Iskustva i preporuke guma za Xsaru

Damaj

Active member
Guma se smatra novom i ispravnom za prodaju toliko staru da nakon kupnje i eksploatacije ne smije biti starija od 9 godina.
Zakon nalaže da guma ne smije biti starija od 6 godina na autu - od datuma prizvodnje, a ne od datuma prodaje.
 

ledolomac

New member
Dimenzije su 175/65/R14
I moja xsara koja je kupljena u 4 mjesecu 1999/proizvodnja 7/98 je imala ovu dimenziju guma / Michelin Energy/.Kako je to skuplja i rjeđa dimenzija kod prve zamjene guma zamjenio je sa širom dimenzijom koja je i postala standardna.
 

xsarawrc2

New member
Ovako... imam xsaru2 i kao sto znate da joj je tvornicka dimenzija 195/55r15...
Ali isto tako znamo da su cijene tih guma jako visoke.... ja sam sebe uzeo za ljetne gume 16 cola felge i gume 195/45r16 koja je jeftinija od tvornicke dimenzije... a sto se tice kvalitete guma mogu pohvalot hankook i federal, jeftine su ali vrhunske kvalitete... a ukoliko se vec odlucite za te gume javit mi se pa ce mo probat sto jeftinije ih nabavit... federalu je cijena 525.00 kn
 

Dalibor

Dado Tornado
kod hankook-oka ovisi koji model gume...
znaju imati okej gume za okej cijenu, ali najjeftiniji modeli su im baš ono pravi polimeri...
 

pandakonda1992

New member
Dimenzije guma za xsaru 2

Pozdrav forumasi!
Ja sam novi ovdje pa me zanima mozete li mi pomoci. Trebao bih nabaviti ljetne gume za xsaru 2, 2000.g, pa me zanimaju dimenzije guma. Imam orginalne celicne felge 15". Da li mogu staviti gume 195 65 15 hoce li biti kakvih problema?
 

Randy5

Active member
Re: Dimenzije guma za xsaru 2

Pozdrav. Već sam u sličnoj temi, onoj o naplatcima, napisao da sam koristio zimske gume dimenzija 195/60 15 koje su bile nešto veće. Probao sam montirati jednu kod vulkanizera, ništa nije strugalo i vozio sam nekoliko zima. Mislim da se ne bih upuštao u tu avanturu da gume nisam dobio na poklon. Auto je izgledao malo povišen, što se voznih svojstava tiče nisam primijetio razliku.
Tvoje gume su još malo veće. Morat ćeš ih isprobati na autu da vidiš
 

pandakonda1992

New member
Ma da zato i pitam jer cu vjerovatno dobit gume tih dimenzija pa me zanima. Zasad imam montirane zimske 165 65 15 i jos jedan set takvih ljetnih koje cu danas montirati. Pa onda kad dođu ove ako dođu cu vidjeti.
Hvala :grin:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Da li mogu staviti gume 195 65 15 hoce li biti kakvih problema?
Xsara ll tvornički dolazi s dimenzijom 195 55 R15 85H..
Ovo kaj ti gore misliš stavit je povečanje promjera od 6.55% tj skoro 4cm i to ti nebu igralo:whistling:
Kao prvo jer tu dimenziju nećeš moći upisat u prometnu,a kao drugo najvjerojatnije će ti i strugat otraga jer i ovak ima dost malo lufta

Zasad imam montirane zimske 165 65 15
Kako li si ovu dimenziju upisao u dokumente ?! :wtf:
 

pandakonda1992

New member
A cuj ja sam dobio auto s tim gumama, nikakvih problema nije bilo ni u voznji ni na tehnickom :grin: ali volio bi stavit malo vece gume jer ovako auto mi izgleda kao da se vozi na kotacima od romobila, izgleda da cu ipak morat kupit

Sad mi je rekao frend da ce mi dat 185 65 15 ili 185 60 15, a ne 195 :grin:
 
Na vrh