovlaštenom, čim ti dignu slušalicu telefona na prijemu vozila, auto postaje neisplativ za popravak.
Pravac (neovlaštenom) limaru i još ćeš biti u plusu bar za trećinu, a najmanje za 10 kg janjetine. (ovako napamet govoreći, osim ako je auto doista TOTALKA). Sve od dijelova što se ne može popraviti, kupi sam na otpadu.
 
Posljednje uređivanje:

GocC4

Member
Auto je na parkingu odbacen na drugi auto, pomaknut za cca 2m s mjesta na kojem se nalazio,supruga nije ni vozila,u servis sam otisao po savjet znam da je tamo skupo niti bi popravljao tamo,al me zanima iz vasih iskustava koliko bi mogao dobiti,i ako mi ponude smijesno mali iznos koji su mi daljnji postupci?
 

CColonia

New member
Ako netko treba, prodajem "M. Æurković: Vozač – odgovornost za štetu, naknada štete i osiguranje" (ja sam sama prema ovome sastavila odštetni zahtjev, poprilično uspješno :šutikozalivena:):

"Priručnik će posebno svoje mjesto naći kod vozača koji su sudjelovali u prometnim nesrećama ili su počinili štetu koristeći motorno vozilo, kao i vozači kojima je učinjena šteta.
Sadržaji u Priručniku pokrivaju područje odgovornosti vozača za štetu, štetu i popravljanje štete, osiguranje motornih vozila, osiguranje pomoći na cesti, osiguranje vozača od posljedica nesretnog slučaja, osiguranje pravne zaštite te štete zbog sudara sa životinjama.
Priručnik predstavlja vodič o informacijama i uputama, obogaćen primjerima iz svakodnevnice. U komunikaciji s čitateljem, korišten je problemski pristup, pri čemu poruke na početku sadržaja izravno čitatelja uvode u problem i pojedino pitanje, što ga potiče na dobivanje traženih informacija."
 

vborovic

C5 modifikator

ZlatkoC4

Well-known member
imam ga negdje kuči upravo kao član haka. s tim da istaknem kako se u ovoj našoj RH zakon mjenja ponekad i na mjesečnoj bazi neke savjete već sad možete zaboraviti. ali tu je uvjek odvjetnik koji će vas najbolje zastupiti ako niste sami pravnik.
 

zg mata

New member
@Goc- idi na nagodbu. Na prvu ponudu odštete napiši žalbu. Drugu prihvati. Isplata nakon 2 žalbe je 5-10 dana. Auto popravi kod provjerenog limara i ostat će ti još novaca. Ako trebaš imam limara za preporučiti na Laništu, možeš ga nazvati i za savijet.
 

2mario2

Well-known member
Nisam našao temu, pa neka admin premjesti u pravu ako nemože biti ovdje. Pratim i druge forume i nabasao sam na post od kolege forumaša o jednoj osiguravajućoj kući koja mi se čini je dosta jeftinija od drugih. Radi se o Izvor osiguranju. 77kw auto i mlada vozačica i ni 1100kn cijena police mi je itekako privlačna jer po tome bi ja za Saxa platio recimo 800-900kn sa njegovih 55kw i nisam mladi vozač

Ovo je ponuda koju je dobio on

 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Veliš mlada vozačica.... misliš da si dovoljno zgodan za iscuclat preko 50% popusta? :D

Svakako se isplati uzet par ponuda i napravit turneju po ao kućama ;)
 

2mario2

Well-known member
Grdi sam kak vrag :D

Bez zahebancije. Ako on odnosno njegova cura ak sam dobro zapamtio plača policu sa 50% popusta ni 1100kn i još k tome mlada vozačica i jači auto od mojeg onda ja kao malo stariji imam još manje za platit. Prek nekog je valjda dobila policu (starci valjda), al opet je mali iznos to
 
Na vrh