Iskustva s gumama i felgama za C5 II

vborovic

C5 modifikator
Ja bi preporučio RS3, ali trebat će ti neko vrijeme da se navikneš da su mekanije (ako ih nikad nisi vozio, imaš osjećaj kao da se auto njiše ili klizi po cesti, a to zapravo mekoća gume stvara takav dojam ... kojih par desetaka km i da vidiš, nećeš požaliti ...)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pogledaj Kleber Dynaxer... njih reklamiraju kao dugotrajne, udobne gume. A i jeftinije koju kunu.
 

pokra89

Well-known member
Ja bi preporučio RS3, ali trebat će ti neko vrijeme da se navikneš da su mekanije (ako ih nikad nisi vozio, imaš osjećaj kao da se auto njiše ili klizi po cesti, a to zapravo mekoća gume stvara takav dojam ... kojih par desetaka km i da vidiš, nećeš požaliti ...)
to je ovo http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Hankook/Ventus-RS3-Z222.htm?

Pogledaj Kleber Dynaxer... njih reklamiraju kao dugotrajne, udobne gume. A i jeftinije koju kunu.
ajde ako imas jos koji prijetlog, alo ovaj kleber mi se ne svida nimalo. imam neku odbojnost prema njima sa peugeota kojeg sam prije vozio, da jos imam traume kad u krivinu po mokrom ulazim. mislim, uzet cu u razmatranje i nju, ali mislim da nije to to
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Imaš blesavu situaciju jer voziš dimenziju guma koje većinom dolaze u nekim hp izdanjima... kojima su performanse ispred dugotrajnosti i udobnosti. Dobro bi ti bilo preć na možda 16 cola.
Kleberke sam vozio na Passatu, za laganini vožnju čisto dobre... NIsam probao po kiši, al oni ih na reklami hvale kao dobre za tu namjenu. A na autobildovom testu imaju jedva metar lošiji rezultat po mokrom od (naširoko hvaljenihI) Rainsportica.
 

pokra89

Well-known member
a znam, al sta cu kad mi je ta dimenzija i te felge imam. a nisam siguran koliko mi se sad isplati kupovat i manje felge, i manje gume, plus sto ce se onda pobrkati kilometraža, brzina itd...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
hehehe zašto bi?

Tvorničke su felge, jel tako? Za dobru se lovu idu takve ;) Toliko dobru da mislim da biš s tom lovom mogao na auto stavit komplet after market felgi, i minimum još dvije nove gume. Ako ne i sve četri.

I sa novim kompletom 16ica odeš do servisa, gdje ti u par minuta ubace novu dimenziju u računalo.
Uostalom, dosta sam siguran da je ukupan promjer 16ica i 17ica sa gumama vrlo sličan, sumnjam da bi bila neka drastična razlika na brzinomjeru.

.....

Jedini razlog da ostaneš na 17icama je radi estetike (i ljenosti) :D
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
hehehe zašto bi?

Tvorničke su felge, jel tako? Za dobru se lovu idu takve ;) Toliko dobru da mislim da biš s tom lovom mogao na auto stavit komplet after market felgi, i minimum još dvije nove gume. Ako ne i sve četri.

I sa novim kompletom 16ica odeš do servisa, gdje ti u par minuta ubace novu dimenziju u računalo.
Uostalom, dosta sam siguran da je ukupan promjer 16ica i 17ica sa gumama vrlo sličan, sumnjam da bi bila neka drastična razlika na brzinomjeru.

.....

Jedini razlog da ostaneš na 17icama je radi estetike (i ljenosti) :D
Jeli neophodno ovo mjenjanje dimenzija na racunaru,tj diagnostikom?
nasao sam tu opciju na diagboxu ali nisam sebi zamjenio a presao sam sa 17 na 16ke?!
 

vborovic

C5 modifikator
A jesi fulao i šefa i stanicu, pa prema postu prije mojega se čovjek raspituje za RainSport 3 od Uniroyala, ovo:

http://www.gume.com.hr/product/R-242760

To ja trenutno vozim

Jeli neophodno ovo mjenjanje dimenzija na racunaru,tj diagnostikom?
nasao sam tu opciju na diagboxu ali nisam sebi zamjenio a presao sam sa 17 na 16ke?!
Po pravilima servisa, jest ... jer onda računalo drukčije kalkulira brzinu i druge parametre vezane uz rad ABS-a, ESP-a i sl. ... iako se čini mala razlika u dimenziji kotača, razlike u vožnji, iako možda neprimjetne ili jedva primjetne postoje, čak i s razlikom od 1", zato bolje računalu dati pravu informaciju ...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Neznam kao činjenicu, ali kao što sam napisao, poprilično sam siguran da je ukupni promjer kotača sličan ili isti, neovisno o veličini felge.
Samim time, mislim da nije prijeko potrebno mijenjati dimenzije u računalu.

