Iskustva s osiguranjima i naplatom štete

Lakii

Well-known member
Lima, ovo uopce nije tako strasno!
Sila udarca je lijepo rasporedena po cijeloj povrsini!

Ne gine ti novi branik sa kompletom kopci, nosaca i onih lampi na njemu. Mozda malo ravnanja i izvlacenja samih limova ispod branika. I nosac auspuha!
Stopovi i vrata prtljaznika u OK?
Odi u ovlasteni i neka sve ispod dobro pregledaju.
Steta cca 1000 Eur?
 

Lima

Member
Eto to volim, bar je čovjek bio pažljiv i nišanio kako treba.Rade mi sva svjetla, vrata prtljažnika ko nova.Ja kao laik isto mislim da me "lijepo" udario.
Jedino mi se kosa na glavi diže oko ovih mogućih zavrzlama oko osiguranja , no ni to nije strašno , skoro da nemam kose :)

Hvala još jednom svima na savjetima!
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Jednio što me nervira u Jadranskom osiguranju je što kažu ako se mijenja auspuh, ili guma tad ne plaćaju punu cijenu novog takvog dijela nego minus amortizacija pa do pune cijene ja moram nadoplatiti.
Sudeći prema pojedinim komentarima na drugim forumima, mogu samo zaključiti kako iz Jadnarskog vole zaj3bawati, pa je najbolje moliti boga da, ako se moralo dogoditi, te nikad više ne pogodi netko s jadnarskim.

ova tema se seli u veliku temu o sudarima cim coek rijesi svoj problem!
Ako smijem, savjetovao bih protiv toga. U duhu ostalih rasprava predlažem da se tema ostavi kakva jest uz eventualnu izmjenu naslova u Iskustva s osiguranjima i naplatom štete.

U "Sudarima" ima svega. Od crash testova preko ruskih cestovnih egzibicija do "filozofskih " savjeta o "postupanju" u kriznim situacijama. :D Ova tema je baš usko vezana uz osiguranje i naplatu štete i vjerujem da bi trebala ostati zasebna.
 

brezC4

New member
mogu samo zaključiti kako iz Jadnarskog vole zaj3bawati
ja sam imao iskustvo baš sa Jadranskim i mislim da je vrlo pozitivno. Naime, štemnio me je jedan stari sa golfom u prednji blatobran, prednji branik, far...
otišli tamo u osiguranje, napravili zapisnik, nakon 2 dana su me zvali iz ovlaštenog servisa (škoda je onda bila aktualna) da dovezem auto jer su poslali im papire iz osiguranja. nakon što je auto bio tamo jedan dan, zvao me frajer iz servisa da je potrebno zamjeniti još i vezni lim i provjeriti optiku i tako neke sitnice i da su već zvali predstavnika osiguranja za te dodatne radove koji se nisu vidjeli odmah. nakon sveukupno tjedan dana, vratili mi auto sređen, ulašten i vozi dalje.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Eto to volim, bar je čovjek bio pažljiv i nišanio kako treba.Rade mi sva svjetla, vrata prtljažnika ko nova.Ja kao laik isto mislim da me "lijepo" udario.
Jedino mi se kosa na glavi diže oko ovih mogućih zavrzlama oko osiguranja , no ni to nije strašno , skoro da nemam kose :)

Hvala još jednom svima na savjetima!

Lima, dal si išel kod doktora za vrat? kaj te boli, i leđa? znam da si mi na kavi rekel da ti trne, nemoj da mi se patiš i trpiš bol, ako treba i ham stavi, pa koji tjedan na bolovanje, pa kad završi lječenje lijepo doktoru čokoladicu da on završnu reč stavi na papir kako valja, pa onda u osiguravajuću kuču ovog lika što ti je nenio tolike patnje..
 

Damaj

Active member
Ja isto imam pozitivnih iskustava sa Jadranskim osiguranjem, tip me zdužio neregistriranom traktorskom prikolicom, šteta skoro 15 000 kn. Ali procjenitelj je bio prijateljski nastrojen pa nije bilo problema. Original dijelove naručio, a radove obavio moj majstor u koga imam povjerenja, tj. znao sam da će mi ti original dijelovi i biti ugrađeni.
 

Lima

Member
Lima, dal si išel kod doktora za vrat? kaj te boli, i leđa? znam da si mi na kavi rekel da ti trne, nemoj da mi se patiš i trpiš bol, ako treba i ham stavi, pa koji tjedan na bolovanje, pa kad završi lječenje lijepo doktoru čokoladicu da on završnu reč stavi na papir kako valja, pa onda u osiguravajuću kuču ovog lika što ti je nenio tolike patnje..
Nisam bio kod doktora i ne budem!
Zašto?
Vjerojatno zato što sam blentav!
 

liberty

Well-known member
ako i zanemariš eventualnu naknadu štete - odi kod lječnika za svaki slučaj
RTG snimak vratne kralježnice + pregled neurologa za svaki slučaj
ako su i leđa u pitanju - i pregled ortopeda i fizijatra

ako stvarno imaš tegobe i ako ti je stalo do naknade štete - bitno je promptno reagirati, na vrijeme učiniti lječničke preglede i pretrage, početi s terapijama, sve dokumentirati te svu lječničku dokumentaciju i račune vezane uz liječenje sačuvati
 

Damaj

Active member
Nisam bio kod doktora i ne budem!
Zašto?
Vjerojatno zato što sam blentav!
Ne, nego zato što si pošten. Pusti ti ove koji se domognu novaca na nepošten način, prepun je svijet takvih, OTETO-PROKLETO!
 