.........

evo provjerio, razlika ukupnog promjera 16 i 17 je 1,47%.
Pošto razlika postoji, vjerovatno bi bilo pametno to preko lexie ubacit. Al da će se nešto strašno desit dok se to ne napravi, sumnjam.
 

pokra89

Well-known member
A jesi fulao i šefa i stanicu, pa prema postu prije mojega se čovjek raspituje za RainSport 3 od Uniroyala, ovo:

http://www.gume.com.hr/product/R-242760

To ja trenutno vozim
sorry al ja ne vidim da se itko osim mene raspitiva za njih :confused:

jesu li one ljetne, obzirom da kazes da trenutno vozis malo mi je cudno da nisi na zimskim

Jeli neophodno ovo mjenjanje dimenzija na racunaru,tj diagnostikom?
nasao sam tu opciju na diagboxu ali nisam sebi zamjenio a presao sam sa 17 na 16ke?!
koje su ti dimenzije sad te 16ke? i jel imas slucajno fotografiju kakvu da vidim kako to izgleda?
 

vborovic

C5 modifikator
@ pokra - Pa na tebe i mislim ( :D ), pitao si u postu #38, ja ti odgovorio ... jest da su još 2 upala u međuvremenu, kad ste se raspisali, ja nisam tako brzo stigao napisat poruku ...

Ljetne su, naravno, baš ih stavio prije koji dan opet, vozio zimske inače, Nokian
 

pokra89

Well-known member
Naručene hankook ventus prime 2 k115, ukupno 508 €

Ali i evo s*anja, nema mi tog nekog sigurnosnog ključa, sarafa, ne znam ni ja kako se zove, i ne mogu uopće točak skinut bez njega. Tamo gdje sam kupio auto nemaju, tj imaju od nekog drugog ali naravno da ne paše. Jel se to može nabaviti i koliko košta?
 

vborovic

C5 modifikator
Ja mislim da bi se moglo naručiti od ovlaštenog Citroen servisa, prema broju šasije ... ali, koliko vremena treba da se dobije, ne znam (kao ni cijenu) ... bolje ti je izbušiti šaraf, da ga možeš nekako zavariti s nekim komadom matice, ili što već, da ga izvadiš i staviš obični ... sigurnosni "ključ" je dio lijevo na slici (svaki auto ima svoj razmak točaka hvatanja):

 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
na ebayu su oko 100 kuna, al najbrže ćeš u ovlaštenom to nać, za cijenu zovi

Samo ja nebi na tvom mjestu na to niti trošio, nego kupi obične šarafe i zamoli na servisu da zamijene.
 

pokra89

Well-known member
Da, al strah me koliko će felga nastradati prilikom takvih egzibicija naših vrlih majstora

na ebayu su oko 100 kuna, al najbrže ćeš u ovlaštenom to nać, za cijenu zovi

Samo ja nebi na tvom mjestu na to niti trošio, nego kupi obične šarafe i zamoli na servisu da zamijene.
Evo sad cu baš ic pa ću ih pitat. Auto mi je tamo na kontrolnom pregledu, valjda neće bit nekih većih nedostataka i ulaganja

Edit: 80€ je narudžba novog ključa. Uglavnom odustalo se od toga, o trošku prodavača će se izvaditi ovi sarafi i staviti novi, originalni ali normalni oni, ne ovi koji su sada
 

AX-ja

èudo jedno
ne treba nis busit,varit i izmisljat.
imas posebne gedore koje skidaju takve vijke.
stavis na vijak i kako odvrces ona grize i otpusta vidu.
znaju to imati vulkanizeri,mehanicari.
pa raspitaj se.

i ja osobno sam protiv tih sig. vijaka,s njima samo problemi.
 
Na vrh