Lima

Member
ako i zanemariš eventualnu naknadu štete - odi kod lječnika za svaki slučaj
RTG snimak vratne kralježnice + pregled neurologa za svaki slučaj
ako su i leđa u pitanju - i pregled ortopeda i fizijatra

ako stvarno imaš tegobe i ako ti je stalo do naknade štete - bitno je promptno reagirati, na vrijeme učiniti lječničke preglede i pretrage, početi s terapijama, sve dokumentirati te svu lječničku dokumentaciju i račune vezane uz liječenje sačuvati
Nemam tegoba ,ali ne znači da ih neću imati nakon 3-4 tjedna kako si rekao, pošto sam jaaaakkkooo "pametan" neću ići kod doktora :)

Nego da nastavim priču, danas mi stigao mail iz Jadranskog, i po njihovoj procjeni potrebni radovi na mom autu da bi se doveo u početno stanje:

Dijelovi za zamjenu:
-obloga branika stražnjeg
-letvica branika
-spojler branika
-vodilica branika set
-svjetlo za maglu
-svjetlo za rikverc
-oznake poklopca stražnjeg

Dijelovi za popravak
-vezni lim stražnji
-poklopac stražnji
-ispušni lonac

Limar 6 sati; mehaničar 2 sata; električar 30 min; lakirer 7 sati

Na kraju kažu da ako se primjete dodatne štete, odmah prijaviti kako bi se napravio dodatni izvid štete.

Nisam stručnjak ali mislim da im je procjena čisto OK, dok nekažu svoje oni iz servisa kad odem tamo.
 

liberty

Well-known member
po meni već ne štimaju ovi "dijelovi za popravak"
jer ne vidim kako će se kvalitetno te stvari popraviti
mislim da su one za zamjenu
ali tvoj serviser će ti to bolje zanti reći pa će se tražiti naknadni izvid/i štete
 

Marko

Well-known member
Rađe nek ti stave novi vezni lim nego novu ukrasnu letvicu.... Jbla ih ukrasna letvica...

Lima, si bio kod doktora?
 

Lima

Member
Nisam bio kod doktora i ne budem!

Bio sam u Citroenu i uglavnom je procjena Jadranskog ok osim par sitnica , preciznu specifikaciju mi budu dali kad odvezem auto na popravak.

ALI, sjedio sam u DS5, kakav sex, DS5 je bolji od sex-a, a naročito cockpit, dobar do boli , ali ne za ovog života!
Zaljubio sam se, pitam može li staro za novo, kažu može, samo nadoplati 300 000 tisućica i teraj
 

Lima

Member
Eto i to je gotovo, prošli petak podigao auto iz citro servisa u velikom polju, čak mi i oprali auto.
Sve su napravili dobro i stvarno sam zadovoljan, samo su dodali u popravak i neku traku za parkiranje ispod branika.Za to dodatno su zvali procjenitelja iz Jadranskog i to je to.Auto sam u servis dao u ponedjeljak u srijedu je bio gotov, javili mi da dođem po račun i s računom otišao u Jadransko (dobra iskustva s Jadranskim u mom slučaju) na potpis, vratio se u citro servis , izljubbili se i to je to.
Što se tiče auspuha i dijelova koji se vode kao potrošni, čovjek mi u servisu potvrdio, plaća se razlika u cijeni između novog dijela i cijene rabljenog, i tako je za sve dijelove koji su potrošni, npr. gume itd.
Sve u svemu zadovoljan sam
 

muki18

New member
Re: Općenita iskustva s novim C4

Pozdrav svima
Nazalost , lose vijesti po mene ... moj c4 je imao saobracajku... :( mangup sa opel kadetom bez registracije i osiguranja ,neispravan ,oldtajmer, se bukvalno zabio u mene ... presao je na moju kolovoznu traku i udario me u prednju lijevu stranu tako da je otislo mnogo toga ...al sam se iznenadio koliko je c4 tvrd i siguran ... tako da sa strane sigurnosti sve 5 ...sa druge strane ovaj dogadjaj ce mi donijeti mnogo zafrkancija oko naplate... tako da nadam se dobrome ishodu...
I ovo je jedno iskustvo sa c4 :)
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Re: Općenita iskustva s novim C4

Mislim da ne budeš imal nikakvih problema z naplatom. Tu pri meni je prije nekoliko let bila prava poštast se peljati s neregistriranim traktorima, kombajnima, golfovima... :) Pa je murja to brzo dovela u red. Ono kaj sam htel reći da je mog suseda tak spizdil neki neregistrirani traktor. I to na parkiralištu. Tip se malo jače dopeljal z traktorm na parking ispred krčme. I koliko sam skužil šteta mu je isplaćena iz nekakvog nacionalnog fonda u kojeg sva osiguranja uplaćuju baš radi ovih retardiranih bedaka kaj imaju muda sesti i peljati se u neregistirranom autu.
 
Na vrh